ביטוח אחריות כלפי צד שלישי וביטוח אחריות מקצועית: מה ההבדל?

מה ההבדל בין ביטוח אחריות כלפי צד שלישי לבין אחריות מקצועית?  למרות הדמיון המסוים שיש בין השניים, שימו לב שלא מדובר באותו ביטוח. אז איך יודעים באיזה מהם להשתמש בעת הצורך ולמה אם יש לכם עסק אתם זקוקים לשניהם? טוב ששאלתם!

ביטוח אחריות כלפי צד שלישי

בעלי עסקים רבים מתקשים להבין למה הם צריכים גם ביטוח אחריות כלפי צד שלישי לעסק וגם ביטוח אחריות מקצועית. בואו ננסה לעשות קצת סדר, ונעמוד על ההבדלים בין שני הביטוחים החשובים האלה.

מדובר בביטוח חשוב, שנועד לכסות אתכם כאשר מתרחשים מקרים בלתי צפויים או בלתי מתכוננים, כגון תאונה חלילה, שבה נגרמו נזק לגוף ולרכוש ואינם באמת תלויים בכם, אלא יותר ביד הגורל. בסיטואציה כזו חברת הביטוח תשלם את כל ההוצאות הרפואיות של הנפגע. מעבר לכך, רוב הפוליסות כוללות חריג שקובעה שהן אינן מעניקות כיסוי ביטוחי במקרים של אחריות מקצועית של המבוטח.

ביטוח אחריות מקצועית

שלא כמו ביטוח אחריות כלפי צד שלישי מדובר בביטוח שמכסה את הנזק הכלכלי שנגרם לנפגע במסגרת העבודה שלנו. אבל היא לא מכסה תאונות שנגרמו כתוצאה מהרשלנות שלנו. תאונות מסוג זה מכוסות רק בפוליסת צד ג' שהזכרנו.

אז למה צריך את שני הביטוחים?

כל בעל מקצוע, מנוסה ומקצועי ככל שיהיה, עלול ברגע של חוסר ריכוז או תשומת לב לעשות טעות בתום לב, ועלול לגרום לנזקים הן גופניים והן כלכליים. מספיקה טעות קטנה כדי גם לגרום לנזקים משמעותיים וגם כדי לחשוף את עצמכם לתביעות שיעלו לכם לא מעט כסף. לכן חשוב שתכוסו באמצעות שני הביטוחים.

חשוב לוודא שיש לכם את ההגנה המקסימלית

ראינו שקיים קו תפר דר בין ביטוח אחריות כלפי צד שלישי לבין פוליסת חבות מקצועית. אם אתם רוצים ליהנות משקט נפשי ולהיות מכוסים, כדאי להיעזר בסוכן ביטוח מקצועי שיידע להתאים לכם את כל הביטוחים הנדרשים, עם הכיסויים הרלבנטיים. וזה בדיוק מה שאנחנו עושים בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח. צרו איתנו קשר עוד היום ואנחנו נוודא שאתם ולקוחותיכם מוגנים היטב.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.