מה זה ביטוח חיים למשכנתא?

ברכות, אם הגעתם למקום כנראה שאתם עומדים לעשות צעד מאוד משמעותי בחייכם – לרכוש בית או דירה חדשה. רוב הסיכויים שתצטרכו לקחת מהבנק הלוואה, ולשם כך חשוב שתבינו מה זה ביטוח חיים למשכנתא, כי מדובר בדרישת סף שכל בנק דורש.

ממה מורכב ביטוח חיים למשכנתא?

מדובר למעשה מביטוח משכנתא שמורכב משני סוגים של ביטוחים:

1) ביטוח חיים – נועד כדי להגן עליכם ועל הבנק במקרה שבו אחד מהלווים חלילה נפטר. בסיטואציה זו, חברת הביטוח משלמת לבנק את סכום ההלוואה שנותר עוד לשלם ובכך המשפחה פטורה מלהמשיך לשלם על הבית, ופוחת הנטל הכלכלי הרובץ עליה.

2) ביטוח מבנה – נועד כדי להגן עליכם ועל הבנק במקרה של פגיעה בביתכם ובשוויו, לדוגמה בעקבות מזג אוויר סוער במיוחד או אסון טבע וכן נזקי אש, שיטפונות, עשן והתפוצצות, נזקים כתוצאה מפריצה  ועוד. נזקים אלה עשויים להוביל להוצאות רבות על תיקון, שיפוץ ולעתים אפילו בנייה מחודשת. שלא לדבר על הוצאות משפטיות והוצאות לבעלי מקצוע, כיסוי נזקים שנגרמו לצד שלישי ועוד. מדובר באחד ממרכיביו של ביטוח דירה, וחשוב לזכור שהוא אינו כולל ביטוח תכולה, ואם חשוב לכם לשמור על רכושכם מפני מצבים כאלה, חשוב שתדאגו לעצמכם גם לביטוח תכולה.

במה שונה ביטוח למשכנתא מביטוח חיים סטנדרטי?

לצערנו, חיינו מאוד שבריריים, ועשויים להיגמר ברגע. אף אחד לא יודע לחזות את העתיד, מה עלול לקרות לנו, ולעולם איננו מקבלים התראה מוקדמת. לכן ביטוח חיים למשכנתא, כמו ביטוח חיים כללי הוא מאוד חשוב, לכל מי שרוצה להגן על משפחתו, על כל צרה שלא תגיע. נטילת משכנתא היא אירוע משמעותי ביותר עבור האדם הממוצע, וביטוח משכנתא נועה להבטיח לבנק שיקבל את ההלוואה שלו בחזרה, ולכן הוא דורש מכל לווה לעשות ביטוח זה.

בביטוח משכנתא מי שמקבל את כספי הפיצויים הוא הבנק, שהלווה לכם כספים לצורך נטילת הלוואה לרכישת ביתכם. במקרה שבו חלילה אחד הלווים ילך לעולמו, תשלומי המשכנתא עלולים להכביד מאוד על המשפחה, עד כדי מצב שהם לא יכולים לעמוד בהם. הבנק, מעוניין להגן על עצמו, ולכן דורש מכל לווה ביטוח חיים למשכנתא. כך חברת הביטוח מעבירה כספים לבנק בשווי הנותר להלוואה, ויורשיו של הלווה מקבלים את הנכס.

חשוב להבין שאין מדובר בתחליף של ביטוח חיים למקרה מוות, שבו חברת הביטוח מפצה את המשפחה במקרה של אסון, אלא בביטוח נוסף שנועד לכסות אך ורק את עלות הלוואת המשכנתא. הביטוח הרגיל, המכונה גם ריסק, נועד להעניק למשפחה סכום משמעותי שאמור לעזור לה להתמודד עם אובדן ההכנסה של המפרנס המבוטח, ללא קשר לכיסוי תשלומי המשכנתא.

ומה ההבדל בין ביטוח למשכנתא לבין ביטוח מבנה?

כדאי להבין מה זה ביטוח חיים למשכנתא לפני שנענה על שאלה זו. כאמור, במקרה טרגי של מוות בטרם עת של אחד הלווים, חברת הביטוח משלמת את הכסף הנדרש לבנק לצורך כיסוי ההלוואה, עבור מי שיש לו ביטוח חיים. לעומת זאת, ביטוח מבנה נועד לכסות את תשלומי המשכנתא הנותרים במידה ונגרם נזק משמעותי לנכס, עד כדי פגיעה משמעותית בערכו.

