השוואת ביטוח נסיעות לחו"ל בתקופת הקורונה

כיום ביטוחי נסיעות לחו"ל עבר למתכונת חדשה: הם יקרים באופן משמעותי ממה שהיינו רגילים אליו וכוללים כיסויים נוספים שנהפכו לנחוצים בעקבות הקורונה כמו החזר על הוצאות שהייה בחו"ל במקרה של צורך בבידוד, לכן חשוב מאוד לעשות השוואת ביטוח נסיעות לחו"ל.
 

השוואת ביטוח נסיעות לחו"ל בין 3 חברות ביטוח מובילות

על אף ההכרזות על פתיחת השמיים, כרגע רשימת המדינות שניתן לטוס אליהן מוגבלת מאוד. עם זאת, ועם הפתיחה ההדרגתית של השמיים, חברות הביטוח חוזרות בהדרגה לשווק את הביטוחים.

https://www.youtube.com/watch?v=znECl9V5Duk

השוואת ביטוח נסיעות לחו"ל – שיטות דירוג רמת התחלואה במדינות

בביטוחי הנסיעות החדשים ניתן לראות שהחברות השונות נוקטות באסטרטגיה שונה:

בפספורטכארד מוכרים ביטוח למדינות ירוקות ולמדינות אדומות (כמו ארגנטינה, בוליביה, מולדובה ופנמה), בתוספת עלות למדינות שחורות, בהן אוקראינה, ארה"ב וברזיל, בפספורטכראד הגדרת הצבעים של המדינה נעשית על ידי החברה עצמה, בהתאם למצב התחלואה במדינה.
 

בהראל לא מבחינים בתעריפי הביטוח בין מדינות. הם מבטחים לכל המדינות, למעט ארה"ב ואוקראינה, כשרשימת המדינות מתעדכנת מעת לעת. 
 

בכלל ביטוח כרגע איננה עושה הבחנה בין מדינות שונות בשום צורה שהיא.

עדכון חשוב: חברת פספורטכארד החליטה בנתיים לבטל את מדיניות חלוקת המדינות לפי צבעים, ועושה צעד חזרה למודל שמחזיר אותם לעידן הטרום קורונה. החברה החליטה לחזור למודל של פרמיה יומית אחידה לכל המדינות שאליהן היא מבטחת, כשהתלות היחידה היא בגיל המבוטח, לפי קטגוריות של חמש קבוצות גיל. 

לפי התעריפון המעודכן, שפורסם כתוצאה מהתחרות שנוצרה בינה לבין חברות ביטוח אחרות, הפרמיות יהיו דומות מאוד לאלו שנגבו לפני התפרצות נגיף  הקורונה. למחירי הפרמיות החדשות יש להוסיף את עלות הכיסוי למגפה, שיתווסף לתעריף הביטוח, כל עוד מוכרזת מגפה כלל עולמית. תעריף זה נחלק לשתי קבוצות גיל: עד גיל 60 תשלמו תוספת של 1.20$ ליום, ואילו בגילאי 60-70 התוספת תהיה 1.80$ ליום. 

תעריף נוסף שמשתנה, הפעם בין שלוש קבוצות, הוא ההרחבה של ביטוח נסיעה או הוצאות בחו"ל עקב הקורונה: עד גיל 40 תשלמו על הרחבה זו 3.20$ ליום, אם אתם בני 41-50 תשלמו 3.70$ ליום ואם אתם בני 51-70 תשלמו 4.20$ ליום

השוואת ביטוח נסיעות לחו"ל – אילו כיסויים תקבלו?

פספורטכארד השיקה פוליסה חדשה שמעניקה כיסוי רפואי מלא במקרה של הידבקות בנגיף ה- COVID 19.  כרטיס הפספורטכארד ישמש לתשלום ההוצאות הרפואיות וכן לתשלום קצבה יומית לנוסעים שנדרשו לבידוד ונאלצו להאריך את שהייתם. בפספורטכראד הכיסוי למקרה של ביטול נסיעה בעקבות אירוע רפואי לפני הטיסה, כולל הידבקות בנגיף או סירוב חברת התעופה להעלות את המבוטח לטיסה לפני שיצא מהארץ עולה 2 דולרים נוספים ליום. הכיסוי כולל החזר כספי עבור הוצאות הטיסה, המלון והוצאות נוספות שלא ניתנות לביטול. בפספורטכראד מציינים כי מי שיעבור חיתום פרטני הוא מי שמעל גיל 70 ובעל מצב רפואי קיים (לדוגמא סוכרת, כולסטרול גבוה, תרופות קבועות מסוימות וכדומה).

הראל ממשיכה במקביל למכור את הביטוח הקודם, שאותו מכרה עד כה, והתעריף שלה זול משמעותית ללא הכיסויים הנוספים. בהראל מציינים כי הפוליסה החדשה מציעה כיסוי מקיף להוצאות רפואיות עקב התחלואה בנגיף והוא כולל הטסת מלווה לחו"ל בסעיף הוצאות מיוחדות.

