תכנון פרישה מוקדמת – למה זה חשוב?

תוכן עניינים

גם אתם כבר לא יכולים לחכות לרגע שבו תפסיקו לעבוד ותתחילו לחיות ומפנטזים על לפרוש מוקדם? גם אם עבדתם קשה כל החיים, ואתם חושבים שאתם "מסודרים" לשארית ימי חייכם, תכנון פרישה מוקדמת הוא עניין שאין להמעיט בערכו.

מתי פרישה מוקדמת אפשרית?

אם תכנון פרישה מוקדמת הוא עניין שנמצא בראש מענייכם, כדאי שקודם כל תוודאו שאתם יודעים בדיוק במה מדובר ואילו השלכות עלולות להיות לצעד זה. נכון לשנת 2022 גיל הפרישה הרשמי לגברים הוא 67 ו- 64 לנשים. גיל פרישה מוקדמת מוגדר בחור הן עבור גברים והן עבור נשים כגיל 60. כלומר, רק מי שהחל את העשור השביעי לחייו, זכאי להתחיל לקבל את החיסכון שצבר במהלך חייו בקרן פנסיה, בקופת גמל או בביטוח מנהלים בתור קצבה חודשית. במקביל רק מגיל זה ניתן לקבל קצבת אזרח ותיק מביטוח לאומי. עם זאת, יש מי שמעוניין לפרוש עוד הרבה קודם, וזה אכן אפשרי במקרים מסוימים.

אילו השלכות כלכליות יש לפרישה בגיל מוקדם?

מי שפורש בגיל 60 מצד אחד זכאי כבר לקבל את כספי החיסכון הפנסיוני שלו, אך מצד שני קצבתו תהיה נמוכה מאוד, מכיוון שהוא מוותר על שנות עבודה – שנים שגם הוא וגם מעסיקו היו יכולים להפריש כספים לטובת החיסכון הפנסיוני, ולהגדיל אותו, ושנים שבהם למעשה הוא לא היה זקוק באמת לקצבה, כיוון שיש לו משכורת.

מי שמחליט לפרוש לפני גיל 60, בכלל אין לו זכאות לקצבת פנסיה או לקצבת זקנה, אלא אם כן חוזה ההעסקה שלו צוין אחרת, והמעסיק הסכים לממן את העלויות המחייה של העובד בתקופה זו, עד שיהיה זכאי לפחות לקבל קצבת פנסיה.

חשיבותו של תהליך תכנון פרישה מוקדמת

כאמור, ישנן השלכות הרות גורל לפי שמתכנן לפרוש מוקדם, ולכן תכנון פרישה מוקדמת עם איש מקצוע הוא צעד הכרחי וחשוב, שכן נדרשת מקצועיות, ידע, ניסיון וקפדנות כדי שתוכלו לפרוש בראש שקט. בפגישה עם סוכן פנסיוני שמתמחה בייעוץ פרישה תגדיר איך חייכם יראו לאחר פרישה, ותבדקו אם העלות שלהם תואמת את גובה הפנסיה הצפוי לכם, תוך התייחסות לחוזי עבודה, תלושי משכורת, טפסי 161 וכו'. חשוב לזכור ולקחת בחשבון גם חסכונות נוספים ונכסים שיש לכם ואת ההוצאות שעלולות לגבור ככל שיחלפו השנים. כמובן כל זאת יש לבצע בתיאום עם בת או בת הזוג שלכם.

הכי טוב להתכונן עם סוכן!

כפי שיכולתם להתרשם, תכנון פרישה מוקדמת הוא שלב קריטי שאסור לדלג עליו או להתעלם ממנו. לכן כל כך חשוב להתייעץ עם סוכן פנסיוני שמתמחה בייעוץ פרישה, כדי שיחשב בדיוק את סכום הקצבה שתקבלו ויעזור לכם למצוא דרכים למקסם אותה. תכנון פרישה מוקדמת יעזור לכם להגשים את החלומות והתוכניות שלכם, וימנע מכם להגיע למצב שבו חלילה תאלצו לרדת ברמת החיים שאליה התרגלתם.

פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח מעמידה לשירותכם סוכנים פנסיוניים עתירי ידע וניסיון שמתמחים בעולם הפרישה. כבר שנים רבות אנחנו מלווים שכירים ועצמאים בתהליך הפרישה ועובדים אל מול כל חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים, על מנת לספק לכם ייעוץ אובייקטיבי למען עתידכם. פנו אלינו עוד היום ותוכלו לפרוש מוקדם וחכם.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.