מה זה ביטוח מחלות קשות והאם זה משתלם?

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מתעניינים מה זה ביטוח מחלות קשות והאם כדאי להם לרכוש אותו. אם גם אתם שוקלים לבטח את עצמכם בביטוח חשוב זה, ועדיין מתלבטים אם זה צעד נכון לעשות, אנחנו כאן כדי לעשות סדר בדברים.

אז מה זה ביטוח מחלות קשות?

ביטוח מחלות קשות נועד על מנת להעניק למבוטח פיצוי כספי, חד פעמי ומאוד משמעותי, שמגיע לכמה עשרות ועד מאות אלפי שקלים, על מנת שיעזור לו כלכלית במקרה שיאובחן במחלה קשה או יאלץ להתמודד עם מצב בריאותי מורכב אחר כל זאת בהתאם למה שמוגדר בפוליסה, ובהתאם לסכום הפיצוי שעליו המבוטח מחליט ביום הצטרפותו לביטוח. כל הפוליסות מכסות 8 רכיבים שנדרשים בהתאם לחוק, ועוד כמה עשרות מחלות ומצבים רפואיים קשים אחרים, כל אחת לפי ראות עיניה.

אילו מקרים הפוליסה מכסה?

לא ניתן לנסח מה זה ביטוח מחלות קשות מבלי להתייחס לכיסויים במסגרתו. אמנם לכל חברת ביטוח יש רשימה מעט שונה, אבל כל אחת מכסה 30-40 מחלות קשות נפוצות למדי, כולל:

טרשת נפוצהפרקינסוןאי ספיקת כליות סופניתאוטם חריף בשריר הלב
שבץ מוחי (CVA)ניתוח לב פתוחשחמת הכבדדלקת חיידקית של קרום המוח
מחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD)עיוורוןאיבוד גפייםסרטן על סוגיו השונים
ניוון שריריםכוויות קשותשבר באגןזאבת
תשישות נפשניתוח להחלפת מפרק (ירך, ברך או כתף)  

במה זה שונה מביטוח בריאות רגיל?

כדי להסביר מה זה ביטוח מחלות קשות, כדי להתייחס לנושא של ביטוחי בריאות אחרים. בביטוח מחלות קשות ניתן לקבל את הכסף ממש תוך זמן קצר מרגע גילוי המחלה, והוא יכול לשמש אתכם לכל מטרה שתבחרו: עוזרת בית, עובד סיעודי, התאמת הבית לצורכיו החדשים של המבוטח או לכל מטרה אחרת שרק תרצו. אתם לא חייבים להוכיח הוצאות בגין טיפול או שיקום רפואי. הסכום ניתן לכם ברגע שקיים אבחון. המטרה היא לאפשר למבוטח להתמודד עם המחלה בלי דאגות כלכליות, ואכן הסכום הזה יכול לעזור משמעותית, במיוחד לאור העובדה שפעמים רבות יש צורך שבן/בת הזוג ירדו באחוזי המשרה ויטפלו במסירות בחולה.

חשוב להדגיש שביטוח זה לא בא על חשבון ביטוח בריאות אחרים. בביטוח בריאות פרטי למשל יהיה לכם חופש בחירה של מנתח, אם חלילה יהיה צורך בניתוח מסובך. ביטוח אובדן כושר עבודה הוא גם חשוב כיוון שגם הוא ישמש אתכם במקרה של מחלה קשה או מצב רפואי מורכב. לכן מדובר במוצר משלים שנועד לרפד לכם את רשת הביטחון הכלכלית שלכם במצבי קיצון ולמנוע קריסה כלכלית.

מחיר ביטוח מחלות קשות – האם זה משתלם?

הרבה פעמים כשמבררים מה זה מחלות קשות וכמה זה עולה, מתעורר חשש כיוון שמדבר בביטוח לא זול. הסטטיסטיקה לצערנו משחקת לרעתנו. מדי שנה מאובחנים מאות אלפי אנשים במחלות קשות, ועשרות אלפים נפטרים מדי שנה בגללן. הסיכוי להיפגע בתאונת דרכים גבוה פי 200 מאשר באירוע טרור. גם אנשים צעירים, בריאים וחזקים מוצאים את עצמם בפתאומיות מתמודדים עם מחלה קשה או מצב רפואי מורכב.

בהחלט יש לביטוח תפקיד חשוב במתן מענה כלכלי בזמן אמת. אין לדעת מה העתיד יניב, אך כן ניתן לשער זאת בהתאם לסטטיסטיקות העגומות. יש לו יתרונות מרבים ולכן כן מומלץ לערוך השוואה בין הפוליסות, ולהסתכל היטב על התנאים שכל חברה מציעה ולבחון את העלויות כדי למצוא את הפוליסה האידיאלית.

זה המקום גם לציין כי כן כדאי להשקיע לפחות בביטוח מחלות קשות לילדים – המחיר הוא כמה שקלים בודדים מדי חודש לתקופה קבועה (עד גיל 18 לפחות ולפעמים גם יותר). התמורה היא גדולה ומשמעותית והתשלום החודשי צנוע למדי.

למבוגרים התשלום מתייקר באופן תקופתי, ויכול להגיע גם לסכומים מכובדים. כמו כן קיימת אופציה לרכוש ביטוח לסרטן בלבד, שפועלת על אותו עיקרון, אבל מוגבלת לכיסוי סרטן בלבד.  לכן עלות ביטוח זה נמוכה יותר בהשוואה לביטוח שמכסה מגוון רחב יותר של מחלות ומצבים.

חשוב לדעת שחברת הביטוח לא מחויבת לבטח את מי שמבקש לרכוש פוליסה כזו. כל מי שרוצה לבטח את עצמו נדרש למלא הצהרה מפורטת לגבי מצבו הבריאותי, והחברה בוחנת את המידע ורק לאחר מכן מחליטה אם להיענות לבקשה. אם ממלאים מידע שאינו מדויק, זה עלול לגרום לדחיית התביעה ולהעמיד את המבוטח במצב לא נעים.

לסיכום – האם זה כדאי ואיך לבחור את סכום הפיצוי?

במאמר זה הסברנו מה זה ביטוח מחלות קשות. מעבר לסכום החד פעמי שהמבוטח ובני משפחתו מקבלים עם גילוי מחלה קשה, ישנן פוליסות שאפשר להשתמש בהם יותר מפעם אחת, במידה וחלילה אדם חולה ביותר ממחלה קשה אחת וכל חברה מעמידה תנאים המאפשרים להכפיל או לשלש את סכום הפיצוי שמקבלים בביטוח.

מאחר וכל אדם עלול לחלות במחלה קשה, וסכום של רבע מליון או חצי מליון יכולים לסייע מאוד להתמודד עם כל מצב כזה, חשוב לבטח את עצמכם. עם זאת, מדובר בביטוח מורכב, שסכום הביטוח החודשי משתנה מחברה לחברה, בהתאם לסכום הפיצוי ולמאפיינים אישיים של כל מבוטח וגם הכיסוי שונה מחברה לחברה.

לכן, לצורך השוואת ביטוח מחלות קשות כדאי לפנות למומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח וליהנות משירות מקצועי, יחס אישי וחם והשוואה מעמיקה בין הפוליסות החברות המובילות בתחום. אנו נדאג לעזור לכם מה הפוליסה המתאימה לכם ביותר, ולהחליט מהו הסכום שכדאי לכם לבטח את עצמכם. מעוניינים בייעוץ מקצועי? השאירו פרטים ונחזור אליכם.

מה זה ביטוח מחלות קשות (1)
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
הצטרפו והבטיחו את חסינות המשפחה
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.