איך להתכונן לפנסיה מגיל צעיר?

תוכן עניינים

על פניו הפנסיה נראית כמו דבר מאוד רחוק, וזו שאלה אולי קצת מצחיקה או מוזרה. הרי בגיל צעיר עסוקים בלהפנות משאבים כדי לצאת לטיול הגדול, חתונה, לבנות קריירה, להקים משפחה, לרכוש דירה. אז מה עכשיו פנסיה קשורה? אבל האמת היא שאין בהכרח סתירה.

חושבים מעכשיו על העתיד

גם אם זה נראה ומרגיש לכם כמו משהו שיקרה עוד מיליון שנים, אחת השאלות שכדאי לשאול את עצמכם מגיל כמה שיותר צעיר היא מה כדאי לעשות כבר עכשיו כדי להגיע לגיל פרישה, ליהנות מרמת חיים טובה ולהזדקן בכבוד? איך אפשר כבר עכשיו להתכונן לרגע שבו לא תהיה לכם משכורת מעבודה?

הנה 8 צעדים שמומלץ לעשות כדי להתחיל לתכנן לכם עתיד ורוד:

  1. להתחיל לחסוך כמה שיותר מוקדם – ככל שתתחילו להפקיד מוקדם יותר לאפיק חיסכון פנסיוני, יהיה לכם יתרון יותר גדול, הודות לאפקט הריבית דריבית. הכסף שלכם יצבור לאורך החיים תשואות, ויהיה לכם סכום גדול יותר להשתמש בו בשנות הפנסיה שלכם.
  2. לא למשוך את כספים לפני גיל פרישה, גם לא את כספי הפיצויים – זכרו – עדיף שלא לגעת בכספי הפנסיה, גם לא בכספי הפיצויים, כדי לא לפגוע בקצבה העתידית שאתם יכולים לקבל. במיוחד לא כדאי למשוך את כספי התגמולים שעליהם מוטל מס אם מושכים אותם לפני גיל פרישה. מומלץ בחום גם להימנע ממשיכת קרנות השתלמות, אף על פי שהן הופכות לנזילות בתום 6 שנות חיסכון.
  3. לבחור את הביטוחים הנכונים בחיסכון הפנסיוני שלכם – רווקים למשל יכולים לוותר על ביטוח לטובת שארים, ולהימנע מתשלום עודף לקרן הפנסיה. בנוסף ישנם מסלולים המתאימים למשפחות חד הוריות, לילדים שמעוניינים לדאוג להוריהם וכדומה.
  4. לבחור את מסלול ההשקעות האידיאלי עבורכם – כלל אצבע הוא שככל צעירים יותר כדאי לבחור במסלול השקעות מנייתי, כדי לאפשר חיסכון גדול יותר, כיוון שההיסטוריה מלמדת שהמניות והמכשירים שחשופים יותר למניות, הניבו לאורך זמן תשואה גבוהה יותר. עם זאת חשוב לזכור שהעבר אינו מעיד על העתיד.
  5. להשוות דמי ניהול ולהתמקח – חשוב להפנות תשומת לב לדמי הניהול, בכמה היבטים: כדאי להשוות בין דמי הניהול של כלל האפיקים המיוחדים לחיסכון פנסיוני, הן מההפקדות והן מהצבירה וכן לבדוק את דמי הניהול באותו מוצר בין כמה חברות ביטוח ובתי השקעות. לאורך הזמן ההבדלים יכולים להיות מאוד משמעותיים. לכן, גם אם קיבלתם הנחה כלשהי, כדאי לבדוק לאיזו תקופה היא ניתנת ואם ניתן להאריך אותה
  6. לבחור את התוכנית הפנסיונית המתאימה לכם – נכון להיום קיימים 3 מכשירי חיסכון פנסיוניים: קרן פנסיה, ביטוח מנהלים וקופת גמל. יש להשוות את תנאי התוכנית ולבחון איזה תוכנית הכי תתאים לצרכים שלכם, שכן הם נוטים להשתנות במשך השנים.
  7. לבדוק מיהו הגוף המנהל – כדאי להתייחס לחוסן של הגוף המנהל, מהו הדירוג שלו, הגדול שלו וכו'. אם מדובר בקרן פנסיה, בחנו גם את התקנון שלה ומהי התשואה הדמוגרפית שלה לאורך זמן.

הצעד הכי חשוב – להתייעץ!

הצעד הכי חשוב שכדאי לכם לעשות כדי להתחיל מעכשיו לדאוג לעתיד שלכם הוא להתייעץ עם סוכן פנסיוני על מנת שיבדוק את התוכנית שלכם וישווה את התוכניות שלכם לעומת השוק והצרכים שלכם, כדי לוודא שהתוכנית שלכם ממשיכה להתאים לכם לאורך השנים, יש לבחון אותה לאורך זמן ולגשת לייעוץ אחת לשנתיים-שלוש.

פנו עוד היום אל המומחים של פתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח שיעזרו לכם בתכנון פנסיוני שיבטיח את עתידכם. אנחנו עוסקים בתחום כבר עשרות שנים, ועובדים עם כל חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים. נשמח לעמוד לשירותכם ולענות על כל שאלה ובקשה, באופן מקצועי ובגובה העיניים.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.