ביטוח נסיעות לחו"ל לגיל השלישי – איך לבחור נכון?

לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה נראה שבעשור האחרון כמעט רבע מאלו שהחתימו דרכון בנמל התעופה בן גוריון הם אנשים בגילאי 60 ומעלה. אין ספק שבני גיל הזהב יודעים ליהנות מהחיים, אבל חשוב מאוד שיהיה להם ביטוח נסיעות לחו"ל לגיל השלישי, במיוחד עכשיו.

ביטוח נסיעות לחו"ל לגיל הזהב

הילדים עזבו את הקן, אתם כבר נכנסתם לשנות הפנסיה שלכם, וכעת הגיע סופסוף הרגע שאתם יכולים להרשות לעצמכם ליהנות מהחיים: לטפח תחביבים, לטייל עם המשפחה והחברים, להגשים חלומות ולראות את העולם. אחרי שעבדתם כל כך הרבה, בהחלט מגיע לכם וחברות הביטוח חשבו עליכם. כיום ניתן לראות פוליסות ביטוח רבות שמתאימות במיוחד למאפיינים של בני גילכם.

כמה עולה ביטוח נסיעות לחו"ל לגיל השלישי?

לצערנו חברות הביטוח גובות מחיר מעט יקר יותר עבור פוליסות ביטוח נסיעות מעל גיל 60, ובעיקר בעידן הקורונה. הסיבה לכך פשוטה: לרוב יש סיכוי גבוה יותר לתביעות בפוליסות אלה, ככה שהמצב הרפואי מורכב יותר.

בגדול, ניתן לסווג את הפוליסות לבני גיל הזהב לשני סוגים:

הפוליסה הסטנדרטית – שאינה מכסה מקרים רפואים קיימים

פוליסה מורחבת – שמכסה מקרים רפואים קיימים, בהתאם להצהרת הבריאות שמסרתם בעת ההצטרפות. גם כאן יש אפשרות לפוליסה מורחבת מצוצמת או רחבה יותר. ניתן לבחור בפוליסה מורחבת הכוללת מצב שבו היו טיפולים רפואיים / אשפוז בחצי השנה האחרונה; פוליסה מורחבת מצומצמת הכוללים מצב שבו מטופלים רק בתרופות באופן קבוע ולא אושפוז בחצי השנה האחרונה.

כמובן ככל שהפוליסה מכסה יותר, המחיר עולה בהתאם. הביטוחים נמכרים בהתאם לקבוצות גיל, בתנאים מסוימים, כשהחלוקה היא בדרך כלל בקפיצות של עשור. ככל שהגיל עולה, כך גם המחיר וההגבלות, למשל, חברות ביטוח שמבטחות נוסעים בגילאי 85 ומעלה עלולות להתנות את הפוליסה ברכישת הרחבה בגין החמרה של מצב רפואי קיים או תיחום מספר ימי השהייה בחו"ל.

עם זאת, אם אדם בגיל הזהב בריא כמו שור, הוא יהנה מפוליסה במחיר יותר אטרקטיבי, אם כי עדיין יקרה יחסית, מאחר וסטטיסטיקת השכיחות לבעיות בריאותיות בקרב אוכלוסייה מבוגרת גבוהה יותר. במקרה כזה שווה לשקול לרכוש פוליסה סטנדרטית (זולה יותר), שאינסה מכסה החמרה של מצב רפואי קיים הכולל אשפוז, טיפולים ונטילת תרופת באופן קבוע בחצי השנה האחרונה.

חשוב להימנע ממצב שבו אתם לא מדווחים על מצבכם הרפואי העדכני רק כדי לחסוך. חברות הביטוח בודקות היטב את התיקים הרפואים של המבוטחים בקופות החולים ומשוות את הנתונים שלכם, כדי לבחון שלא החסרתם ממנה פרטים, לפני שהיא משלמת את תביעתכם.

ביטוח נסיעות לחולים כרוניים (שסובלים ממצב רפואי קיים)

אם אתם סובלים ממחלה כרונית מסוימת, חובה לדווח לחברות הביטוח על מצבכם, אחרת לא תוכלו לתבוע פיצויים בגין מחלה זו ועקב החמרה חלילה במצב הקיים. כדאי מאוד להתייעץ עם סוכן ביטוח מקצועי שמבין בביטוח נסיעות לחו"ל, להבין מהם דמי ההשתתפות העצמית, מהי התקרה בפוליסה ואילו סעיפים מוחרגים קיימים.

מה כולל ביטוח נסיעות לגיל הזהב?

ביטוח הנסיעות אינו מגן רק במקרים רפואיים, אלא גם מפני נזק לציוד או אובדן המזוודות איתן עליתם למטוס שהרי כשאתם נמצאים בחו"ל, המזוודות שלכם הם רכושכם היחיד. עוגמת נפש שעלולה להיגרם כתוצאה ממקרים אלו הינה כפולה ומכופלת – הן בכל הקשור לשיבוש התוכניות שהכנתם מבעוד מועד והן בכל הקשור לנזק הכספי. ביטוח נסיעות לחו"ל יצמצם פלאים את הצער שעלול להיגרם לכם עקב כך.

באשר לביטוח הרפואי, אז כיסוי ביטוחי בסיסי מכסה לרוב הוצאות הרפואיות בזמן אשפוז או שלא בזמן אשפוז ללא הגבלה עבור יום. לעומת זאת כיסוי מורחב מכסה מגוון מצבים רפואיים הנובעים עקב החמרה של בעיה רפואית קיימת שדווחה, כולל טיפולי חירום, תרופות, פינוי אווירי או יבשתי, הטסה רפואית לארץ ועוד.

רוצים עוד יותר שקט נפשי? תמורת דמי ביטוח נוספים, תוכלו לרכוש תוספות ביטוח, למשל: ספורט אתגרי (טיולי ג'יפים, אומגות וסקי), הטסה רפואית או ביטוח מיוחד למכשירים אלקטרוניים יקרים.

ביטוח נסיעות לחו"ל מעל גיל 60 בעידן הקורונה

ביטוח נסיעות לחו"ל בתקופת הקורונה עבר כמה וכמה גלגולים: לפני החיסונים חלה עצירה מוחלטת בביטוחי נסיעות לחו"ל ובדגש על ביטוחי נסיעות לבני גיל הזהב, שהיו רגישים יותר מכלל האוכלוסייה ובסיכון להדבק בקורונה. עם זאת, נראה שהחיסונים בלמו את ההדבקה, ונכון לזמן כתיבת המילים האלה, יש כמה חברות שמציעות ביטוחי נסיעות לגיל השלישי, בתנאי שהתחסנו וחלף שבוע מאז שקיבלו את מנת החיסון השנייה. מה כל חברה מציעה? קראו כאן.

אנחנו עומדים לשירותכם!

 בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח מעמידים לשירותכם סוכני ביטוח מנוסים ומקצועיים, שמתמחים בביטוחי נסיעות לחו"ל. אנחנו עובדים עם החברות המובילות בתחום ונשמח להתאים לכם תוכניות ביטוח איכותית ובמחיר משתלם. אז צרו איתנו קשר עוד היום באמצעות הטופס, ונחזור אליכם במהירה.

ביטוח נסיעות לחו"ל לגיל השלישי
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.