ביטוח אחריות מקצועית לרופאים

תוכן עניינים

רופאים עושים עבודה מצוינת ברוב המקרים, אך לעתים, בתום לב נגרמים לפציינטים נזקים כתוצאה מעבודה רשלנית של רופא. הרופא ידרש בפיצוי כספי משמעותי ולכן, ביטוח אחריות מקצועית לרופאים הוא הכרחי להגנה מפני תביעות ודרישות הלקוחות לפיצוי כספי.  

מהו ביטוח אחריות מקצועית לרופאים? 

רופאי שיניים מקבלים לטיפול פציינטים רבים, עבודתו של רופא השיניים היא מבורכת עבור רוב רובם של הפציינטים. לעתים, בעיקר כתוצאה מעומס בעבודת הרופא שגורם לקבלת החלטות שגויה נגרם נזק לגופו של הפציינט, עקב טעות מקצועית של הרופא בתום לב. טעות משמעותית בתחום רפואת השיניים יכולה לגרום נזק רב לפציינט שבעקבותיו הרופא  חשוף לתביעה משפטית ו/או לדרישה לתשלום פיצוי בגובה משמעותי בגין אותם נזקים שנגרמו לפציינט. למשל, ביטוח אחריות מקצועית לרופאי שיניים מיועד  להגן על רופאי השיניים, כך שחברת הביטוח תממן את הוצאות ההליך המשפטי כנגד הרופא ובנוסף, במקרה בו בית המשפט יקבע שעל רופא השיניים לפצות את הפציינט בגין הנזק שנגרם לו חברת הביטוח תממן את הפיצוי וזאת עד לסכום המירבי שנקבע בפוליסה. 

למה מיועד ביטוח מקצועי לרופאים?

הביטוח מיועד למקרה של תביעה בגין רשלנות רפואית, שנעשתה בתום לב. הרשלנות של הרופא גרמה לנזק גופני ועימו כמובן גם נזק נפשי לעתים רבות לפציינט כשבגינו הפציינט העביר דרישת פיצוי משמעותית בדרך כלל לרופא. מידי שנה מוגשות תביעות רבות לבית המשפט שבהן לקוחות של רופאים ומרפאות שונות טוענים לרשלנות הרופא במטפל שבעקבותיה נגרם להם נזק אסתטי חמור בשיניים, בפה, בלסת ולעתים גם בכל מראה הפנים, דבר שגרם להם לכאבים, קשיי הסתגלות בעבודה ובחיים עצמם. הביטוח המקצועי יעניק לרופא השיניים שקט נפשי בכך שיכסה בכפוף להשתתפות עצמית מינמלית של הרופא את כל ההוצאות המשפטיות  ואת סכומי הפיצוי שייקבעו במידה ויפסק בעד דרישתו של הפציינט וזאת עד לגבולות האחריות המירביים בפוליסה של הרופא. 

יתרונות ביטוח אחריות מקצועית לרופאים

היתרונות המשמעותיים לרופא הוא בכך שהוא נהנה משקט נפשי שכן הוא יודע שמקרה וביצע טעות מקצועית יש לו גב כלכלי של חברת ביטוח חזקה שתסייע לו בהתנהלות המשפטית כך שיוכל להמשיך לשמור על שגרת עבודתו ובנוסף תפעל חברת הביטוח להעניק לרופא  לא רק  את ההגנה הכלכלית  אלא גם תפעל לשמור  על המוניטין שלו.

 חשוב לדעת כי פוליסת ביטוח אחריות מקצועית לרופאים מעניקה לרופא תמיכה, סיוע והגנה משפטית, בעניינים משמעתיים:

  • ייעוץ משפטי בוועדות גילוי עובדות וחקירות מקצועיות
  • סיוע משפטי והגנה משפטית בהליכים משמעתיים ומקצועיים, ובהתאם לחוק שירות המדינה
     

ובעניינים פליליים כמו:

  • סיוע משפטי וייעוץ בחקירות משטרה, כמו כן בכל חקירה של סמכות רשמית בהקשר עם ביצוע חובותיו המקצועיים של הרופא.
     

מהו סכום הפיצוי המירבי המומלץ בביטוח אחריות מקצועית לרופאי שיניים?

על רופאי השיניים לדאוג שסכום הפיצויים המרבי העומד בפוליסת הביטוח שברשותם, במהלך שלב ההצטרפות לביטוח, הוא גבוה מספיק לכיסוי ההוצאות המירביות שעלולות לנבוע מרשלנות מקצועית שלהם במקרה אחד ואף במספר מקרים בשנה. מרבית המומחים ממליצים שסכום הפיצוי המירבי יעמוד על מינימום של 2,000,000 דולר, אך לשם השקט הנפשי אנו ממליצים להגדיל את גבולות האחריות ל 5,000,000  דולר.

יש לכם שאלות, או האם אתם זקוקים למידע נוסף בנוגע לביטוח אחריות מקצועית לרופאי שיניים? צרו אתנו קשר בכל עת, ונשמח לתת לכם מענה וייעוץ בכל שאלה. 

מוצרים נוספים

מאמרים נוספים בנושא

צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.