5 טיפים שיעזרו לכם לבחור סוכן ביטוח אחריות מקצועית

זה לא סוד שתחום הביטוח הוא תחום תחרותי מאוד. התחרות על כל בעל עסק גדולה אף יותר, בכל הנוגע לביטוח אחריות מקצועית. אז אם אתם עומדים לרכוש ביטוח מקצועי ומתלבטים איך לעשות את זה נכון, ריכזנו עבורכם 5 טיפים שיעזרו לכם לעשות את הבחירה.

מתחילים מהבסיס: למה בכלל צריך ביטוח אחריות מקצועית?

אמנם כל עובד נוטל על עצמו סיכונים מסוימים, אבל הסיכון גבוה פי כמה וכמה עבור מי שגם מנהל עסק משלו. אחד הסיכונים המשמעותיים בשנים האחרונות הוא לקבל תביעת רשלנות. אין שאלה של אם אתם אשמים או לא. כך או כך תאלצו לדאוג שתהיה לכם הגנה משפטית לא פחות ממעולה כדי לשמור על שמכם הטוב ועל המוניטין שצברתם לאורך השנים.

מעבר לכך, תביעה מסוג זה היא אחת התביעות היקרות ביותר, במיוחד לאור העובדה שלעתים בית המשפט פוסק שהנתבע חייב לפצות את התובע בסכומים אסטרונומיים ממש. ביטוח אחריות מקצועית מהווה ממש מצנח כלכלי עבורכם, ויכול לעשות הבדל גדול בין פשיטת רגל וסגירת העסק לבין מכה קטנה בכנף. חברות הביטוח פשוט ממנות את כל מה שאתם צריכים כדי לנהל תביעה כזו בראש שקט, ועוזרות לכם לשמור על רמת איכות החיים שאליה התרגלתם.  

עם זאת, לא פעם בעלי מקצוע עומדים מול שוקת שבורה, כיוון שברגע האמת גילו שהביטוח לא מכסה אותם כראוי ועליהם לקחת הלוואות חסרות תקדים על מנת לכסות את הוצאות המשפט ותשלום הפיצויים (או לחלופין להכריז על פשיטת רגל). לכן חשוב מאוד לפנות לסוכנות ביטוח מקצועית שמתמחה בעולם הזה, כדי שתתאים לכם את כל הכיסויים הנדרשים ספציפית לעסק שלכם.

למה עדיין צריך סוכן אישי במאה ה- 21?

יתכן וגם אתם נתקלתם בפרסומות בטלוויזיה שטוענות שהיום סוכן ביטוח אישי זה מיותר ואפשר לפנות ישירות לחברות הביטוח. אז תדעו שזה לא נכון, משתי סיבות עיקריות:

ראשית, רוב החברות שמצרפות אתכם לרשימת לקוחותיהם בלחיצת כפתור מוכרות ביטוחים גנריים. כלומר הן אינן מתאימות את הביטוח לכל לקוח ולקוחה, ולכן מותירות אותם לעתים חשופים לסיכונים שהם כלל אינם מודעים אליהם. לכל תחום עיסוק יש את הכיסוי שלו, ואין באמת ביטוח שמתאים לכולם, מבלי שנדרשות כל מיני התאמות. אז אם כבר משלמים על פוליסת ביטוח, כדאי שהיא תספק לכם תמורה מלאה.

שנית, כשהאדם הממוצע מקבל תביעה, הוא מאוד נסער. הדבר האחרון שיש לו זמן אליו הוא לנהל מו"מ עם חברת הביטוח כדי למצות את זכויותיו במלואן. סוכן ביטוח אחריות מקצועית יעשה בשבילכם את כל העבודה: הוא יתאים לכם בדיוק את הכיסויים הנדרשים לכם, יגיש עבורכם את התביעה לחברת הביטוח כדי שהיא תממן את המשפט שלכם כמה שיותר מהר, ויתנהל מולה כדי לוודא שהכול עובר חלק וכמו שצריך.

איך בוחרים סוכן ביטוח אחריות מקצועית לצורך רכישת ביטוח מקצועי?

