איך עושים ביטוח רכב ללא עבר ביטוחי?

מדוע כל חברות הביטוח תמיד שואלות לגבי העבר הביטוחי שלכם? מה זה בכלל אומר ביטוח רכב ללא עבר ביטוחי, למה זה בעצם כזה חשוב ומה יכול לעשות מי שאין לו עבר ביטוחי כדי להוזיל את עלויות הביטוח?

מזל טוב, החלטתם שהגיע הזמן לקנות רכב!

רגע לפני שאתם עולים על הכביש בדרך להיות חופשיים ועצמאיים, אתם עושים את הצעד הכי מתבקש – לעשות ביטוח רכב. אז אחרי שהזנתם את נתוניכם האישיים, את נתוני הרכב שאתם מעוניינים לבטח, גיליתם שבכל חברת ביטוח שואלים שאלה שחוזרת על עצמה: האם יש לכם אישור העדר תביעות בביטוח הרכב? אתם מתלבטים מה לענות כי בעצם אין לכם עבר ביטוחי. אז הגעתם למקום הנכון כי במאמר זה ננסה להסביר לכם איך עושים ביטוח רכב ללא עבר ביטוחי.

מה זה בעצם עבר ביטוחי?

כשחברות הביטוח מתעניינות בעבר הביטוחי שלכם, הן בעצם דורשות לקבל תיעוד של היסטוריית התביעות שלכם בביטוח הרכב של 3 השנים האחרונות. כלומר, אם חלילה הייתם מעורבים בתאונה והחלטתם לתבוע את חברת הביטוח כדי שתעניק לכם החזר או פיצוי על תשלום הנזקים, היא תעדכן זאת במסמך המתעד את עברכם הביטוחי. לעומת זאת, אם לא תבעתם את חברת הביטוח, הרי שיש לכם עבר ביטוחי נקי ואתם יכולים לקבל מסמך העדר תביעות בביטוח הרכב. טופס זה מתבקש כאשר אתם מעוניינים לחדש ביטוח מקיף או ביטוח צד שלישי בחברת הביטוח שלכם או בעת מעבר לחברת ביטוח אחרת.

למה זה חשוב בעצם?

בעלי רכבים בעלי עבר ביטוחי נקי נהנים מהנחות משמעותיות ומהטבות נוספות על ידי חברות הביטוח. כמו כן אם יש לכם רכב שבו מערכות בטיחות למניעת תאונות, גם כן יזכה אתכם בהנחה על מחיר הביטוח. במילים אחרות: נהגים זהירים משלמים פחות. לעומת זאת, מי שיש רקע של תאונות ותביעות, מסומן על ידי חברת הביטוח שרואה סבירות שיגיש תביעה נוספות, ולכן כדי שהחברה לא להסתכן, הפוליסה שלו מתייקרת.

ביטוח רכב ללא עבר ביטוחי לנהגים חדשים 

נהגים חדשים או צעירים בוחנים לעתים קרובות כיצד ניתן לעשות ביטוח רכב ללא עבר ביטוחי ועדיין ליהנות ממחירים אטרקטיביים וצ'ופרים אחרים. כדי לספק מענה לשאלה זו, ראשית נחלק קבוצה זו למעשה לשני תתי קבוצות:

נהגים חדשים ללא עבר ביטוחי – מי שהחליט ישר אחרי הוצאות הרישיון לקנות רכב על שמו, מעולם לא אחז בביטוח רכב ולא הגיש תביעה, הוא למעשה נהג ללא עבר ביטוחי, או בניסוח אחר – בעל עבר ביטוחי חסר. לצערנו, מצב כזה מייקר את הפוליסה. מבחינה סטטיסטית, יש סיכוי גבוה יותר של נהגים כאלה להיות מעורבים בתאונת דרכים, בגלל חוסר ניסיון, לחץ, זמן תגובה איטי לצד נהיגה חסרת אחריות ומסוכנת. כך או כך, הסבירות לתאונה גבוהה ולהגשת תביעה היא גבוהה וחברת הביטוח מעוניינת להגן על עצמה ולכן גובה יותר כסף על ביטוח רכב ללא עבר ביטוחי לנהגים חדשים.

נהגים בעלי עבר בפוליסה של ההורים – ישנם נהגים ללא עבר ביטוחי, למרות שיש להם ותק על הכביש ולכן הם גם לא נהגים חדשים. ייתכן מאוד כי נהגים אלו היו מבוטחים במסגרת ביטוח הרכב של הוריהם. מאחוריהם קילומטראז' של נהיגה ללא תאונות, ומצד שני שמם מקושר לפוליסה של ההורים ולכאורה נהיגתם הזהירה או חסרת התביעות לא מתועדת. במקרים כאלה יש חברות ביטוח שמוכנת לקבל מסמך העדר תביעות נקי של בעלי הפוליסה שבה היה רשום אותו אדם, במידה והוא מתגורר אצל ההורים וגילו אינו עולה על 35. כך שאתם יכולים לעשות ביטוח רכב ללא עבר ביטוחי אם זהו אכן מצבכם.

במקרים רבים חברות הביטוח מציעות מוצרים משלימים לביטוח המקיף ולביטוח צד ג' שמאפשרים לצמצם את עלויות הביטוח, ולצבור עבר ביטוחי. למשל תוכלו להיות רשומים בפוליסה של ההורים, במסלול של תשלום לפי קילומטר או כיסוי זמני.

האם ניתן לעשות ביטוח ללא עבר ביטוחי?

התשובה היא בהחלט כן! כל אדם שמחזיק רכב בשלב מסוים רושם פוליסת ביטוח על שמו. גם אם בהתחלה אתם משלמים מחיר קצת יקר, תוך שנה כבר תוכלו ליהנות מהנחה אם לא תגישו תביעה. כם התקנת מערכות בטיחות אקטיביות לרכב יכולות לעזור לכם להוזיל את מחיר הפוליסה.

איך בכל זאת אפשר להוזיל עלויות?

  1. זכרו שאם הייתם מבוטחים במסגרת הפוליסה של ההורים תוכלו לברר מול חברת הביטוח אם זה נחשב כחלק מהעבר הביטוחי שלכם ותוכלו לקבל על כך הנחה. הימנעו מקומבינות וטריקים כי לחסוך על פוליסת הביטוח הראשונה שאתם רוכשים, כדי להסתכן ולהתמודד עם עוגמת נפש בזמן שתזדקקו לה חלילה.
  2. היו סבלניים, והישארו עם האצבע על הדופק. בגיל 24 תוכלו כבר להוזיל את מחיר ביטוח, כי כבר לא תחשבו לנהגים צעירים. תמשיכו לנהוג באחריות ובזהירות, הימנעו מתאונות והימנעו מלהגיש תביעות ככל הניתן, כדי לא לייקר את הפוליסה הבאה שתחדשו או שתרכשו.
  3. היפגשו עם סוכן ביטוח. אצלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח עובדים עם חברות הביטוח הגדולות והמובילות ומשתמשים באמצעים מתקדמים לצורך השוואת מחירים כדי להתאים עבורכם את הפוליסה המושלמת. השאירו פרטים ותיהנו מביטוח עם כיסוי מעולה ובמחיר אטרקטיבי.
ביטוח רכב ללא עבר ביטוחי
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.