7 דברים נוספים שחשוב שתדעו

עכשיו כשאתם יודעים מה זה ביטוח חיים למשכנתא, אתם כבר כמעט לעשות את הצעד הבא לרכישת הדירה. לפני כן יש עוד כמה דברים שחשוב לדעת:

  • חברת הביטוח פטורה מתשלום סכום הביטוח, במידה והמבוטח התאבד, בתוך שנה מיום הצטרפותכם או חידוש הפוליסה.
  • במידה והחלטתם להגדיל את סכום הביטוח, יחול הסעיף באופן מיידי.
  • סכום הביטוח נועד לכסות את המשכנתא שלכם במקרה מוות. במידה ולאחר תשלום סכום הביטוח לבנק לכיסוי החוב הושלם, תישאר יתרה, היא תועבר לידי המוטבים.
  • ניתן לשלם את הפרמיה באמצעות כרטיס אשראי או הוראת קבע, לפי העדפתכם.
  • התחרות על ביטוחי משכנתאות גבוהה, וכל אחד רשאי לבחור את חברת הביטוח שלו.
  • ישנן הרחבות לשדרוג הביטוח שלכם, למשל: ביטוח חבות מעבידים לעובדי משק הבית, זכוכית, סניטריה, משטחי שיש וכיריים קרמיות או קריסטליות
  • לעתים חברות ביטוח מסרבות לבטח אנשים מסוימים, עקב מצב בריאותי וזה עלול למנוע מכם לקבל משכנתא. סוכן ביטוח מיומן יוכל לעזור להצטרף לקבל ביטוח חיים ללא צורך בהצהרת בריאות.

למדתם מה זה ביטוח חיים למשכנתא. מה עכשיו?

קיימים מגוון ביטוחי חיים וחשוב להבין איזה מהם מתאים לכם בדיוק, אז לא מספיק רק לדעת מה זה ביטוח חיים למשכנתא, כי ראינו שהוא בעצם מכסה רק היבט אחד שאתם דואגים לו כיום. החוכמה היא לקבל את הביטוח שמעניק לכם את הכיסוי הטוב ביותר במחיר המשתלם ביותר. אנחנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח מתמחים בהתאמה אישית של ביטוחים לצורכי הלקוח, ומעניקים ייעוץ והכוונה כדי להעניק לכם את הפתרון הטוב והנכון ביותר עבורכם. השאירו פרטים בטופס ונשמח לחזור אליכם בהקדם ולצרף אתכם לרשימת לקוחותינו המרוצים.

מה זה ביטוח חיים למשכנתא (1)
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
ביטוחים בזמן חירום
ביטוחים בזמן חירום – כל מה שחשוב לדעת

המציאות הישראלית מחייבת אותנו להיות מוכנים לכל מצב, גם לזמני חירום ומלחמה. במצבים אלו, הצורך להיות מבוטחים כראוי עולה אף יותר, כדי להגן על עצמנו ועל יקירינו ורואים את הסכנה לנגד עינינו. אבל פעולה מתוך פחד, עלולה לגרום גם לטעויות. אז איך לעשות זאת נכון?

קראו עוד »
רפורמת ביטוחי חיים
רפורמת ביטוחי חיים הובילה לירידה של עשרות אחוזים בעלויות

בשנת 2019, רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, אישרה את רפורמת ביטוחי חיים. הרפורמה, שנכנסה לתוקף בחודש פברואר, הביאה להוזלה משמעותית של תעריפי הביטוח, בשיעור של כ-30% בממוצע. האם גם אתם יכולים להוזיל את העלויות שלכם בעשרות אחוזים?

קראו עוד »
ביטוח חיים משלים
ביטוח חיים משלים – חשוב או מיותר?

לרוב האנשים קיימת פוליסת ביטוח חיים בסיסית במסגרת הביטוח הפנסיוני שלהם, המכונה ביטוח שארים. אך האם היא אכן מספקת או ששווה לשקול לרכוש ביטוח חיים משלים, כדי שאם חלילה הנורא מכל יקרה, עתיד המשפחה יהיה מובטח?

קראו עוד »
עלות ביטוח חיים
עלות ביטוח חיים – איך אפשר לשלם פחות ועדיין לדאוג למשפחתכם?

עלות ביטוח חיים אינה זולה, ועם עליית יוקר המחייה, כשהוצאות המשפחה הולכות וגדלות, כולנו מחפשים מצד אחד איך לחסוך, ומצד שני קיימת ההבנה כי לצד הוצאות המשפחה הולכות וגדלות, חייבים לדאוג לרשת ביטחון כלכלית למשפחה, כי במקרה של מות המפרנס, המשפחה עלולה להיתקל בקשיים כלכליים משמעותיים. במאמר זה נסביר מה אפשר לעשות.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.