ביטוח נסיעות לחו"ל לנשים בהריון – המדריך המלא

רגע לפני שמשפחתכם מתרחבת, בא לך לנוח קצת, להתפנק וליהנות מחופשה טובה ואולי בכלל את צריכה לטוס בשביל לסגור עסקים שנייה לפני שאת יוצאת לחופשת לידה. כך או כך חשוב שיהיה לך ביטוח נסיעות לחול בהריון, ובטח מציפות אותך שאלות רבות בעניין. אז הנה כל מה שאת צריכה לדעת עליו.

האם נסיעה לחו"ל בהיריון בכלל מותרת?

אם תהית עד איזה חודש מותר לך לטוס, האם ביטוח נסיעות לחו"ל תקף לגבי ההיריון ומה קורה אם משהו קורה לך או לעובר דווקא כשאת במדינה זרה. לכן החלטנו לרכז עבורך תשובות לשאלות הכי נפוצות שיש בעניין זה.

בעבר חשבו שלא כדאי להריונית לעלות על המטוס, בעיקר בגלל הפרשים בלחץ האוויר וחשש להתייבשות. אך היום אין המלצה גורפת על כך. כמו כולם, גם לנשים הריוניות מומלץ לקום להתהלך ולחת עצמות וכמובן להקפיד לשתות, ולכן כדאי לשבת במעבר.

במה שונה ביטוח נסיעות לנשים בהריון מביטוח נסיעות רגיל?

סיימת לארוז ואת מתרגשת כבר לקראת הטיסה? מעולה! אבל הכי חשוב שלא תשכחי לרכוש ביטוח נסיעות לחול בהריון – ביטוח ייעודי שמיועד להריוניות. ביטוח נסיעות לחו"ל סטנדרטי ובסיסי אינו מכסה בתוכו טיפולים רפואיים הנוגעים להריון. הם פשוט אינם נכללים בתוך כיסוי ההוצאות הרפואיות הבסיסי.

למרות שלרוב הריון הוא אירוע משמח, הרי שמדובר במצב בריאותי שיש לתת עליו את הדעת. נשים בהריון נחשבות כקבוצת סיכון, כלומר הן חשופות יותר מהאדם הממוצע למגוון בעיות רפואיות ולמעשה גם העובר שהן נושאות ברחמן חשוף לסכנות. גם במהלך הריון תקין לעתים חשים כאבים שיש לבדוק, פתאום חשים שהעובר אינו זז, מבחינים בדימומים, מרגישים צירים מוקדמים ועוד שלל תופעות שבגינן תצטרכי לראות רופא ולפעמים גם לקבל טיפול כמובן.

מה מכסה ביטוח נסיעות בהריון?

ביטוח נסיעות לחול בהריון הוא למעשה הרחבה לביטוח הנסיעות הרגיל, והוא כולל בתוכו כיסוי ביטוחי בעבור מגוון טיפולי חירום הקשורים בהריון עצמו, בעובר ו/או בוולד שלך. ההרחבה אינה כוללת כיסוי הוצאות רפואיות עבור בדיקות שגרתיות או מעקב שוטף של ההיריון.

חשוב לבחון מה כל חברה מציעה במסגרת ההרחבה:

 • מהם גבולות האחריות ותקרת הכיסוי
 • עד לאיזה תקופה הביטוח תקף
 • לאילו גילאים מיועד הביטוח (לרוב לא ניתן לבטח נשים מתחת לגיל 18 ומעל גיל 46)
 • עד איזה שבוע הביטוח תקף

ביטוח נסיעות בהריון – עד איזה שבוע?

חברות הביטוח מבטחות כל מי שמעוניינת לטוס ללא כל בעיה, כל עוד מדובר בשליש הראשון או השני.

חשוב שתדעי לגבי השליש הראשון, שאם גילית שאת בהריון בחו"ל, קיים כיסוי בביטוח הנסיעות הבסיסי עד לשבוע ה- 12. במקרה אחר, יש לרכוש ביטוח נסיעות עם הרחבה לנשים בהריון לפני הטיסה. מדובר בשליש חשוב, שבהם קיימת דחיפות גבוהה לבדיקות בין השבועות ה- 14-16, אך אין הגבלה על טיסות או נסיעות בתקופה זו. למעשה ההריון עצמו גם כן עוד לא מורגש ממש, ואינו משפיע על נוחותך. כל עוד ההריון אושר כתקין, תוכלי לרכוש את ההרחבה המתאימה, ולטוס בכיף, בהתאם לתנאים המופיעים בפוליסה.

מה לגבי השליש השני? זוהי ה- תקופה המומלצת ביותר אם את מתכננת טיסה לחו"ל. כבר עברת את כל הבדיקות החשובות, וקיבלת אישור שמדובר בהריון תקין ובריא. לרוב את עדיין יחסית קלילה ויכולה לראות נופים, לטייל, ליהנות ולבלות.

