ביטוח סיעודי פרטי – האם זה כדאי?

בשנת 2019 חל משבר בשוק שגרם לרוב חברות הביטוח להפסיק לשווק פוליסות ביטוח סיעודי פרטי. אך לאחרונה החלו להתקיים דיונים עם רשות שוק ההון על מודל חדש, שיאפשר לקהל הרחב לרכוש אותם שוב וליהנות מכיסוי נרחב.

לאחרונה חברות הביטוח מקיימות מגעים עם רשות שוק ההון בנוגע לאפשרות לחזור למכור ביטוח סיעודי פרטי. אחרי שבשנה הקודמת מרבין החברות הפסיקו לשווק אותו, אלא רק להעניק לקהל מענה במקרה של ביטוחים שכבר נמכרו.

מה עושים עד שיחזרו לשווק ביטוח סיעודי פרטי?

במטרה לספק פתרון למשבר שנוצר עקב הפסקת מכירות של ביטוח סיעודי פרטי, רשות שוק ההון פרסמה תקנות המאפשרות לכל מי שיש ביטוח סיעודי במסגרת קופות החולים, להרחיב את כיסוי הפוליסה בעזרת רכישת רובד מורחב שמגדיל את הזכאות לעד 15 שנים, במקום 5 שנים כיום. רובד זה מאפשר להגדיל את הקצבה החודשית ב- 1,000 ש"ח לסיעודיים אשר שוהים בביתם וב- 3,000 ₪ למי ששוהה במוסד סיעודי.

ממה ההבדל בין ביטוח סיעודי פרטי לבין ביטוח מקופ"ח?

  • כיסוי במסגרת ביטוח סיעודי פרטי נחשב להרבה יותר מקיף ואיכותי בהשוואה לביטוח המוצע בקופות החולים והוא מכסה הרבה יותר מקרים
  • לקופות החולים יש קרן אחת לכל מבוטחיה, שממנה מופרשים הכספים במקרה הצורך בעוד לביטוח פרטי הכסף הוא פרטני, עבור כל מבוטח. כלומר ההתחייבות של חברות הביטוח לסכום שכתוב בפוליסה, אינה תלויה בגומרים אחרים, בעוד קופת החולים משלמת מתוך קרן סגורה שכל חבריה צריכים לקוות שתהיה מסוגלת לתמוך בכל מי שיזדקק לה.
  • הביטוח של קופות החולים מבוסס על הרובד הבסיסי בלבד, ואילו הכיסוי הביטוחי הפרטי הוא על סכומים שונים וגבוהים משמעותית.

למה כדאי שיהיה לכם?

 ביטוח סיעודי הוא ללא ספק אחת הדרכים הטובות ביותר להתכונן לגרוע מכל, על מנת לקבל מגוון רחב של טיפולים. מדובר בהשלמה לביטוחים המוכרים של קופות החולים, והוא מעניק עזרה משמעותית בכל גיל ולא רק בגיל הזהב. ביטוח פרטי יכול לעזור לנו להתמודד עם מצבים שעלולים לקרות לכל אחד מאיתנו, בין אם כתוצאה ממעורבות בתאונה ובין אם כתוצאה ממחלה כרונית וממושכת. הביטוח עוסק לכם ולמשפחתכם להתמודד עם ההשלכות הכלכליות של מצבים אלו ולאפשר שמירה על רמת החיים שאליה התרגלתם.

ביטוח סיעודי בהתאמה אישית ובמחיר משתלם

בפתרונות עדיפים סוכנות לביטוח אנחנו מתמחים בענף הביטוחים ומציעים מגוון רחב של פוליסות בהתאמה אישית נשמח להתאים לכם ביטוח איכותי ומקיף, שמתאים לתקציבכם ולמטרותיכם.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.