כמה מקבלים על טוטאלוס מהביטוח?

אם חלילה עברתם תאונת דרכים ורכבכם הגיע למצב של אובדן רכב מוחלט ("טוטאלוס"), חברת הביטוח חייבת לפי חוק לפצות אתכם. אבל לפני שאתם מגישים תביעה, חשוב להיות מודעים למספר פרטים.

מה זה טוטאלוס?

טוטאל לוס (Total Loss) הוא מושג ביטוחי שכבר מזמן הפך להיות לחלק בלתי נפרד מהסלנג הישראלי, שנועד לתאר מצבי ביש מזל. מכונית במצב טוטאלוס מוגדרת בתקנות משרד התחבורה בתור כל רכב ששמאי מוסמך פסק לגביו שיצא מכלל שימוש או לחלופין – שהנזק הגולמי בו הוא 60% ומעלה משוויו (שבחישוב זה נכלל שיעור עלות התיקון ומע"מ). במקרה כזה, אם תהיתם כמה מקבלים על טוטאלוס מהביטוח, אז כדאי לכם לדעת שהמבוטח זכאי לקבל פיצוי מלא על ערך המכונית מחברת הביטוח.

חשוב להבחין בין שני מושגים: אובדן גמור לבין אובדן להלכה

גיליתם כעת כמה מקבלים על טוטאלוס מהביטוח, אבל לפני כן חשוב להבין שיש מגוון מקרים שבהם עלות התיקון אינה משתלמת, אך הרכב עדיין לא מוכרז במצב של אובדן רכב מוחלט. למשל, במידה ורכבכם נפגע ב- 40-50% משוויו, חברת הביטוח יכולה להכריז על "אובדן להלכה". במקרה כזה היא תציע לכם למכור את רכבכם לסוחר מכוניות, ותשלם לכם כנגד הנזק שנגרם למכונית, תוך שהיא זוקפת את הרווח ממכירתה לזכותה.

בעוד מוכניות שהוכרזו כטואטל לוס, נשלחות למגרש גרוטאות, שבו מפרקים אותן לטובת חלקי חילוף, הרי שמכוניות אובדן להלכה נשלחות לסוחרי מכוניות על מנת לתקן אותן או לפרק אותן כדי ליצור חלפים. מכוניות טוטאלוס מדווחות במשרד התחבורה, ונגרעות ממצבת כלי הרכב בישראל, כדי שלא תהיה כמות גדולה של מכוניות על הכביש שעברו המון תיקונים ויסכנו את הציבור. אך לגבי מכוניות שהן "אובדן להלכה" יכולות לעבור תיקון, אך תירשם הערה ברישיון לידיעת רוכשים פוטנציאליים, מה שפוגע כמובן בערכה. בתום השיפוץ סוחר המכוניות חייב להציג בפני חברת הביטוח שהרכב תוקן במוסך מורשה, ויש לצרף גם חוות דעת עדכנית משמאי וגם תעודת בדיקה ממכון בדיקת רכב מורשה.

איך מחשבים כמה מקבלים על טוטאלוס מהביטוח?

נשאלת השאל איך לחשב את הפיצוי הכספי שמגיע לכם מקרה של טוטאל לוס. אז קודם כל סכום הפיצוי נשען בראש ובראשונה על מחירון רכב מוסכם, כמו מחירון יצחק לוי. למחיר זה מצטרפים עוד כמה פרמטרים כגון: כמה קילומטר נסעו ברכב, כמה בעלים היו לו, תוספות מיוחדות שהותקנו ברכב ועוד.

ביטוח רכב עושים עם המומחים!

המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח עוסקים בענף הביטוח כבר שנים רבות ומספקים את כל הביטוחים תחת קורת גג אחת ובהתאמה אישית לכל לקוח. החברה מתמחה בבדיקת תיק ביטוח שיכולה לחסוך לכם מאות ואלפי שקלים מדי שנה, תוך שימוש בכלים טכנולוגיים מתקדמים שבוחנים הן את המחיר והן את הכיסויים שכוללות הפוליסות של חברות הביטוח המובילות בארץ. כמו כן בזמן אמת לקוחות החברה נהנים מליווי מקצועי וצמוד, להתנהלות פשוטה ונוחה מול חברות הביטוח. אתם מוזמנים ליצור קשר עוד היום לקבלת פרטים נוספים ולהתאמת ביטוח רכב מעולה במחיר משתלם.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.