מה זה תיקון 190 ואיך הוא משרת את האינטרסים שלכם?

אם שאלתם את עצמכם מה זה תיקון 190, הגעתם למקום הנכון. אם אתם לקראת גיל פרישה או כבר פנסיונרים, כדאי לכם להכיר את אפיק החיסכון הנהדר הזה, שיכול להציע לכם יתרונות רבים ולאפשר לכם ליהנות יותר מכספכם במהלך שנות הגמלאות.

כבר יצא לכם לחשוב על העתיד שלכם?

בזמן האחרון יותר ויותר אנשים לקוחות פונים אלינו כדי לברר מה זה תיקון 190 בדיוק, וכיצד הוא יכול לשרת אותם. האם גם לכם יצא כבר לחשוב כיצד תתנהלו פיננסית על מנת שהכספים שחסכתם לשנות הפנסיה יספיקו לכל צורכיכם? האם אתם מתכננים את הפרישה שלכם? אם עניתם כן על אחת מהשאלות האלה, תדעו שאתם עושים בחוכמה. אנשים שנוטים להסתמך על יד הגורל, עלולים להגיע למצב שבו אין להם מספיק כסף על מנת להזדקן בכבוד.

תיקון 190 – בשורה משמחת לפנסיונרים (בהווה ובעתיד)

כדי להתחיל להבין מה זה תיקון 190, נחזור בזמן כמה שנים אחורנית. שנת 2012 הביאה איתה בשורה משמחת עבור כל מי שמתכנן את פרישתו, תך התייחסות להטבות מס למי עם היציאה לגמלאות. כך שלמעשה, התיקון נועד לשפר באופן משמעותי את תנאי הפרישה, תוך התייחסות לשאלה של משיכת הכספים שנצברו בקופת הגמל לאחר גיל 60, ובדגש על שיעורי המס שהחוסכים צריכים לשלם על הרווחים שצברו.

מתי אפשר לנצל את החוק לטובתנו?

השאלה מה זה תיקון 190 היא שאלה שמעניינת הרבה אנשים, אבל אם נדייק אותה, מה שמעניין הוא איך ניתן לנצל אותו? אז אם חסכתם בקופת גמל, ואתם מעוניינים לקבל את הכסף כקצבה חודשית, תוכלו ליהנות מקצבה חושית לכל חייהם, והקצבה תהיה פטורה מתשלום מס. זוהי הטבה משמעותית, היכולה להסתכם בסכום של עשרות אלפי שקלים ואפילו מעבר לזה.

 מהי הדרך האידיאלית למקסם את הרווחים?

כדי למקסם את הרווחים, חשוב להבין בדיוק מה זה תיקון 190: יש לבחור באופציה לקבל את הסכום כקצבה, גם אם אתם עומדים בתנאים שמאפשרים לכם לקבל את כל הכסף בבת אחת החל מגיל 60. אם תמשכו את כל הכסף, אתם עלולים לשלם מס. על מנת לקבל את הסכום כקצבה, יש צורך בניוד קופת הגמל שלכם לקרן פנסיה או לבצע ניוד קופת גמל לביטוח מנהלים.

עניין נוסף שיש לציין לגבי משיכת כספים מקופת גמל הוא שלא תשלמו מס רווחי הון רגיל, שהשיעור שלו עומד על 25% עבור הרווח הריאלי. שיעור המס לפי תיקון 190 הוא 15% על הרווח הנומינלי. למרות שכאילו תשלום המס נמוך, הרי שבתנאי אינפלציה גבוהה, לא מדובר ממש בהטבה. רק כשמדד המחירים לצרכן נמוך (כלומר עולה מדי שנה לא יותר מ- 1% או שלילי), מדובר בהטבה נאה.

חשוב להבין לעומק מה זה תיקון 190 לפני שפועלים

 כדי להבטיח מקסימום רווחים באמצעות תיקון 190 ומעבר לאפיק חיסכון עם תשואות מירביות, חשוב להתייעץ עם סוכן פנסיוני שמתמחה בתכנון פרישה. מדובר בתחום דינמי ומורכב מאוד, שדורש היכרות מעמיקה גם עם הטבות המס. רק כך תוכלו להבטיח לעצמכם איכות חיים ברמה גבוהה גם בגיל הזהב. צרו קשר עוד היום עם המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח, כדי ליהנות ממקסימום רווחים, בתשלום מינימלי של מיסים.

מה זה תיקון 190
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קיבוע זכויות בגיל פרישה
קיבוע זכויות בגיל פרישה: מה חשוב לדעת?

קיבוע זכויות בגיל פרישה הוא הליך חשוב שנועד למזער באופן ניכר את חבות המס שלכם על החיסכון הפנסיוני. יש ליזום את התהליך מול רשות המיסים, על מנת להימנע מתשלום סכום גבוה למדינה שלא לצורך. אז איך עושים זאת נכון?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.