כמו כן, ברכישת הרחבה לביטול/קיצור נסיעה (הרחבה שהופסקה בכל הענף וכעת חוזרת למדף), הפוליסה תכסה הפסד תשלומים עקב הארכת שהות וכן כרטיס טיסה חלופי והוצאות לינה עד 1,000 דולר. כמו כן ניתן להרחיב את גובה הכיסוי לעד 5,000 דולר בעלות נוספת. הכיסוי הוא למבוטח ו/או למשפחה גרעינית ו/או למלווה שרכשו את ההרחבה. יש לציין כי הראל תבטח גם את מי שרוצה לטוס לדובאי בעקבות התחממות היחסים עם האמירויות, כולל כיסוי לאיתור וחילוץ.

כלל מציעה פוליסת נסיעות חדשה הכוללת כיסוי לקורונה. הביטוח כולל כיסוי להוצאות רפואיות בחו"ל (כולל אשפוז, ביקור רופא, הטסה רפואית וכדומה), כיסוי להוצאות שהייה מעבר לתקופת הביטוח עקב בידוד בשלל חשש להידבקות בנגיף וללא מגבלת ימים, כיסוי ביטול וקיצור נסיעה (גם בגלל הקורונה), כיסוי לאיתור חיפוש וחילוץ וכן כיסוי לאובדן או גניבה של כבודה, כולל כיסוי לטלפון הנייד. כמובן שאפשר גם להוסיף כל מיני הרחבות בהתאם לאופי הטיול ומצבכם הרפואי.

מועד רכישת הביטוח

כעת ניתן לרכוש את הביטוח רק בסמוך יחסית למועד הטיסה, בשונה מבעבר.  בפספורטכראד, בהראל ובכלל ניתן לרכוש את הביטוח 30 יום לפני הטיסה.

ביטול נסיעה עקב מקרה רפואי שקשור בקורונה

במקרה של ביטול נסיעה עקב אירוע רפואי בישראל הפוליסות של פספורטכארד והראל הפוליסה יכסו תרחישים ביטוחיים נוספים שנדרש עבורם מענה בעקבות התפשטות הנגיף כדוגמת:

– כיסוי הוצאות הארכת שהות כתוצאה מדרישה לבידוד בחו"ל, הפסד הוצאות במהלך הנסיעה בעקבות סגר

– ביטול נסיעה כתוצאה מהדבקות בנגיף או אשפוז

– שירותי טלמידיסין מטעם רופאים מורשים במדינת היעד שיאפשרו טיפול רפואי והנפקת מרשמים מחדר המלון- ללא הסיכון שבהגעה למרפאה/ חדר מיון (השירות זמין בארה"ב, באיחוד האירופאי, תאילנד, רוסיה, דרום אמריקה וישראל)

בפספורטכארד גם יעניקו שיפוי עבור הוצאות הנסיעה במקרה שאחד מבני המשפחה סורב לעלות על הטיסה. אם אחד מבני המשפחה אובחן כחולה לפני מועד הטיסה, הוא ובני משפחתו יהיה זכאים לקבל כיסוי עבור הוצאות הנסיעה. הם יקבלו כיסוי עבור כל ההוצאות הרפואיות שיידרשו, כולל הוצאות אשפוז, אבחון ובדיקות. נוסע שאובחן כחולה לפני עלייה על המטוס ובחזרה ארצה, יהיה זכאי לכיסוי הוצאות הטיסה והמלון במדינה ממנה הוא אמור היה לשוב לישראל.

חברת הביטוח כלל מציעה מגוון שירותים מיוחדים כגון מוקד רפואי שזמין עבורכם בטלפון ובוואטסאפ 24 שעות ביממה, וידיאו צ'ט בעברית עם רופא שזמין עבורכם בכל שעה, שירות חירום בחו"ל שכולל קבלה והחזר מיידי על הוצאות רפואיות ועוד.

השוואת ביטוח נסיעות לחו"ל בין שלושת החברות שהזכרנו

התעריפון החדש של הראל

גיל המבוטחדמי הביטוח ליום:בסיס, כבודה*, חבות כלפי צד ג',חיפוש איתור וחילוץ**תקופה מרבית
0-60$2.8545 יום
61-65$3.6530 יום
66-70$4.6030 יום
71-75$6.9015 יום
76-80$11.9515 יום
81-85$11.9510 יום
86-95$17.557 יום

התעריפון החדש של פספורטכארד

גיל המבוטחדמי הביטוח ליום 
0-50$2.10
51-60$2.30
61-65$2.90
66-70$3.80
71+בכפוף לקבלת מסמכים וחיתום רפואי 

התעריפון החדש של כלל ביטוח

גיל המבוטחדמי הביטוח ליום – פוליסה בסיסית כולל כיסוי קורונה 
0-18$2.00
19-60$2.70
61-65$5.50
66-70$7.50
ביטוח נסיעות לחו"ל בתקופת הקורונה
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.