למה כדאי שיהיה לכם ביטוח אחריות מעבידים?

גם אם יש לכם את היחסים הכי טובים בעולם עם העובדים שלכם, חשוב שיהיה לכם ביטוח אחריות מעבידים. מה מכסה הביטוח, כמה הוא עולה, ומה חשוב שתדעו עליו? כל הפרטים במאמר.

הידעתם? למעלה מ- 70 אלף תאונות עבודות קורות בשנה

הסטטיסטיקה לא משקרת: עשרות אלפי תאונות עבודה מתרחשות במדינת ישראל מדי שנה, בין אם במסגרת העבודה ובין אם בעקבותיה. גם אם עובד עובר תאונה בדרך אליה או בחזרה ממנה לביתו, התאונה מוגדרת בתור תאונת עבודה, ואין זה משנה מהי דרגת הפציעה שנגרמה במסגרתה. במקביל אינספור עובדים מתלוננים שנגרמה להם מחלת מקצוע בעקבות עבודתם, וגם הם יכולים לפי חוק להגיד נגדכם תביעת נזיקין ולדרוש פיצויים.

ביטוח אחריות מעבידים מגן עליכם מפני תביעות

ביטוח חבות מעבידים נועד להגן עליכם מפני תביעות נזיקין של עובדים. הביטוח מכסה הן כיסוי להגנה משפטית ושלל הוצאות שנלוות לתהליכי התביעה שהוגשה מטעם העובד והן כיסוי הפיצויים שבית המשפט ידרוש מכם לשלם לעובד שלכם במקרה שנגרמה לו תאונה שגרמה לו מחלת מקצוע, נזק גופי, נפשי או שכלי. סכומי הפיצויים בדרך כלל גבוהים מאוד ויכולים להגיע בקלות לכמה מיליוני שקלים. מצב כזה יכול בהחלט למוטט כלכלית את המעסיק, ולכן חשוב מאוד לוודא שאכן יש כלם ביטוח אחריות מעבידים במסגרת פוליסת הביטוח לעסק שלכם.

הטעות הגורלית שבעלי עסקים עושים בעיקר בתחילת דרכם

הרבה מעסיקים, ובעיקר מעסיקים שנמצאים בתחילת דרכם או שנקלעו לקשיים כלכליים, מנסים לחסוך בעלויות מקצצים בעיקר בתחום הביטוחים והכיסויים מתוך אמונה כוזבת שהיחסים שלהם עם העובדים שלהם מצוינים, ולכן אין סיכוי שיתבעו איתם, כי הרי הם חברים. גם אם חלילה יקרה להם משהו, הם מכוסים על ידי המוסד לביטוח לאומי ולכן בעיניהם אין צורך בביטוח אחריות מעבידים.

ביטוח בהתאמה לצורכי העסק

הרבה מעסיקים מוטרדים משאלת המחיר. חשוב להבין שלכל עסק יש את המאפיינים הייחודיים שלו, ולכן מחיר הפוליסה עשוי להשתנות בין בעל עסק א' לבין בעל עסק ב'. חשוב לקחת בחשבון את רמת הסיכון של העבודה, מספר העובדים בעסק, סוג העבודה, גובה השכר ומאפיינים נוספים כדי לספק הצעת מחיר. כך או כך חשוב לזכור שסכום הפרמיה שתשלמו בסופו של דבר תתגמד לעומת הסכום שתאלצו לשלם אם חלילה יתבעו אתכם.

יש לכם כבר ביטוח עסק? ודאו שאתם מכוסים!

ביטוח עסק הוא מונח גנרי שמקבץ תחתיו כמה כיסויים שרלבנטיים לרוב בעלי העסקים. חשוב לדעת שבעוד שחלק מחברות הביטוח כוללות ביטוח אחריות מעבידים במסגרת ביטוח עסק בסיסי, ישנן חברות שמאפשרות לרכוש את הכיסוי הזה רק בנפרד, ומשווקות את הביטוח הזה בתור ביטוח שעומד בפני עצמו. אם אתם לא בטוחים בדיוק מה כולל ביטוח העסק שיש לכם, מומלץ לפנות עוד היום לאחד הסוכנים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח שמתמחה בתחום כדי לבחון את הכיסויים בפוליסה ולוודא שאינכם חשופים לתביעת נזיקין מפני העובדים שלכם. פנו עוד היום לסוכן ביטוח שיעניק לכם שקט נפשי.

ביטוח אחריות מעבידים
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
להצעת מחיר אטרקטיבית לביטוח עסק
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.