בשליש האחרון, העניינים כבר מורכבים יותר. חברות הביטוח  נוקטות משנה זהירות ולכן מאפשרות לרכוש פוליסה מורחבת של ביטוח נסיעות לחול בהריון עד שבוע 32 בלבד. עניין זה חופף להמלצה הרפואית להימנע מטיסות אחרי שבוע 32, מחשש ללידה מוקדמת. תכלס? את כבר מתחילה להרגיש כבדה, חוסר נוחות ואי שקט. האפשרות ללידה מוקדמת או כל סיבוך אחר עולה ככל שתאריך היעד של הלידה מתקרב, ולכן הכי טוב זה להישאר בארץ, קרוב לבית החולים שבו תבחרי ללדת.

יש גם מקרים מסוימים שבהם בכלל מומלץ להימנע מטיסות לחו"ל: נשים עם היסטוריה של לידה מוקדמת, נשים בהריון מרובה עוברים או נשים במצבים אחרים שמוגדרים כהריון בסיכון, צריכות להימנע ממאמץ יתר וצריכות מעקב צמוד של רופא, ולכן עדיף שלא יטוסו. עם זאת, אם תצליחי לשכנע את הרופא שלך שיאשר לך לטוס, כדאי לך להצטייד באישור ממנו ובכל המסמכים הרלבנטיים, כי ייתכן וחברת התעופה תדרוש אותם, לפני שתוכלי לעלות על המטוס.

מה כולל ביטוח נסיעות בהריון לחול?

ביטוח נסיעות בהריון לחול מעניק לך מענה עבור מגוון הוצאות רפואיות הקשורות בהיריון בזמן שהותך במדינה זרה:

 • ייעוץ ובדיקת רופא נשים
 • בדיקות, תרופות וטיפולים
 • פנייה למיון
 • אשפוז ופינוי לבית חולים
 • לידה מוקדמת
 • ניתוח קיסרי בהרדמה
 • טיפול בפג ובוולד
 • החמרה בלתי צפויה בהריון שגרתי
 • הטסה רפואית של האם ביחד עם הפג או הוולד
 • שינוי בתוכנית הנסיעה בגלל סיבוך רפואי כלשהו
 • פינוי יבשתי / ימי / אווירי רפואי לישראל

חשוב להצהיר על פרטים נכונים בביטוח נסיעות לנשים בהריון

כמו בכל ביטוח, גם כאן חשוב להצהיר על פרטים מלאים ונכונים בהצהרת הבריאות שאת מגישה. למה? מעבר לסיבה המוסרית והאתית, אם תצטרכי לממש את הפוליסה, הרי שחברת הביטוח קודם כל תבדוק טוב טוב את התיק הרפואי שלך, ואם היא תגלה שהסתרת ממנה מידע אז היא עלולה שלא לכסות אותך ולא לשלם לך החזרים בגין הטיפולים שקיבלת. ההפרש בין ביטוח נסיעות סטנדרטי לבין ביטוח נסיעות לחו"ל בהריון כה זניח, איננו כה גבוה בשביל להסתכן בנסיעה שאינה מבוטחת.

כמו כן חשוב לדעת שלצורך ביטוח נסיעות לחול בהריון עלייך לעמוד בכל התנאים:

 • הינך בת 18-46
 • עד שבוע 32 בהריונך בהריון רגיל / עד שבוע 30 בהריון מרובה עוברים
 • ברשותך אישור רפואי מן הרופא המטפל המאפשר לך לטוס
 • אינך בהריון בסיכון גבוה / הריון שהושג באמצעות טיפולי פוריות
 • אינך סובלת ממחלה קיימת
 • אינך טסה לתקופה מוגדרת (מקסימום 90 יום)

ביטוח נסיעות בהריון השוואת מחירים

הרחבה לביטוח נסיעות לחול בהריון היא בסך הכול תוספת של כמה דולרים ליום, אבל כמו בכל ביטוח לא מספיק לבחור את החברה בהתאם למחיר הפרמיה שהיא מציעה, אלא גם לקחת בחשבון איזה כיסויים היא מציעה לך, מה גובה ההחזר שהיא מספקת, האם את מתאימה לקריטריון הגיל של החברה ולקריטריון התקופה שהחברה מבטחת אותך וכו'. כמו כן חשוב לשקול את המוניטין של החברה המבטחת, איכות השירות בעת הגשת תביעה ועוד.

נשמח להתאים לך ביטוח שיאפשר לך לטוס בראש שקט!

כפי שראינו ישנם פרמטרים שונים שיש לקחת בחשבון כדי לסגור ביטוח נסיעות לחול בהריון. אנחנו בפתרונות עדיפים משתמשים בטכנולוגיה חכמה שמשווה בין הפוליסות של חברות הביטוח המובילות בארץ, הן במחירים והן בכיסויים, כדי להתאים לך ולעוברך את הביטוח המושלם והמשתלם ביותר. אנחנו מתמחים כבר שנים רבות בביטוחים בהתאמה אישית, כולל ביטוח נסיעות לחו"ל. השאירי פרטים ונשמח לעמוד לשירותך כדי להבטיח לך טיסה בלי דאגות.

ביטוח נסיעות לחול בהריון
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.