תשואות קופות גמל 2020: 30% רווח לחוסכים במסלול המנייתי

הסיכון השתלם מאוד השנה למי שבחר לחסוך במסלול המנייתי של קופות הגמל. למרות שזו היתה אחת השנים המסעירות שידעו בשוק ההון המקומי והעולמי, היו מי שהחליטו לאתגר את עצמם. אותם חוסכים צלחו את המפולת של חודש מרץ בתשואה מרשימה. על תשואות קופות גמל 2020

השנה מי שהסתכן יותר, הרוויח יותר

2020 הביאה אתה את אחד המשברים הגדולים ביותר שידענו בחיינו, שטלטל את שוק ההון, אך בסופו של דבר המשקיעים האמיצים, שזכרו שקרנות ההשתלמות וקופות הגמל הם חסכונות ארוכי טווח ושאין מה להירתע מהטלטלות של תחילת השנה שבחרו להישאר במסלולים המנייתיים – הרוויחו. כדי לסדר את האוזן בנוגע לתשואות קופות גמל 2020: בזמן שהמשקיעים במסלולים הכלליים נאלצו להסתפק בתשואה ממוצעת של 5%, הרי שהתשואה במסלול המנייתי הצליחה להשיג תשואה מכופלת – 10% בממוצע.

תשואות קופות גמל 2020: בתי ההשקעות המובילים

השלישייה המובילה במסלולים המנייתיים של קופות הגמל כוללת את מור השקעות, אנליסט ומיטב דש. במקום הראשון – בית ההשקעות מור שגשג לאורך השנה, והשיג תשואה גבוהה במיוחד של 30.7% במסלול המנייתי ותשואה של 14% במסלול הכללי.

מיד אחרי מור מגיע בית ההשקעות הוותיק אנליסט אל המקום השני. עם תשואה שעומדת על 14.7%, כחצי ממי שמובילה את הטבלה. במקום השלישי, בפער משמעותי מקודמיו – מיטב דש, עם תשואה של 9.7% בלבד. המדשדשים מאחור: 8.8% תשואה במגדל, 6.5% באלטשולר שחם ו- 4.2% במנורה מבטחים.

תשואות קופות גמל 2020 מרמזות על טרנד חדש?

מאז שיא משבר הקורונה ניתן לראות שמתעוררת מגמת ביקוש למסלולים המנייתיים. אם בעבר נוהלו בהם בסך הכול רק 5% מסך הנכסים בענף הגמל, הרי שכיום מוזרם לשם הרבה יותר כסף. ככל הנראה העניין נובע עקב המפולת של חודש מרץ הידועה לשמצה, שפתחה את הצוהר למשקיעים חדשים שחיכו להזדמנות להיכנס לתוך שוק ההון. כמו כן, הריבית השואפת לאפס והתשואות הריאליות השליליות באג"ח גם הם מגבירים את התיאבון לסיכון ומעודדות משקיעים להיכנס למסלולי מניות בקופות הגמל.

ומה עם קופת הגמל שלכם?

מתלבטים אם אתם נמצאים במסלול הנכון? אם כדאי לכם לנייד חיסכון פנסיוני לקופת גמל מסוימת? המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח ישמחו לבדוק עבורכם את החיסכון שלכם ולהתאים אותו באופן מדויק לצרכים שלכם. אתם מוזמנים להשאיר פרטים ואנחנו נדאג לחזור אליכם בהקדם.

תשואות קופות גמל 2020

תוכן עניינים

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
איפה יש לי פנסיה
איפה יש לי פנסיה?

אם לאחרונה שאלתם את עצמכם איפה יש לי פנסיה אתם לא לבד. אחוז נכבד מהאוכלוסיה לא יודע איפה הפנסיה שלו מנוהלת, כמה דמי ניהול משלמים, איזו תשואה החיסכון הניב וכו'. אנחנו כאן כדי להנגיש עבורכם את המידע החשוב.

קראו עוד »
הפקדה לפנסיה לעצמאים  – כל מה שצריך לדעת

הפקדה לפנסיה לעצמאים היא עניין שעד לפני כמה שנים היה נתון לשיקול דעתם. אך מאחר ורוב העצמאים לא היו מפקידים כסף לטובת חיסכון פנסיוני, היו הופכים לנטל על המדינה. כל זה השתנה עם חוק חובת הפקדה לפנסיה לעצמאים שנכנס לתוקפו ב- 2017.

קראו עוד »
להצטרפות לקופת גמל
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.