איזה קופת גמל להשקעה הכי טובה?

אם אתם מעוניינים להשקיע בשוק ההון באמצעות קופת גמל להשקעה, כנראה שחלפה לכם בראש השאלה איזו קופת גמל להשקעה הכי טובה, ובצדק – זו השאלה הראשונה שכל אדם צריך לשאול את עצמו אם הוא רוצה למקסם את חסכונותיו. אז איך בודקים? טוב ששאלתם

תזכורת: מהי קופת גמל להשקעה?

מי שמעוניין להשקיע בשוק ההון את כספיו הפנויים, יכול לעשות זאת בשלל דרכים. אחת הדרכים האהובות ביותר היא באמצעות קופת גמל להשקעה. המדינה מאפשרת לכל בעל תעודת זהות ישראלית להשקיע את כספיו בשוק ההון באמצעות אפיק זה, בכל גיל. מאחר ולאפיק זה יש יתרונות רבים, לרבות הטבת מס מעולה, קיימת תקרת הפקדה, אשר נכון לשנת 2022 עומדת על סכום של כ- 72,000 ₪, שצפוי לעלות בעתיד הנראה לעין.

מהם היתרונות של קופת גמל להשקעה?

כאמור לקופת גמל להשקעה ישנם יתרונות רבים, למשל:

  • הכסף נשאר נזיל ואפשר למשוך אותו בכל רגע נתון (בכפוף למס רווחי הון)
  • אפשר להשקיע את הכסף בשוק ההון בשיטת "שגר" ושכח" כי גופים מקצועיים מנהלים אותו עבורכם
  • אפשר לקחת הלוואות אטרקטיביות מאוד על חשבון החיסכון לכל מטרה שהיא
  • ניתן להעביר את כספי החיסכון בין מגוון מסלולי השקעה ובין הקופות ללא כל עמלה, קנס או מיסוי
  • ניתן להעביר את הכסף בירושה למוטבים במקרה פטירה, חלילה
  • אפשר לקבל את כל החיסכון בפטור ממס רווחי הון אם מושכים אותו כקצבה חודשית החל מגיל 60.

אז איזו קופת גמל להשקעה הכי טובה?

קודם כל חשוב להבין כי אין תשובה חד משמעית לשאלה זו. קופה מסוימת שתהיה הכי טובה לאדם מסוים לא בהכרח תהיה הכי טובה עבור אדם אחר. יש מערכת שלמה של שיקולים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת קופת גמל להשקעה, אך ננסה לתת שניים-שלושה כללים בסיסיים שכדאי לכם לבחון על מנת להכריע בשאלה איזו קופת גמל להשקעה הכי טובה בשבילכם:

בצעו השוואת תשואות קופות גמל להשקעה

בין אם יש לכם כבר קופת גמל להשקעה ואתם מתלבטים אם להעביר אותה לגוף מנהל אחר ובין אם אתם פותחים לראשונה קופ"ג להשקעה, הצעד הראשון שאנו ממליצים לעשות הוא לבחון את הביצועים של קופות הגמל להשקעה. לשם כך תוכלו להיעזר באתר הממשלתי גמל נט.

שימו לב שאתם משווים קודם כל בין הקרנות במסלול הרלבנטי מבחינתכם (למשל כללי, מנייתי, אג"ח, הלכתי וכדומה). חשוב לבחון את התשואות בחתכי זמן של 3 ואפילו 5 שנים לאחור, כדי להבין את מגמה הניהול של הגוף המנהל. יש לבחון גם את מדד שארפ שעונה על השאלה "עד כמה הסתכנה החברה כדי להשיג את התשואה", ולשאוף שיהיה כמה שיותר קרוב ל- 1, כי זה מה שמעיד שהסיכון שהחברה נטלה על עצמה נמוך.

שווה גם לבדוק את מסלול ההשקעה הרלבנטי מבחינתם לעומת מסלולי השקעה יותר מנייתיים או יותר סולידיים, כדי להבין את ההשפעה של בחירת המסלול על התשואה. באותה נשימה נזכיר שביצועי העבר אינם חוזים את העתיד, אך על פיהם ניתן להניח מהי  המגמה הקיימת של אותו כגוף מנהל.

בצעו השוואת דמי ניהול קופות גמל להשקעה

כל חוסך צריך תמיד לשאוף להשיג תשואה גבוהה ולשלם מעט דמי ניהול. להזכירכם, דמי הניהול הם אחוז מסוים מהחיסכון שלכם שהחברה גובה בגין ניהול הקופה עבורכם. לכן כדי להחליט איזו קופת גמל להשקעה הכי טובה, שווה לבדוק האם דמי הניהול שגובים מכם משתלמים. אגב, דמי ניהול נמוכים לאו דווקא טובים עבורכם. לרוב, חברות שגובות דמי ניהול נמוכים מנסות לפתות לקוחות להצטרף עליהם כי התשואות שלהם נמוכות ביחס לאחרים, ולכן לפעמים חברה שגובה דמי ניהול גבוהים ומצליחה להשיג תשואות גבוהות, תהיה יותר רווחית מבחינתכם.

הדרך הפשוטה להכריע בשאלה איזו קופת גמל להשקעה הכי טובה

כאמור, נתנו רק הצצה למורכבות המענה על השאלה איזו קופת גמל להשקעה הכי טובה. מעבר לטיפים שנתנו במאמר זה, קיימים עוד היבטים רבים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת גמל להשקעה. עבור האדם הפשוט מדובר בעבודת תחקיר מורכבת למדי שגוזלת זמן ואנרגיות וגם בסופו של דבר עלולה גם לפגוע בחיסכון שלו.

הצעד הכי נכון שאתם יכולים לעשות הוא פשוט לפנות אל סוכן פנסיוני שמכיר את התחום הזה לעומק. כאן המומחים של סוכנות פתרונות עדיפים נכנסים לתמונה. אנחנו עוסקים בעולם הפנסיוני כבר עשרות שנים, בשיתוף פעולה עם בתי ההשקעות וחברות הביטוח המובילים בארץ.

נשמח להכיר אתכם ואת צורכיכם, להשוות עבורכם בין שלל האפשרויות, להציע לכם מסלול השקעות אידיאלי, להתמקח על דמי הניהול ולעזור לכם ליהנות מתוצאות אידיאליות להשקעתכם. פנו למומחים שלנו עוד היום ותקבלו שירות איכותי, ייעוץ מקצועי ויחס אישי.

איזו קופת גמל להשקעה הכי טובה

תוכן עניינים

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.