מהי קרן השתלמות מחקה מדד?

יותר ויותר אנשים החליטו בשנים האחרונות שעדיף להם במקום לנהל בעצמם את תיק ההשקעות, לקנות ולהחזיק מניות של קרנות מחקות מדד במסגרת של חסכונות פנסיונים וקרנות השתלמות. החלטנו לרכז עבורכם מידע על הטרנד של קרן השתלמות מחקה מדד.

מהם מסלולי השקעה מחקי מדד?

מסלולי השקעה מחקי מדד מאפשרים למשקיעים "לפזר" סיכונים באופן נרחב ביותר, ובו זמנית גם ליהנות מתשואות נאות לאורך זמן. אחד מהמסלולים האלה הוא מדד ה־S&P500, שהוא למעשה מדד שמשקלל בתוכו את 500 החברות הגדולות ביותר בארה"ב, וכולל בתוכו מניות משלל תחומים ביניהם: חברות הייטק וטכנולוגיה, פיננסים, אנרגיה ותעשייה. מסלול זה הוכיח את עצמו לאורך השנים, לאחר ששבר שיאים בזה אחר זה, והוכיח את הצלחתו. אבל גם בארץ קיימים מסלולים מחקי מדד, כגון מדד תל אביב 35 (שמכונה גם מדד המעו"ף), שנחשב למדד הדגל של הבורסה בישראל, ועוקב אחרי 35 המניות בעלות שווי השוק הגבוה ביותר שנסחרות בה. מדד ת"א 35 עומד ב-5 שנים אחרונות במצטבר על 16% תשואה, בעוד מדד ה־S&P500 עשה יותר מ- 40%.

קרן השתלמות מחקה מדד ה־S&P500

קרן השתלמות היא מוצר חיסכון בעל יתרונות רבים שזוכה לאהדה רבה בקרב הקהל. היא מאפשרת חיסכון לטווח הבינוני של 6 שנים בממוצע, ולכן יש לה יתרון משמעותי המשלב בין נזילות לבין הטבות מס. ניתן למשוך את הכסף שהצלחתם לצבור תוך זמן קצר יחסית, ללא תשלום קנס יציאה ומבלי לשלם מס רווחי הון. מעבר לכך, תשלום דמי הניהול יחסית נמוכים בקרנות ההשתלמות בהשוואה למוצרי חיסכון נוספים ולכן מדובר פה ללא ספק בשילוב מנצח בהשוואה למוצרי חיסכון אחרים.

היתרונות של קרן השתלמות מחקה מדד

כאשר מצטרפים לקרן השתלמות ניתן לבחור בקרן שמנוהלת על ידי מנהלי ההשקעות, בקרן פסיבית מחקה מדד, או בשילוב בין שתי האופציות. כדי לקבל החלטה נכונה, חשוב לבחור את המסלול המתאים או במילים אחרות ברמת הסיכון המתאימה שלכם.

קרן השתלמות מחקה מדד פשוט "מעתיקה" את הביצועים של המדדים שהזכרנו וכמובן גם מדדים אחרים. ניתן לבחור מדד אחד או כמה מדדים, מהארץ או מחו"ל, או ליצור מסלול שמשלב בין אגרות חוב ומניות.

הרעיון בקרן השתלמות מחקה מדד היא שהתשואה תהיה תמיד כמו זו של המדדים. זה רעיון קצת שונה מקרנות השתלמות סטנדרטיות, שבהם מנהלי ההשקעות תמיד שואפים להשיג כמה שיותר תשואה גבוהה מהמדד, למרות שזה לא תמיד מצליח להם.

להשקעה בקרנות מחקות מדד תורמות להשקעות המתוכננות לטווח הבינוני והארוך, ושווה לנצל את ההזדמנות להשקיע בקרנות מחקות מדד או במוצרים פנסיונים אחרים (קופות גמל וגמל להשקעה) כדי ליהנות מהטבות מס. חשוב לזכור שלכל מוצר יש יתרונות וחסרונות, ולכן כדאי להתייעץ עם סוכן ביטוח פנסיוני בעניין.

למי זה מתאים ואיך מצטרפים?

מסלולי מחקי מדד מתאימים לכולם, הן לשכירים והן לעצמאים. אם אתם רוצים ליהנות מהיתרונות של מסלולי מחקי מדד, לפזר סיכונים וליהנות מתשואה טובה ויציבה, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לפנות אל פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח. אנחנו מתמחים בקרנות השתלמות בהתאמה אישית לצורכי הלקוח, ונשמח להתאים לכם את מסלול ההשקעה האופטימלי עבורכם. מלאו פרטים בטופס, ונשמח לחזור אליכם בהקדם.

מהי קרן השתלמות מחקה מדד (1)
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קרן השתלמות אקסלנס
קרן השתלמות אקסלנס

קרן השתלמות אקסלנס היא אחת מקרנות ההשתלמות הגדולות בישראל, המנוהלת על ידי חברת הפניקס אקסלנס פנסיה וגמל בע"מ. במאמר זה נסביר אילו מסלולי השקעה היא מציעה, אילו יתרונות יש לה ולמה לשים לב לפני שבוחרים בה

קראו עוד »
להצטרפות לקרן השתלמות
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.