ביטוח אחריות מקצועית להנדסאים

ביטוח אחריות מקצועית להנדסאים הוא הביטוח החשוב ביותר שאתם צריכים שיהיה לכם כהנדסאים.

על כל הנדסאי בניין, הנדסאי אדריכלות או כל הנדסאי בתחום אחר מוטלת אחריות רבה. במקרה של רשלנות מקצועית, גם אם קרתה בתום לב, אתם חשופים לתביעה מצד לקוחותיכם, שעלולים לדרוש פיצוי משמעותי בגין הנזק שנגרם להם. 

מדוע חשוב שיהיה לכם ביטוח אחריות מקצועית להנדסאים?

הנדסאים עובדים היום בתחומי פעילות רבים ומגוונים בענף הבניה, בענף הבטיחות, ניהול פרוייקטים, איכות הסביבה ועוד. פעילותם נרחבת והם מעניקים שירות הן למגזר הפרטי והן למגזר הציבורי. לצורך ביצוע עבודתם, הם נדרשים להוכיח רמה גבוהה של ידע מקצועי, ניסיון פרקטי ודיוק רב.


עם זאת, הנדסאים רבים עובדים תחת לחץ מאחר והם משתתפים בהרבה פרויקטים בו זמנית. מצב כזה עלול להוביל לעומס, עייפות ופזיזות. לכן, אם הנדסאי ביצע טעות בתום לב שבעקבותיה נגרם נזק ללקוח, הוא עלול בקלות למצוא את עצמו מתמודד עם דרישה פיצוי מצד הלקוח, שעלול להגיש נגדו תביעת נזיקין גדולה. 

ביטוח אחריות מקצועית מעניק לכם הגנה כלכלית ושקט נפשי

ניהול תביעת נזיקין כרוכה בהוצאות משפטיות גבוהות הן הגשת כתב הגנה והן בניהול ההליך בבית המשפט. בנוסף לכך, קיים סיכוי גבוה שבית המשפט יקבע כי ההנדסאי אכן התרשל ולכן עליו להעביר תשלומי פיצויים לתובעים. 

מרבית ההנדסאים אינם יכולים לאפשר התמודדות כלכלית עם ניהול משפטי ודרישת פיצוי, שיכולה בקלות להגיע לסכומים אסטרונומיים. לכן מומלץ לכל הנדסאי להקפיד ולרכוש פוליסת ביטוח אחריות מקצועית, שתקנה עבורו הגנה מירבית במקרה שתוגש תביעת נזיקין נגדו בטענה לרשלנות מקצועית.

מה מכסה פוליסת ביטוח אחריות מקצועית להנדסאים?

הפוליסה מעניקה לכן הגנה כלכלית במקרה שבו הוגשה כנגדכם תביעה עקב רשלנות, טעות או השמטה, בגין כשל בביצוע חובתכם המקצועית שבעקבותיה נגרם נזק בגוף או ברכוש ללקוח. חברת הביטוח תממן את כל הוצאות המשפט וגם את הפיצויים שיקבעו שיש לשלם לתובעים – במידה ויקבעו כאלה. חשוב לדעת גם שפוליסת ביטוח אחריות מקצועית להנדסאי מגנה עליכם מפני פעולות רשלניות גם של עובדיו השכירים במשרד.


מהן ההרחבות המוצעות בפוליסה לביטוח מקצועי להנדסאי?

ניתן להרחיב את הכיסוי הבסיסי בפוליסה גם לאי יושר של עובדי המבוטח, לתשלום בגין הוצאות דיבה והשמצה ותביעות של אחריות כללית כלפי הציבור – ביטוח צד שלישי. כדי לקבל מידע מקצועי ורלוונטי ולערוך התאמה אישית אנו ממליצים לפנות אל המומחים שלנו לצורך ייעוץ פרטני.

על מה חשוב להקפיד ברכישת ביטוח מקצועי ?

ביטוח אחריות מקצועית בישראל מבוסס על יום הגשת התביעה. במידה ואתם עוברים בין חברות ביטוח שונות עקב קבלת הצעה אטרקטיבית יותר בחברה חדשה, עליכם להקפיד לקבל מחברת הביטוח החדשה אישור לכיסוי ביטוחי רטרואקטיבי בהתאם למועד תחילת הביטוח המקצועי הראשון שלכם. 

יש לכם שאלות, או האם אתם זקוקים למידע מקיף בנוגע לביטוח אחריות מקצועית להנדסאים? צרו קשר בכל עת עם המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח, ונשמח לתת לכם ייעוץ אישי. 

ביטוח אחריות מקצועית להנדסאים
תוכן עניינים
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.