מה כולל ביטוח עבודות קבלניות?

ביטוח עבודות קבלניות הוא ביטוח המיועד הן לקבלנים המבצעים עבודות בנייה ותשתיות מסוגים רבים והן לאנשים פרטיים שבונים או משפצים בתים ו/או דירות שברשותם.

מה זה ביטוח עבודות קבלניות?

3 סוגי כיסויים להגנה מושלמת 

ביטוח עבודות קבלניות מעניק מגוון רחב של הגנות, הן לרכוש והן לגוף, והוא מתחלק ל- 3 חלקים:

  • החלק הראשון, הבסיסי של תוכנית הביטוח, הוא הגנה מפני נזקים לרכוש המבוטח. ההגנה לרכוש כוללת את השווי המלא של העבודות באתר, הכולל, בין היתר: עלות העבודות הקבועות והזמניות, עלות שווי החומרים והציוד, לרבות חומרים שסופקו על ידי מזמין הפרויקט וכן עלויות ההובלה של החומרים והציוד לאתר.

    בביטוח עבודות קבלניות נהוג לרכוש הרחבות לכיסוי ביטוחי לנזק שעלול להיגרם לרכוש עליו עובדים או לרכוש סמוך. בנוסף לכך, ניתן לבטח רכוש בהעברה, מבני עזר וציוד קל הנמצאים באתר.

    הרחבות נוספות שמקובל להוסיף הן: פינוי הריסות מהאתר, הוצאות של אדריכלים, מהנדסים ויועצים נוספים, הוצאות בגין שינויים ושיפורים שנדרשו על ידי הרשויות והוצאות הכרחיות נוספות.

    כמו-כן, נהוג להרחיב את הפוליסה, כך שתעניק הגנה לנזק שעלול להיגרם עקב תכנון עקיף, תכנון לקוי או עבודה לקויה וחומרים לקויים. במסגרת ביטוח הרכוש ניתן גם לכלול כיסוי לקבלני משנה ולהרחיב את הכיסוי כך שיכלול נזקי פריצה וגניבה ונזקי רעידת אדמה ונזקי טבע.

  • החלק השני שנרכש במסגרת הפוליסה לביטוח עבודות קבלניות הוא ביטוח אחריות כלפי צד שלישי. ניתן להרחיב את ביטוח האחריות כלפי צד שלישי לחבות בגין נזק לפריטים תת קרקעיים, חבות בגין רעד והחלשת משען וכן חבות הנובעת משימוש בכלי רכב, כלי עבודה או בציוד מכני הנדסי.
  • ההגנה השלישית והחשובה ביותר בביטוח העבודות הקבלניות היא ביטוח חבות המעבידים המעניקה כיסוי ביטוחי נרחב לנזק שנגרם לעובדי הקבלן באתר. ניתן להרחיב את הכיסוי גם לחבות כלפי קבלני המשנה ועובדיהם ולעובדים שהם תושבי השטחים המוחזקים.

מוצר חשוב לכל בונה ומשפץ

לסיכום, ביטוח עבודות קבלניות הוא מוצר הכרחי לכל בונה ומשפץ, שמעניק מגוון רחב של הגנות מצד אחד לכל מי שעובד בענף הבנייה ומצד שני לאנשים פרטיים שבונים ומשפצים את המבנה שברשותם. המומחים שלנו בפתרונות עדיפים סוכנות לביטוח ישמחו להתאים לכם את ביטוח העבודות הקבלניות המתאים בדיוק עבורכם.

נשמח לעמוד לשירותכם

המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח עומדים לשירותכם בכל שאלה שהיא. נשמח להכיר אתכם ואת הצורך הייחודי שלכם, לערוך עבורכם השוואת מחירים ותנאים בין כל החברות המובילות בתחום ולהתאים עבורכם את הביטוח האידיאלי.

ביטוח עבודות קבלניות
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
אישור קיום ביטוחים – כמה זה עולה?

אישור קיום ביטוחים הוא מסמך הנדרש לעתים קרובות לבעלי מקצוע שעובדים מול חברות גדולות או בינוניות, רשויות מקומיות עיריות וגופים מוסדיים שונים. מדוע יש צורך במסמך זה, מהי מטרתו והכי חשוב- עלות השירות

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.