ביטוח למשאית

אם אתם נוהגים על משאית, או שמחזיקים בה כדי שמישהו אחר ינהג בה לצורכי עבודה, אתם מחויבים לעשות ביטוח רכב למשאית לפי חוק. ניתן לעשות רק ביטוח חובה, אבל בהחלט מומלץ לעשות גם ביטוח מקיף.

במה שונה ביטוח רכב למשאית מביטוח רגיל?

כאשר אתם מבטחים את המשאית שלכם, חשוב לזכור כמה דברים חשובים:
•    המשאית שלכם היא רכב עבודה שבמקרים מסוימים נעשה בו שימוש 24/7
•    השימוש התכוף במשאית עלול לגרום לבלאי טבעי במהירות ובתדירות גבוהה
•    הבלאי עלול לסכן את חיי הנוסעים וגם את הרכוש והציוד שהמשאית שלכם מובילה
•    תיקוני משאית כמעט תמיד מתבצעים על הדרך ולא במוסך ולכן מדובר בשירות יקר למדי
•    שירותי גרר וחילוץ למשאיות אינם נדירים וגם עלותם יקרה יחסית
•    יש לקחת בחשבון כל מיני גורמים שעלולים להוביל לתביעה (למשל שדה ראייה מת)

למעשה פוליסת החובה היא סטנדרטית למדי, ולא תהיה שונה משמעותית מהפוליסות שאתם כבר מכירים מביטוחי הרכב הפרטיים שלכם. ההרחבות לביטוח משאית מופיעות למעשה בעיקר בביטוח המקיף ובביטוח צד ג'. כך, למשל, שלא כמו ברכבים פרטיים, אפשר לבטח את המשאיות על בלאי וגם כל מיני סיכונים, כפי שהזכרנו בפסקה הקודמת.

האם ניתן לרכוש ביטוח רכב למשאית מכל סוג שהוא?

חשוב לדעת שקיימים רכבים שאינם מוכללים בפוליסת ביטוח למשאיות. אלו רכבים שאינם עונים להגדרה של רכב מסחרי, פרטי או עד 4 טון, למשל: אוטו גלידה ומשאיות מזון למיניהם, רכבים המיועדים לעבודה חקלאית וכן כלי צמ"ה למיניהם – מנופים, מלגזות, דחפורים וכדומה. כמו כן כדאי לדעת שרכבים נוספים, כגון רכבי הסעות ומוניות, אמבולנסים ועוד, גם כן אינם עונים להגדרת הפוליסה, אך אפשר לעשות להם ביטוחים אחרים.

איפה כדאי לעשות ביטוח רכב למשאית?

כיום יש לא מעט חברות ביטוח שמציעות ביטוחים למשאיות, וניתן לערוך השוואה על מנת להבין באיזו חברה תקבלו את התמורה המקסימלית עבור כספכם. אך אין ספק שכל כך הרבה נתונים יכולים לבלבל. לכן הכי טוב שתפנו לסוכן ביטוח בעל ידע וניסיון בתחום זה כדי לבחור את הפוליסה המושלמת עבורכם.

מוצרים נוספים

מאמרים נוספים בנושא

ביטוח למשאית עושים עם המומחים!
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.