  • ודאו שיש לסוכן ניסיון עשיר בתחום – פנו רק אל סוכן ביטוח בעל ניסיון רב ועם הצלחות מוכחות. אל תסתפקו בסוכן הביטוח הפנסיוני או האלמנטרי שלכם, כיוון שהוא אינו מספיק בקי בתחום ולכן הוא עלול לפספס כיסויים רלבנטיים וחשובים.
  • חפשו יצירתיות וגמישות מחשבתית – לכל עסק יש את הסיכונים הייחודיים שהוא חשוף אליו ולכן חשוב שהסוכן שלכם יצטיין במחשבה מחוץ לקופסה כדי להתאים לעסק שלכם את הכיסויים הנדרשים, כך שגם תחסכו כסף וגם תמזערו למינימום את הסיכונים שאליהם אתם חשופים.
  • דברו עם הסוכן ובדקו עם עצמכם איך אתם מרגישים– חשוב מאוד שיהיה ביניכם "קליק". אם עומד לפניכם סוכן שאתם מרגישים שהוא עונה לכם בצורה נעימה, סבלנית ומקצועית, אם אתם מרגישים שנוח לכם לדבר איתו ושאתם יכולים להתייעץ איתו על כל דבר, אם אתם מרגישים אחרי כל שיחה שהדברים הרבה יותר ברורים לכם, אתם יכולים לבחור בו בלב שקט.

  • ודאו שהסוכן זמין עבורכם בכל דרך אפשרית – אם הסוכן שלכם מנצל את כל האמצעים הטכנולוגיים כדי להיות זמין עבורכם, והוא חוסך לכם זמן על נסיעה בדרכים וחיפוש חנייה, זה עניין חשוב ביותר! סוכן כזה גם דואג שכל האישורים שאתם צריכים יחתמו כמה שיותר מהר ומונע עיכוב לפרויקטים שלכם ולכסף שאתם צריכים לקבל.
  • בקשו המלצות כדי לוודא שיש לו מוניטין מעולה בתחום – התייעצו עם קולגות ובקבוצות באינטרנט כדי לוודא שעומד לפניכם סוכן אמין ומקצועי שישרת אתכם על הצד הטוב ביותר ויטפל בכל מה שנדרש עבורכם במהירות ובעילות. תנו להמלצות לדבר בעד עצמן!

סוכן אישי = שקט נפשי

אל תתמודדו בעצמכם מול תביעות רשלנות מורכבות ותעמדו לבדכם מול חברת הביטוח. אם אתם רוצים שיהיה מי שייעץ לכם, יילחם בשבילכם ויפעל בכל המרץ כדי לזרז דברים ושהזכויות שלכם ימוצו במלואן; ואם אתם רוצים שלא יגרם לכם נזק כלכלי ותדמיתי, פשוט בחרו סוכן ביטוח מקצועי ואמין שמתמחה בביטוחים מקצועיים.

המומחים של סוכנות פתרונות עדיפים כבר יותר משני עשורים מתמחים בביטוח אחריות מקצועית ומייצגים אלפי בעלי מקצוע מול חברות הביטוח המובילות בישראל. פנו אלינו עוד היום כדי להתאים לעצמכם ביטוח עם כיסוי אופטימלי וליהנות מליווי מקצועי, יחס אישי וחם, ניסיון מוכח ובעיקר שקט נפשי.

5 טיפים לבחירת סוכן ביטוח אחריות מקצועית (1)
תוכן עניינים

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

5 טיפים לבחירת סוכן ביטוח אחריות מקצועית (1)
5 טיפים שיעזרו לכם לבחור סוכן ביטוח אחריות מקצועית

זה סוד שתחום הביטוח הוא תחום תחרותי מאוד. התחרות על כל בעל עסק גדולה אף יותר, בכל הנוגע לביטוח אחריות מקצועית. אז אם אתם עומדים לרכוש ביטוח מקצועי ומתלבטים איך לעשות את זה נכון, ריכזנו עבורכם 5 טיפים שיעזרו לכם לעשות את הבחירה.

קראו עוד »
מוצרים נוספים שיעניינו אתכם
ביטוח אחריות מקצועית למטפלים ברפואה משלימה
ביטוח אחריות מקצועית למטפלים ברפואה המשלימה

מטפלים במקצועות הרפואה המשלימה (אלטרנטיבית) חשופים, בדומה לרופאים מטפלים, ולבעלי מקצועות חופשיים שונים לתביעות בגין רשלנות רפואית מקצועית – הגשת תביעה יכולה להתרחש גם זמן רב לאחר הטיפול עצמו. אילו יתרונות מעניק להם ביטוח זה?

קראו עוד >>>
ביטוח אחריות מקצועית לרופאי שיניים
ביטוח אחריות מקצועית לרופאים

רופאי שיניים עושים עבודה מצוינת ברוב המקרים, אך לעתים, בתום לב נגרמים לפציינטים נזקים כתוצאה מעבודה רשלנית של רופא השיניים . הרופא ידרש בפיצוי כספי משמעותי ולכן, ביטוח אחריות מקצועיות הוא הכרחי להגנה מפני תביעות ודרישות הלקוחות לפיצוי כספי.

קראו עוד >>>
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
חסכו אלפי שקלים על ביטוח אחריות מקצועית
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.