למה כדאי לערוך השוואה בין קופות גמל להשקעה?

אם אתם שוקלים לפתוח קופת גמל להשקעה, הרי שהצעד הראשון שכדאי לכם לעשות הוא השוואה בין קופות גמל להשקעה. אז איך עושים את זה כמו שצריך, מה בוחנים ולמה מומלץ לשים לב? כל התשובות במאמר.

משווים – חוסכים

ממש כמו שמשווים מחירים לפני שמזמינים טלוויזיה חדשה, כרטיס טיסה לחו"ל או בעל מקצוע, כך תמיד חשוב לערוך השוואה בין מוצרים פיננסיים. השוואה בין קופות גמל תאפשר לכם למקסם את ההטבות של המוצר ולהוציא ממנו את המקסימום, וכך ליהנות מיותר כסף. עם זאת, השוואה של מוצר פיננסי היא עניין מורכב, הדורש מיומנות, מקצועיות וסבלנות, ויש לחזור עליו מדי שנתיים-שלוש כדי לוודא שעדיין קופת הגמל שבה בחרתם אכן הכי משתלם עבורכם.

מה צריך לבדוק בזמן השוואה בין קופות גמל להשקעה?

כיום כמעט כל בית השקעות וחברת ביטוח מציעים קופות גמל להשקעה בשלל מסלולים. לכל קופות יש את הייחודיות שלה, ולכן חשוב לעמוד על ההבדלים בין הקופות כדי להתאים את הקופה הטובה ביותר שתתאים לצורכיכם. השאיפה של כל חוסך היא כמובן קודם כל שהתשואה תהיה גבוהה ככל הניתן ושדמי הניהול יהיו סבירים, אך לצד דרישות אלה השוואה בין קופות גמל להשקעה צריכה לכלול גם כמה וכמה פרמטרים נוספים.

אלה 3 המרכיבים העיקריים שיש להתייחס אליהם בזמן השוואה בין קופות גמל להשקעה:

  • השוואת תשואות קופות גמל להשקעה: ערכו השוואת תשואות בין קופות גמל להשקעה במסלול שמושך אתכם לטווח זמן של לפחות 3 שנים ואפילו 5 שנים. השוו בין כל הקופות. אמנם העבר איננו מנבא את העתיד, אך ניתן להבין מה הכיוון הכללי של הקופה. הסיבה לכך פשוטה: יש סיכוי טוב שמי שהיה טוב באופן עקבי בעבר, ימשיך להיות טוב גם הלאה.
  • השוואת דמי הניהול בקופות גמל להשקעה: דמי הניהול המקסימליים בקופות גמל להשקעה עומדים על 4% מכל הפקדה ועל 1.05% בכל שנה מסך הכסף שנצבר. עם זאת, בהחלט ניתן להתמקח ולקבל הנחה על דמי הניהול לתקופה של שנתיים לפחות. מעבר למיקוח, יש לזכור שישנן חברות רבות שמציעות קופ"ג להשקעה ולכן מציעות תנאים אטרקטיביים. שימו לב רק שדמי הניהול הם לא חזות הכל, ויש לבדוק היטב את התשואות של הקופה כי זה עלול לעלות לכם בסופו של דבר ביוקר.
  • השוואת מדד שארפ: בעת השוואה בין קופות גמל להשקעה חשוב לבחון גם את מדד שארפ. מדד זה עונה על השאלה עד כמה הסתכן אותו גוף מנהל כדי להשיג את התשואה שאליה הגיע. ככל שהציון יהיה קרוב ל- 1, המשמעות היא שהחברה פחות הסתכנה, והרי כל חוסך רוצה שהחברה לא תסכן את כספי חסכונותיו.

איך לבחור קופת גמל להשקעה?

מעבר לשלושת הגורמים שהזכרנו כאמור ישנם עוד פרמטרים רבים שכדאי לתת עליהם את הדעת, כגון: יתרת הנכסים, תמהיל ההשקעה, ציון במדד השירות ועוד. בין אם אתם פותחים לראשונה קופת גמל להשקעה ובין אם אתם שוקלים להעביר קופה קיימת, מדובר פה בתהליך מורכב שדורש יד מכוונת ומקצועית. גם אם תשוו את הקופות באמצעות גמל נט, ייתכן והממצאים יגרמו לכם לחוש הצפה רגשית ותתקשו לנתח אותם ולקבל החלטה נכונה.

וכאן המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח נכנסים לתמונה. אנחנו מזמינים אתכם ליהנות משירות מקצועי המבוסס על למעלה מ – 20 שנות עבודה מול מיטב הגופים המנהלים המובילים בארץ, שיעזור לכם בבחירת קופת גמל להשקעה בדרך הכי פשוטה, קלה, טובה, מהירה ונוחה. אז תשקיעו בעצמכם וצרו קשר עוד היום.

למה כדאי לערוך השוואה בין קופות גמל להשקעה
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?
איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪?

איפה כדאי להשקיע 100 אלף ₪ היא שאלה שחולפת בראשם של אנשים רבים שהספיקו לצבור כסף פנוי.  השקעה של 100 אלף ₪ היא הזדמנות טובה להגדיל את ההון הפיננסי. עם זאת, חשוב לבחור את אפיק ההשקעה המתאים ביותר, בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם. במאמר זה נתמקד בהשקעות בשוק ההון ונבחן את יתרונותיהם.

קראו עוד »
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.