השוואת ביטוח מחלות קשות: כל החידושים שצריך להכיר

חשוב לדעת שבתקופה האחרונה, ובעיקר בעקבות התפרצות נגיף הקורונה בשנת 2020, ביטוח מחלות קשות הולך ותופס תאוצה. כל חברות הביטוח משפרות ומרחיבות את הכיסוי הביטוחי של מוצר זה, כך שאתם – כמבוטחים – נהנים מערך מוסף, ולרוב ללא עלויות נוספות. אז איזה חידושים צצו ולמה לשים לב לצורך השוואת ביטוח מחלות קשות?

מאז הרפורמה בביטוחי הבריאות לא היה דבר כזה

בשנת 2016 פורסמה רפורמת ביטוחי הבריאות שקבעה, בין היתר, הסדר ניתוח (ללא החזר) במסגרת ביטוח מחלות קשות. ביטוח זה הוא המוצר העיקרי שבמסגרתו תוכלו לקבל פיצוי כספי בסכום קבוע מראש ובלתי תלוי בגורם עת, בעת אירוע רפואי מורכב וקשה, בהתאם למה שמכסה הפוליסה, שמתעדכנת מדי שנתיים

מה כולל ביטוח מחלות קשות?

על פי הוראות חוזר ביטוח מחלות קשות, חובה שחברות הביטוח יכסו לפחות את המחלות הקשות הבאות: סרטן, שבץ מוחי, טרשת נפוצה, התקף לב, ניתוח מסתמי לב, ניתוחי מעקפי לב, ניתוח אבי העורקים וקרדיומיופטיה. עם זאת, בפועל, הפוליסה מציעה כיסוי רחב הרבה יותר שכולל פיצוי גם במקרה של אבחון מחלות נוספות ואירועים רפואיים קשים, כגון: פרקינסון, השתלת איברים, סוכרת נעורים ועוד. כמו כן, כמעט בכל התכניות ניתן לקבל לאחר תקופה פיצוי נוסף למקרה ביטוח שני ואף למעלה מזה.

אז מה צריך לדעת לצורך השוואת ביטוח מחלות קשות?

הכיסוי הניתן במסגרת ביטוחי מחלות קשות הורחב מעבר לתכניות אלו בכמה היבטים, אך חשוב לשים לב שקיימים הבדלים בין התכניות, כגון:

 • כיסוי עבור אירועים ומצבים רפואיים קשים נוספים – לעתים ביטוחים יכללו כיסוי לאירועים רפואיים נוספים, מעבר למה שהזכרנו בפסקה הקודמת, למשל: מפרצת מוחית, דום לב עם השתלת דפיברילטור, סיסטיק פיברוזיס, לופוס, יעקב קרוצפלד ועוד.
 • הרחבת תוקף הפוליסה – הכיסוי יהיה תקף למספר מקרי ביטוח ואינו מסתיים לאחר מקרה ביטוח ראשון או שני. כלומר, תוכלו לתבוע את הביטוח ולקבל פיצוי מספר פעמים והביטוח לא יסתיים.
 • קיצור תקופת שרידות – ניתן לקצר את תקופת השרידות ל -30 ימים, 14 ימים או 10 ימים כדי שאתם משפחתכם תוכלו לקבל פיצוי כמה שיותר מהר.
 • כיסוי מורחב לאירוע סרטן מקומי – כולל: סרן שד מקומי, ניתוח פוסטטה, סרטן צוואר הרחם, סרטן חלל הפה ועוד
 • תשלום נוסף של סכום הביטוח למקרה שני של מחלת הסרטן לאחר 5 שנים מאז שנעלמו סימני המחלה – קבלת פיצוי בשיעור של 100% במקרה שני של סרטן
 • מקרים נוספים בכיסוי בתגמולי ביטוח מופחתים – כולל צינתור כלילי טיפולי, חוות דעת שנייה פתולוגית בחו"ל ושבר מפרק ירך
 • ברות ביטוח – ברות ביטוח לצורך רכישה נוספת של סכום ביטוח ללא חיתום

מה עוד לקחת בחשבון בעת השוואת ביטוח מחלות קשות?

קיימים הבדלים נוספים בין הביטוחים, ביניהם:

 • גיל כניסה מינימלי ומקסימלי
 • מנגנון שינוי סכום ביטוח / או עלות הפרמיה בזמן תקופת הביטוח
 • מבנה הפרמיה עצמה
 • כיסויים נוספים למחלת הסרטן
 • גובה התשלום במקרה שני של מחלת הסרטן
 • משך תקופת אכשרה בין מקרה ביטוח ראשון למקרה ביטוח שני

ומה לגבי ביטוח פיצוי חד פעמי לחולי סרטן?

חברות ביטוח מסוימות מציעות תכניות נוספות המספקות פיצוי חד פעמי במקרה של גילוי מחלת הסרטן ולעתים אף שירותים שונים רלבנטיים. מטרת ביטוח זה לספק לחולה ולמשפחתו סכום משמעותי שיאפשר להם לשמור על שגרתם יומם ככל הניתן משלב האבחון, דרך הטיפול וההתמודדות עם המחלה ועד להחלמה.

השוואת ביטוח מחלות קשות – מאיפה להתחיל?

ראינו במאמר שיש לא מעט גורמים שכדאי לקחת בחשבון אם אתם שוקלים להצטרף או להחליף את החברה המבטחת אתכם בביטוח מחלות קשות. אצלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח  משתמשים עם סימולטורים מתקדמים המשווים בין ביטוחי בריאות מגוונים של חברות הביטוח המובילות. מלאו פרטים בטופס ואחד המומחים שלנו יחזור אליכם כדי להעניק לכם ייעוץ והכוונה ברכישת הפוליסה האידיאלית עבורכם.

השוואת ביטוח מחלות קשות (1)
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.