מקבץ טיפים לבחירת הלוואות בצורה נכונה וחכמה

אין ספק בכלל שהכלכלה המודרנית מתבססת ברובה על הלוואות. כך אפשר לראות שלא רק אנשים פרטיים לוקחים הלוואות, אלא גם עסקים גדולים וקטנים. כיום, יש מגוון גופים שמציעים הלוואות. אז אם הגעתם למסקנה שאתם זקוקים להלוואה, אנו ממליצים לכם לקרוא את הטיפים שלנו.

מטרת ההלוואה

אפשר לחלק לשני סוגים את המטרות של ההלוואה. הסוג הראשון הוא מטרות שהן בגדר מותרות והסוג השני הוא מטרות שהן בגדר הוצאה בלתי נמנעת. מה הכוונה? לדוגמה, אם מדובר על סוג הראשון, נוכל לקחת הלוואה לצורך חופשה בחו"ל או בארץ ואם מדובר על הסוג השני, נוכל לקחת הלוואה לצורך שיפוץ חירום של הבית, הלוואה לצורך טיפול במצב בריאותי, הלוואה לצורך סגירת חובות וכו'.

מספר ההחזרים בהלוואה וסכום כל החזר

שימו לב, ככל שמספר ההחזרים גדול יותר, כך אתם תצטרכו לשלם יותר כסף על ההלוואה. על כן, ההמלצה היא לבחור במספר ההחזרים הקטן ביותר וכל זאת תוך התחשבות בסכום ההחזר. אתם רוצים להיות בטוחים שסכום ההחזר הוא סכום שתוכלו לעמוד בו בהצלחה לאורך כל התקופה של ההלוואה. איך תוכלו לחשב את סכום ההחזר המתאים? כל שתצטרכו לעשות הוא לבדוק את סכום ההוצאות החודשי שלכם ואת סכום ההכנסות החודשי, לאחר מכן תוכלו לראות איזה סכום נשאר לכם ביד וכמה תוכלו לגייס ממנו לצורך ההחזר.

ריבית על ההלוואה

גובה הריבית יהיה בדרך כלל בהתאם לדירוג האשראי שלכם. כמו כן, גם מספר החזרים וסכום ההלוואה עשויים להשפיע ישירות על הריבית שתשלמו. כך יוצא שאם יהיו המון החזרים וגם יהיה סכום הלוואה גדול יחסית, אז הם יגדילו את הריבית שתצטרכו לשלם ומדוע? כי מדובר על סיכון גבוה יותר.

מהי עלות ההלוואה?

יש לקחת בחשבון את סכום ההלוואה ולהוסיף לה את הריבית וההצמדה. יש לבצע חיבור של כל ההחזרים וכך לדעת כמה ההלוואה עולה והאם היא משתלמת עבורכם או לא. אם גיליתם שהיא לא אטרקטיבית, אז תוכלו לחפש הלוואה בתנאים טובים יותר.

הגוף המלווה

אם תבחרו לקחת הלוואה מהבנק, הרי שהריבית שתשלמו עליה תהיה נמוכה יחסית. הבעיה היא שהלוואה דרך הבנק עשויה לקחת לא מעט זמן וכמו כן כרוכה במילוי של טפסים רבים ובירוקרטיה. אם אתם מעוניינים לקחת הלוואה שלא דרך הבנק, כלומר הלוואה חוץ בנקאית, אז תוכלו לפנות לבית ההשקעות שמנהל את החיסכון הפנסיוני שלכם, סוכנות ביטוח, חברת הלוואות ועוד. כל אלה מציעים שירותים כמו, הלוואות לעובדי מדינה, הלוואות לסטודנטים, הלוואות אקספרס, הלוואות לרכישת רכב, הלוואות למוגבלים וכו'. כל שעליכם לעשות הוא לבחור חברה או גוף שיש עליהם המלצות וכמו כן לבדוק גם את שיעורי הריבית המבוקשים על ההלוואה.

פיגור בתשלומים

במידה ואתם לוקחים הלוואה דרך הבנק, מומלץ מאוד לבדוק מה קורה במצב של פיגור בתשלומים. קחו בחשבון שהעונש יהיה לא רק קנס כספי אלא יכולה להיות גם פגיעה בדירוג האשראי. הדבר עשוי להשפיע על ההחלטה האם לתת או לא לתת הלוואות נוספות בעתיד וכמו כן הלוואות משכנתא.

קרן פנסיה מחקה מדד
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
בדקו כמה כסף אתם יכולים לחסוך על ביטוחים
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.