תשואות קופות גמל 2020: 30% רווח לחוסכים במסלול המנייתי

הסיכון השתלם מאוד השנה למי שבחר לחסוך במסלול המנייתי של קופות הגמל. למרות שזו היתה אחת השנים המסעירות שידעו בשוק ההון המקומי והעולמי, היו מי שהחליטו לאתגר את עצמם. אותם חוסכים צלחו את המפולת של חודש מרץ בתשואה מרשימה. על תשואות קופות גמל 2020

השנה מי שהסתכן יותר, הרוויח יותר

2020 הביאה אתה את אחד המשברים הגדולים ביותר שידענו בחיינו, שטלטל את שוק ההון, אך בסופו של דבר המשקיעים האמיצים, שזכרו שקרנות ההשתלמות וקופות הגמל הם חסכונות ארוכי טווח ושאין מה להירתע מהטלטלות של תחילת השנה שבחרו להישאר במסלולים המנייתיים – הרוויחו. כדי לסדר את האוזן בנוגע לתשואות קופות גמל 2020: בזמן שהמשקיעים במסלולים הכלליים נאלצו להסתפק בתשואה ממוצעת של 5%, הרי שהתשואה במסלול המנייתי הצליחה להשיג תשואה מכופלת – 10% בממוצע.

תשואות קופות גמל 2020: בתי ההשקעות המובילים

השלישייה המובילה במסלולים המנייתיים של קופות הגמל כוללת את מור השקעות, אנליסט ומיטב דש. במקום הראשון – בית ההשקעות מור שגשג לאורך השנה, והשיג תשואה גבוהה במיוחד של 30.7% במסלול המנייתי ותשואה של 14% במסלול הכללי.

מיד אחרי מור מגיע בית ההשקעות הוותיק אנליסט אל המקום השני. עם תשואה שעומדת על 14.7%, כחצי ממי שמובילה את הטבלה. במקום השלישי, בפער משמעותי מקודמיו – מיטב דש, עם תשואה של 9.7% בלבד. המדשדשים מאחור: 8.8% תשואה במגדל, 6.5% באלטשולר שחם ו- 4.2% במנורה מבטחים.

תשואות קופות גמל 2020 מרמזות על טרנד חדש?

מאז שיא משבר הקורונה ניתן לראות שמתעוררת מגמת ביקוש למסלולים המנייתיים. אם בעבר נוהלו בהם בסך הכול רק 5% מסך הנכסים בענף הגמל, הרי שכיום מוזרם לשם הרבה יותר כסף. ככל הנראה העניין נובע עקב המפולת של חודש מרץ הידועה לשמצה, שפתחה את הצוהר למשקיעים חדשים שחיכו להזדמנות להיכנס לתוך שוק ההון. כמו כן, הריבית השואפת לאפס והתשואות הריאליות השליליות באג"ח גם הם מגבירים את התיאבון לסיכון ומעודדות משקיעים להיכנס למסלולי מניות בקופות הגמל.

ומה עם קופת הגמל שלכם?

מתלבטים אם אתם נמצאים במסלול הנכון? אם כדאי לכם לנייד חיסכון פנסיוני לקופת גמל מסוימת? המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח ישמחו לבדוק עבורכם את החיסכון שלכם ולהתאים אותו באופן מדויק לצרכים שלכם. אתם מוזמנים להשאיר פרטים ואנחנו נדאג לחזור אליכם בהקדם.

תשואות קופות גמל 2020

תוכן עניינים

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
קופת גמל לקצבה חודשית
כל מה שחשוב לדעת על קופת גמל לקצבה חודשית

קופת גמל לקצבה חודשית, שלעתים גם מכונה פשוט קופת גמל לקצבה, היא מכשיר חיסכון פנסיוני המיועד לטווח הארוך, על מנת להחליף את שכרנו בקצבה בבוא היום שנחליט לצאת לגמלאות. מהי הייחודיות של מכשיר זה, מהם יתרונותיו ואיך לפתוח לעצמכם קופת גמל?

קראו עוד »
פתיחת קופת גמל
פתיחת קופת גמל – כל מה שצריך לדעת

פתיחת קופת גמל הוא עניין מורכב שכדאי להיעזר בו עם סוכן ביטוח פנסיוני. במאמר זה נסביר מהי קופת גמל, מי זכאי לה, מה חשוב לבדוק לפני שפותחים קופת גמל ואיך סוכן יכול לעזור לכם בבחירת הקופה האידיאלית.

קראו עוד »
תכנון פנסיוני
תכנון פנסיוני – למה זה חשוב?

תכנון פנסיוני הוא צעד מבורך שיכול לשרת אתכם בעתיד. החיים הם מסע מאתגר, אבל גם מלא בהזדמנויות. אנחנו עובדים קשה כדי להקים משפחה, לרכוש בית, לחסוך כסף לעתיד. אבל מה יקרה לנו כשלא נוכל לעבוד יותר?

קראו עוד »
חיפוש קופות גמל
חיפוש קופות גמל –  איך עושים את זה?

חיפוש קופות גמל נועד על מנת לעזור לכם לאתר כספים אבודים שצברתם במסגרת מקומות העבודה לטובת החיסכון הפנסיוני שלכם. אם אינכם יודעים היכן מנוהלת עבורכם קופת גמל ואם יש לכם אחת כזו – כדאי שתקראו את המאמר הזה.

קראו עוד »
להצטרפות לקופת גמל
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.