מדוע מומלץ להשקיע בפוליסת חיסכון?

דווקא אנשים יחסית מבוגרים ומבוססים עדיין לא מודעים ליתרונותיה המעולים של פוליסת החיסכון. למרות הריבית האפסית וחסימת הכספים לפרק זמן יחסית ממושך, עדיין רובם נוטים לחסוך באמצעות פקדונות בבנק. בואו להכיר אפיק חיסכון שגם ישאיר את החיסכון שלכם נזיל וזמין, גם ישיג לכם רווח טוב יותר וגם יעניק לכם יתרונות נוספים.

משיגים המון עם פוליסת חיסכון

ציבור החוסכים בישראל, ובעיקר בקרב החוסכים היותר מבוגרים והיותר מבוססים בישראל, נוטה להיות חשדן והססן בכל הנוגע לכספיו, ולכן מעדיף לחסוך באמצעות פקדונות בנקאיים. דווקא בשנת 2020, שנת הקורונה שתיזכר לדיראון עולם, החיסכון בבנק גדל ב- 20%, והסכום שהופקד אליו עמד על 1.5 טריליון שקלים, ומאז סכום ההפקדות רק הולך וגדל מדי שנה, וחבל.

אם הציבור רק היה בוחר להשקיע את כספיו בפוליסת חיסכון או אפילו בקופת גמל להשקעה, גם הכסף היה נשאר זמין למשיכה בכל עת, וגם היה ניתן לצבור תשואות הרבה יותר משמעותיות לצד יתרונות נוספים שהופכים את ההשקעה להרבה יותר משתלמת.

עם זאת, הודות לאמצעי התקשורת והאינטרנט שהופך את המידע לזמין יותר מאי פעם, רבים מהם סקרנים להכיר אלטרנטיבות שיאפשר להם להוציא יותר מהכסף שהצטבר בחשבונם.

לשמחתנו היום אנו חיים בעידן השפע, ובהחלט יש כמה וכמה אפשרויות טובות יותר מפקדון בנקאי. אחת מהן היא פוליסת חיסכון והשנייה היא קופת גמל להשקעה. למרות שמדובר בשני אפיקים מאוד דומים, עדיין קיימים מספר הבדלים ביניהם: בקופת גמל להשקעה תוכלו להפקיד רק עד כ- 72,000 ₪ לשנה, וליהנות מפטור ממס רווחי הון אם לא תמשכו את הכספים עד גיל פרישה ותמשכו אותו כקצבה (אם תמשכו את הכסף לפני כן תשלמו 25% מס על רווחי ההון שנצטברו). לעומת זאת, לפוליסת חיסכון ניתן להפקיד סכומים גדולים יותר וללא הגבלה, והכסף ניתן למשיכה בכל עת בכפוף לתשלום מס רווחי הון של 25%.

אילו יתרונות מציעה פוליסת חיסכון?

לפוליסת חיסכון פיננסית יש יתרונות רבים, וריכזנו עבורכם כאן ברשימה את המרכזיים שבהם:

  1. הכסף נשאר זמין – כמו כן הכסף נשאר נזיל כך שניתן למשוך אותו בכל רגע שאתם בוחרים.
  2. גמישות מלאה בהפקדות ובמשיכות – תוכלו להפקיד ולהשקיע בפוליסה שלכם כל סכום שהוא באופן קבוע או חד פעמי ומזדמן.
  3. יתרונות מיסוי לפנסיונרים – מי שנולד בשנת 1948 או לפניה יכול לקיים מכירה רעיונית לצורך קבלת פטור ממס רווחי הון עד לתקרה.
  4. אפשרות לקבל הלוואה בתנאים מעולים – בין אם אתם מעוניינים לקבל הלוואה לכל מטרה שהיא ובין אם אתם רוצים למנף את כספכם באמצעות הלוואה, תוכלו לעשות זאת בקלות.
  5. ניהול בשיטת "שגר ושכח" – השקעה בפוליסת חיסכון מתאימה לכל מי שאינו בקי בהשקעות בשוק ההון ושאינו מעוניין להשקיע זמן וכסף בלימודים. הכסף מושקע ע"י אנשי מקצוע מנוסים ומקצועיים, בהתאם למסלול המותאם להעדפותיכם ולרצונותיכם

מתלבטים מהו אפיק החיסכון האידיאלי בשבילכם?

כאמור, אנו חיים בעידן שיש בו לא מעט חלופות טובות לפקדונות בנקאיים. במאמר זה הצגנו על קצה המזלג רק שניים מתוכם. הרשימה באמת ארוכה ולכל אחת מהאפשרויות העומדות לבחירתכם יש את היתרונות הייחודיים שלה, ושפע המידע בהחלט עלול לבלבל ולהציף.

רוצים להוציא מהכסף שלכם יותר, אבל עדיין חוששים ומודאגים? מתלבטים מהו הצעד הנכון ביותר עבורכם? פנו עוד היום אל אחד המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות ביטוח שעובדת בשבילכם! אנחנו מעמידים לשירותכם סוכנים פנסיוניים שעובדים עם מיטב חברות הביטוח ובתי ההשקעות בארץ. בשיחתנו נכיר אתכם לעומק, ונדאג להתאים לכם את הפתרון האידיאלי לצורכיכם.

למה מומלץ להשקיע בפוליסת חיסכון
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
חיסכון פיננסי לעתיד

חיסכון פיננסי לעתיד הוא למעשה פוליסת חיסכון המשווקת ע"י חברת כלל. מהי פוליסת חיסכון, מהם היתרונות שהיא מציעה לחוסכים ומה חשוב לדעת לפני שמצטרפים?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.