רכב מוצף מים בעקבות הגשם? יש מה לעשות!

מדי שנה אנחנו נתקלים במחזה כמעט סוריאליסטי: עשרות ומאות מכוניות שקועות במים עכורים כתוצאה מקריסת מערכות ביוב וההצפות הנלוות בעקבות הסערה האחרונה, ולא רק בפריפריה. מצב כזה יכול לתפוס כל אחד מאיתנו בעונת החורף הקרובה. מי יפצה אתכם במקרה של רכב מוצף מים? התשובה תלויה, בין היתר, בשאלה אם יש לכם ביטוח רכב מתאים.

הנזקים שנגרמים לרכב מוצף מים

פגעי מזג האוויר גורמים לנזקי רכוש אדירים. כיום, כשלכל רכב יש מערכות חשמליות מתקדמות ורגישות, הרי שבמקרה של הצפה משמעותית, כמו שאנחנו רואים הרבה פעמים בחדשות לאחרונה, ייתכן שעדיף ממש להשבית את הרכב מאשר לתקן אותו. במכוניות ישנות עם איטום לקוי הם הראשונות להיפגע במזג אוויר סוער, שכן המים נאגרים בתוכן במהירות הבזק.

רכב מוצף מים מאופיין בנזקים רבים, ביניהם:

  • בעיות חשמל
  • בעיות בבלמים ונעילת נוזלים במנועה
  • קורוזיה וחלודה
  • עובש, טחב וריחות לא נעימים
  • נזקים לריפודים וללוח השעונים
  • הצטברות מים בשמן ובמקומות נוספים שהם לא אמורים להיות בהם

ביטוח מקיף יכול לעזור לכם במקרה של רכב מוצף מים

אם הרכב שלכם ניזוק כתוצאה מהסופה האחרונה, דעו לכם שאתם יכולים למצל את העובדה שיש לכם ביטוח רכב מקיף כדי לקבל פיצוי. בביטוח זה ישנו סעיף המתייחס לנזקי טבע כגון: גשם, שלג, ברד ועוד. אם יש לכם כזה ביטוח – הרי שאתם מכוסים ומצבכם טוב. פנו אל חברת הביטוח.

בנוסף לכך, תוכלו לתבוע את הרשות המקומית על הזנחת התשתיות, אך זכרו שבמידה והשופט יפסוק לטובתכם, תקבלו פיצוי רק בגין הפסדים שנגרמו מהשתתפות עצמית לתיקון הרכב והתייקרות הפוליסה בשל מצבו.

ומה אם יש לכם רק ביטוח חובה וצד ג'?

במקרה שיש לכם רק ביטוח חובה וביטוח צד ג', המצב מעט מורכב יותר. זה מאוד תלוי היכן הרכב שלכם חנה, ואז תוכלו לתבוע את הרשות המקומית ובמקרה כזה ייתכן ותקבלו מחברת הביטוח השתתפות בהוצאות המשפט. חשוב לזכור שבמקרה כזה, אתם למעשה תובעים את הרשות המקומית בגין טיפול רשלני בתשתיות ובמערכת הניקוז בפרט. מדובר בהליך ארוך ומייגע מאוד, שבו עורך הדין שלכם יצטרך להוכיח את רשלנותה של העירייה או הרשות המקומית. עם זאת, זכרו שעל הנתבעים חובה להוכיח שהם נקטו אמצעים סבירים כדי לדאוג לניקוז הולם.

כיצד לנהוג במקרה של רכב מוצף מים?

אם רכבכם הוצף, זכרו שמדובר במצב שאינו סובל דיחוי ויש להזמין גרר באופן מיידי כדי שיגרור את הרכב שלכם למוסך לצורך ייבוש הרכב ותיקונו. אל תנסו להתניע את המכונית, כדי לא להחמיר את המצב ולגרום להשבתתה לנצח. בזמן שאתם ממתינים לגרר, צלמו ותעדו את רכבכם ממספר זוויות. התמונות ישמשו אתכם בתביעת חברת הביטוח. לאחר מכן צרו קשר עם חברת הביטוח שלכם על מנת לדווח על הנזק שנגרם לרכבכם.

הקדימו תרופה למכה – רכשו ביטוח מקיף

המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח מתמחים בהתאמת ביטוחי רכוש פרטי בהתאמה ייחודית לכל לקוח, תוך התחשבות בצרכים הייחודיים שלו. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ואנחנו נשמח לעמוד לשירותכם ולהעניק לכם הצעת מחיר אטרקטיבית.

רכב מוצף מים
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.