המדריך להעברת כספים בין קרנות השתלמות

לעתים נדרשת העברת כספים בין קרנות השתלמות על מנת למקסם את חסכונותיכם. לשם כך נדרשת השוואה חכמה בין קרנות ההשתלמות, מעקב קבוע אחר ביצועיהן ובחינה מתמדת של התאמתה לצורכיכם. ריכזנו עבורכם מספר טיפים חשובים לניוד חסכונות בין קרנות השתלמות.

איזו קרן השתלמות הכי טובה בשבילכם?

העברת כספים בין קרנות השתלמות אינה כרוכה בתשלום כלשהו. לא תדרשו לשלם קנס, עמלה או אפילו מס רווחי הון. מעבר לזה, מדובר בתהליך שניתן לבצע בכל רגע נתון וכמה פעמים שרק תבחרו.

כדי ליהנות מכל יתרונותיה הרבים של קרן ההשתלמות ולמקסם את החיסכון שלכם, כדאי להתחיל בבחירת קרן השתלמות נכונה, ומעקב קבוע אחר ביצועיה. עם זאת, חשוב לדעת – בחירת קרן השתלמות היא לא גזירה משמיים. בזכות תקנות הניוד ניתן להעביר את החיסכון שלכם בכל רגע נתון לקרן אחרת, לשפר את דמי הניהול, ליהנות מתשואות טובות יותר וליהנות גם מיתרונות רבים נוספים, שייתכן ובקרן הנוכחית חסרים.

אז כיצד בוחרים נכון את קרן ההשתלמות שלכם?

כדי לבחור נכון קרן השתלמות יש לבצע השוואה בין הקרנות המתחרות:

 • השוו את התשואה בין המסלול שלכם מסלולי השקעה זהים לאורך זמן (3-5 שנים לאחור) בין המתחרות
 • אם אתם שוקלים לעבור מסלול השקעה בדקו גם את התשואות של הקרן שלכם במסלול זה לעומת המתחרות בחתכי זמן של 3 ו- 5 שנים לאחור
 • בדקו כמה דמי ניהול הגוף המנהל שלכם גובה מכם והשוו לשאר הקרנות
 • בדקו את מדד שארפ שמעיד על רמת הסיכון שהגוף המנהל נטל על עצמו כדי להגיע לתשואה שאליה הגיע
 • בדקו את יתרת הנכסים של הגופים המנהלים, כדי להבין על איזה גוף פנסיוני הקהל הכי סומך

אילו סיבות יכולים לגרום לכם לשקול העברת כספים בין קרנות השתלמות?

קיימים גורמים רבים שיכולים להשפיע על ההחלטה שלכם בנוגע לשאלת העברת כספים בין קרנות השתלמות. עם זאת, יש להם מכנה משותף – כולם כאחד קשורים ישירות למידת שביעות רצונכם מקרן ההשתלמות הנוכחית.

להלן כמה דוגמאות:

 • חוסר שביעות רצון מהתשואות שקרן ההשתלמות השיגה
 • חוסר שביעות רצון מגובה דמי הניהול
 • חוסר שביעות רצון מניהול כספי החיסכון
 • חוסר שביעות רצון מהשירות הניתן לכם על ידי הגוף המנהל
 • חוסר שביעות רצון מתנאי ההלוואה המוצעת לכם בקרן או אי קבלת הלוואה
 • חוסר שביעות רצון מתנאי אפיק החיסכון לצורכיכם ולהעדפותיכם

מהם היתרונות של העברת כספים בין קרנות השתלמות?

הודות לתקנות הניוד של משרד האוצר, שוק החיסכון הפנסיוני נפתח לתחרות ולכן כצרכנים אתם יכולים ליהנות מתנאי חיסכון טובים יותר הבאים לידי ביטוי בדמי הניהול, רמת השירות שאתם מקבלים, תנאי הלוואה ועוד. כמו כן, הודות להליך הניוד של קרנות הפנסיה מאפשר לנייד אותן למוצרים פנסיוניים, וכך למעשה להמיר את הסכומים שהצטבר להם מסכום הוני וחד פעמי לכספי קצבה חודשית.

איך מתבצעת העברת כספים בין קרנות השתלמות?

אף על פי שמדובר בתהליך נטול קנסות ועמלות שניתן לבצע בכל עת, העברת כספים בין קרנות השתלמות בפועל היא הליך מעט מורכב, שכדאי לבצע עם סוכן ביטוח פנסיוני. הסוכן ימלא אתכם טופס לבקשת העברה, ישווה עבורכם אלטרנטיבות ויעזור לכם לבחור עבורכם גוף מנהל חדש ואטרקטיבי. ניתן להתחרט על הליך הניוד תוך 18 ימי עסקים מיום הגשת הבקשה.

המומחים שלנו עומדים לשירותכם!

אם אתם מעוניינים לשפר את ביצועי הקרן וליהנות מתנאי חיסכון טובים יותר, אתם מוזמנים למומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח שמתמחים כבר עשרות שנים בענף החיסכון הפנסיוני. אנו משווים בין קרנות ההשתלמות בטכנולוגיה מתקדמת המתחשבת בשלל פרמטרים, מקפידים על שירות מקצועי ויחס אישי, ועוזרים לכם לשפר את החיסכון במהירות ובקלות. פנו אלינו עוד היום ונשמח לעזור לכם בהעברת קרן ההשתלמות וגם לעשות לכם סדר בתיק הביטוחי ולחסוף לכם אלפי שקלים בשנה.

העברת כספים בין קרנות השתלמות (1)
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קרן השתלמות לעצמאי שהוא גם שכיר
תקרות לקרן השתלמות לעצמאי שהוא גם שכיר

יוקר המחייה בישראל הוביל אנשים רבים לעבוד בו זמנית בשתי עבודות: אחת כשכירים ואחת כעצמאים. לא משנה אם מדובר בעסק קטן שמהווה הכנסה נוספת או בעסק שמגלגל סכומים גדולים, תוכלו לפתוח לעצמכם קרן השתלמות לעצמאי שהוא גם שכיר וליהנות ממגוון הטבות משמעותיות.

קראו עוד »
בקשת הלוואה מקרן השתלמות
בקשת הלוואה מקרן השתלמות – צעד אחר צעד

בקשת הלוואה מקרן השתלמות מאפשרת לכם להשתמש בכספי החיסכון שלכם לכל מטרה, ובמקביל לתת לכסף להמשיך לעבוד בשבילכם. מהם תנאי ההלוואה, למי זה כדאי ואיך סוכן פנסיוני יכול לסייע לכם? במאמר זה נגלה לכם את כל התשובות.

קראו עוד »
קרן השתלמות הפניקס
קרן השתלמות הפניקס

קרן השתלמות הפניקס היא אחת הקרנות הגדולות והמבוקשות בענף הפנסיוני. אילו מסלולים היא מציעה, מי עומד מאחוריה, מהם יתרונותיה ומה חייבים לשקול לפני שמחליטים להצטרף אליה

קראו עוד »
קרן השתלמות לעוסק פטור
פטור ממס על קרן השתלמות – כך תקבלו בקלות!

פטור ממס על קרן השתלמות נחשב להטבת מס משמעותית וייחודית, ובזכותו קרן ההשתלמות היא ככל הנראה אפיק החיסכון וההשקעה האהוב ביותר. אז על מה בעצם מקבלים פטור, באילו תנאים, מה צריך לעשות לשם כך ומה תפקידו של סוכן הביטוח בכל הסיפור הזה?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.