המקצועיות שלכם זו האחריות שלנו – ביטוח אחריות מקצועית רפואית

רופאים פרטיים רבים פועלים כדי לספק את השירות הרפואי הטוב ביותר למטופלים שלהם. אולם גם הרופאים הם בני אדם ולמרבה הצער, טעויות מתרחשות לא פעם אם כתוצאה מרשלנות ואם מסיבות אחרות, מה שמוביל לכך שנגרם נזק למטופלים. בין אם הטעות נגרמה מרשלנות, ובין אם זו היתה טעות אנוש, רופאים רבים חשופים לתביעות, ולכן עליהם להיות מוכנים ומכוסים. פוליסת ביטוח אחריות מקצועית מכסה את המבוטחים מפני תביעות בגין נזקים לצד ג' כתוצאה מרשלנות או מטעות. בנוסף הפוליסה גם מכסה הוצאות משפטיות.

למי פוליסת ביטוח אחריות מקצועית רפואית מיועדת?

פוליסת ביטוח אחריות מקצועית רפואית מיועדת בעיקר עבור רופאים פרטיים, אשר חשופים הרבה יותר לתביעת רשלנות רפואית, כלומר לתביעת נזיקין בגין נזקים שנגרמו לצד ג' בשל טעות אנוש או רשלנות מקצועית. במידה והוגשה תביעת רשלנות רפואית, הפוליסה מאפשרת לקבל החזר הוצאות חבות שעלולות לחול על הרופא כנגזרת מאותה תביעה, או לחלופין על אחד העובדים בקליניקה שלו או כל אדם אחר שהועסק על ידו. 

הרחבת הפוליסה וכיסוי הוצאות משפטיות

הפוליסה תעניק גם כיסוי על הוצאות משפטיות שנובעות מאותה התביעה. את הפוליסה הזו ניתן לרכוש כמוצר עצמאי, אולם מומלץ מאוד לבצע פוליסה מקיפה הרבה יותר לעסק ולשלב ביטוח אחריות מקצועית רפואית ככיסוי נוסף, כדי לקבל את מרב ההגנה ולטפל במטופלים במידת שקט נפשי, כאשר אתם מוכנים מבעוד מועד לכל בעיה. כמו כן ניתן להרחיב את הפוליסה ולכסות מקרים שונים, כמו למשל כיסוי לביצוע פעולות הצלה בשטח, מתן טיפול במהלך מצב חירום רפואי, אסון או תאונה, במידה והרופא נכח במקום או שהגיב לקריאה ועוד.

מדוע כדאי לעשות ביטוח?

תביעת רשלנות רפואית תוגש בגין מתן טיפול רשלני שגרם לנזק למטופלים. תביעה זו מוגשת כנגד הגורמים המטפלים על ידי המטופל, כאשר המטרה היא להשיג פיצוי כספי עבור הפגיעה. בעוד שלרופאים בבתי חולים יש "גב", רופאים פרטיים חשופים הרבה יותר, ולכן כל תביעה כזאת יכולה להוביל להשלכות כספיות שלא בהכרח יעמדו בהם, זאת עוד מבלי להתייחס לפגיעה במוניטין המקצועי. לכן כדאי מאוד להיות כמה שיותר מכוסים, כך שאם ירצה הגורל ותוגש נגדכם תביעה שכזו, תוכלו לעמוד בהוצאות המשפטיות, ולשלם פיצויים בגין הנזקים שנגרמו, במידה ותדרשו לכך. ביטוח אחריות מקצועית רפואית מעניק לכם שקט נפשי, וישמור עליכם מכוסים, קל וחומר על העובדים הנוספים בקליניקה. 

איך מצטרפים?

במידה ואתם רוצים לרכוש פוליסת ביטוח אחריות מקצועית רפואית עליכם לפנות אל סוכן הביטוח שלכם. ניסיונו המקצועי יסייע להתאים עבורכם פוליסה שתספק את המענה המקיף והרחב ביותר בהתאמה לרצונותיכם ולצרכים הספציפיים שלכם. סוכני הביטוח המתאימים יוכלו להיות לכם לעזר כדי שתבחרו את הכיסוי המתאים ותוכלו לספק את הטיפול הרפואי הטוב ביותר ללא חששות מיוחדים. 

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.