למי כדאי שיהיה ביטוח מחלות קשות?

החיים מזמנים לנו הפתעות, ולצערנו לא כולם טובות וחיוביות. בעוד רובנו נוטים לחשוב שביטוח מחלות קשות הוא משהו שצריך להתחיל לחשוב עליו רק בגיל מבוגר, האמת היא שלצערנו גם צעירים ובריאים נאלצים להתמודד עם מצבים רפואיים מורכבים. אז מי בעצם צריך ביטוח מחלות קשות?

המציאות שכל אחת ואחד צריכים להכיר

לצד שפע ההזדמנויות והיתרונות שהעולם המערבי מציע לנו, כמו טכנולוגיה מתקדמת להארכת חיים, שירותי דיגיטל ומגוון רחב של אלמנטים שמקלים על חיינו; קיימים גם חסרונות. החיים בעידן המודרני מזמנים לנו גם אתגרים רבים שלא היו קיימים בעבר, כולל מחלות קשות ומצבים רפואיים שלפעמים נאלצים להתמודד איתם גם בגיל צעיר.

ניקח כדוגמה את מחלת הסרטן. בעבר אותה מחלה חשוכת מרפא היתה מביאה למותם של מי שלקה בה תוך זמן קצר יחסית. כיום, הודות למחקר ולפיתוח טכנולוגיה רפואית מתקדמת, היא הפכה למחלה כרונית וניתן לאפשר למטופל חיים ארוכים יותר ובעלי איכות טובה יותר. עם זאת, מחקרים מראים שהמחלה תוקפת אנשים צעירים יותר מבעבר, גם אין היסטוריה משפחתית מוכרת של מחלת הסרטן. לא בכדי הקדימו את בדיקות האבחון לגילוי מוקדם של המחלה לגילאים צעירים יותר. המטרה היא לאתר את הסרטן בשלב מוקדם, להילחם בו ולהשתדל לרפא אותו, במיוחד לאור העובדה שעד עצם היום מחלת הסרטן היא הגורם מס' 1 למוות בישראל.

הן אנשים צעירים ובריאים, כולל חובבי אורח חיים בריא וספורטיבי והן אנשים מבוגרים נפטרים כתוצאה ממחלות לב, שבץ מוחי, סוכרת, מחלות כליה, דמנציה ועוד. המספרים עומדים על עשרות אלפי נפטרים מדי שנה.

מחלות קשות, הוצאות כבדות

במסגרת מחקר ישראלי שבדק מהן ההוצאות הנדרשות לצורך התמודדות עם מחלה קשה או מצב רפואי מורכב, מצאו שבממוצע משפחה מוציאה כרבע מיליון שקלים. כמו כן פורסם שעלות טיפול סיעודי יכול להגיע למחיר שנע בין 120,000 ועד 200,000 ₪ בממוצע לשנה. מדובר במספרים שעלולים בהחלט לגרום לנו לחוש אי נוחות, במיוחד אם אנחנו יודעים שאנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו סכומים כאלה. עם זאת, לא חייבים לחסוך סכומים כאלה לשעת צרה. אם יש לכם ביטח מחלות קשות הוא בהחלט יכול לעזור לכם בעת הצורך.

מהו ביטוח מחלות קשות?

קיימים מספר ביטוחי בריאות: ביטוח ממלכתי, ביטוח שב"ן, ביטוח בריאות פרטי, ביטוח סיעודי וביטוח מחלות קשות. בעוד בביטוחי הבריאות שהזכרנו מקבלים החזר לאחר שמקבלים טיפול, עוברים בדיקה או רוכשים ציוד רפואי מסוים, ביטוח מחלות קשות מעניק לכם פיצוי בעת גילוי מחלה קשה או מצב רפואי מורכב.

כשחולים במחלה קשה או לוקים במצב רפואי חמור, ההכנסות עלולות להיפגע הן של המטופל והן של מלוויו שמטפלים בו. ביטוח מחלות קשות למעשה מעניק לכם סכום משמעותי, שסכומו נע בין כמה עשרות למאות אלפי שקלים, שאתם יכולים לקבל ישירות לחשבון הבנק שלכם מרגע גילוי המחלה. בכסף שקיבלתם אתם יכולים להשתמש כראות עיניכם, וזהו היתרון המשמעותי שלו.

גילוי מחלה קשה עשוי ממש לשמוט את הקרקע מתחתיכם, ולטלטל על עולמכם ואת עולמם של קרוביכם. הילדים עלולים להתרכז בלימודים, עבודות הבית מוזנחות ויחד עם זאת עדיין קיים צורך בהוצאות שוטפות וכן בהוצאות בלתי מתכוננות. בכסף שקיבלתם תוכלו לשכור את שירותיה של חברת ניקיון, לשכור מורים פרטיים לילדיכם, להתנייד ממקום למקום באמצעות מוניות ספיישל, לקנות אוכל במסעדות, להתאים את הריהוט בבית במידת הצורך או פשוט לשמור את הכסף בצד לעת הצורך. הכול נתון להחלטתכם בלבד.

למי מומלץ לבטח את עצמו ואת משפחתו?

ביטוח מחלות קשות תמיד טוב, ולכל אחד ואחת. בכל סיטואציה מורכבת תמיד זה עוזר שיש סכום של כמה עשרות או מאות אלפי שקלים שיכול להוריד לפחות דאגה אחת מהלב.

ברמת העיקרון כדאי מאוד שלכל אדם יהיה ביטוח שיוכל לעזור לו ולבני ביתו בסיטואציה מאתגרת של אבחון מחלה קשה או אירוע רפואי יוצר דופן. ואם בכל זאת ננסה למקד את התשובה שלנו, ישנם 6 סוגי אנשים שעבורם מדובר בביטוח שהוא בגדר חובה: אנשים עם רקע משפחתי של מחלות קשות; אנשים שהתגוררו או שעבדו במקום שידוע בו על תחלואה קשה וגבוהה; אנשים מרקע סוציו-אוקונומי ממוצע ומטה שאין להם חסכונות שיכולים לעזור להם במקרה חירום; הורים לילדים; ואחרונים חביבים – אנשים שפשוט רוצים שקט נפשי ולישון טוב בלילה.

הדרך החכמה והנכונה לבטח אתכם

חשוב להבין שביטוח מחלות קשות הוא אחד הביטוחים המורכבים שקיימים. אמנם יש איזה קו אחיד בין חברות הביטוח, כי המדינה מחייבת אותן לבטח במסגרת ביטוח זה ל- 8 מחלות קשות ומצבים רפואים חמורים, אך כל אחת מהן מציעה בנוסף בעיות רפואיות נוספות כראות עינה וגם כל אחת מהן קובעת תנאים ומחיר לפי רצונה. אם אתם כבר משלמים כסף, חשוב לערוך השוואה מעמיקה ולהבין על מה אתם בדיוק משלמים.

בפתרונות עדיפים זה בדיוק מה שאנחנו עושים. אנו מעמידים לשירותכם סוכני ביטוח עתירי ידע וניסיון שעובדים עם חברות הביטוח המובילות כבר למעלה מ- 20 שנה. נשמח לשוחח אתכם, להכיר את צורכיכם, להשוות עבורכם בין כל הפוליסות ולהתאים לכם את הפוליסה האידיאלית. רוצים שקט נפשי? צרו איתנו קשר עוד היום.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.