למה כדאי שיהיה לכם ביטוח סייבר לעסקים?

האם הייתם עולים על הכביש ללא ביטוח רכב? על אותו עיקרון, אם העסק שלכם מבוסס על אמצעים דיגיטליים, אין סיבה שלא יהיה לכם ביטוח סייבר לעסקים. אז מה הוא בעצם כולל ולמה הוא כה חשוב בעידן של היום?

ביטוח סייבר לעסקים הפך בשנים האחרונות לחובה לכל עסק

מתקפת סייבר חושפת את העסק שלכם לסיכונים רבים. כיום כמעט כל עסק נעזר באמצעים דיגיטליים ובתהליכי אוטומציה על מנת לאגד מידע רגיש על הלקוחות שלו, על הספקים שלו ו/או אינפורמציה על העסק עצמו. כמו כן אם בעבר האקרים היו תוקפים רק חברות, תאגידים ומוסדות, הרי שכיום הם לא מהססים לתקוף גם חברות קטנות או בינוניות, שהפכו למטרה המועדפת עליהם.

מדוע חשוב שיהיה לכם ביטוח סייבר?

הידעתם? בשנת 2021 מספר מתקפות הסייבר על עסקים בישראל זינק באופן משמעותי ע"י גורמים עוינים ואנטישמיים. בהשוואה למדינות אחרות בעולם העלייה היתה של למעלה מ- 50% על בעלי עסקים עם אתרים ישראליים.

בעת מתקפת סייבר המידע החיוני שאתם מגבים אונליין עלול להיגנב לצורך שימוש לרעה, ובנוסף לכך היא גם עלולה לגרום לאובדן הכנסה כתוצאה מהפסקת פעילות ותביעות מצד לקוחות וספקים. לכן קיימת חשיבות רבה להכנה היקפית שתאפשר לכם להיערך לכל תרחיש, וביטוח סייבר לעסקים הוא בדיוק הכיסוי שאתם צריכים כדי לעבוד בראש שקט, ולהימנע מקריסה כלכלית בעקבות מתקפה של האקרים.

אילו כיסויים הביטוח מציעה?

חברות הביטוח מציעות פוליסה הנועד לכסות נזקים במרחב הדיגיטלי שנוצרים בעקבות מתקפת סייבר. פוליסת ביטוח סייבר לעסקים מציעה מענה לשורה ארוכה של אירועי סייבר, כגון מתקפת כופר, הפלת אתרים, הטמעת וירוסים, התקנת תוכנות ריגול, כשר מערכות וכדומה.

הפוליסה הזו כוללת למעשה 2 חלקים עיקריים:

  • כיסוי נזק שנגרם למבוטח עצמו כתוצאה מפעולת זדון דיגיטלית שהתרחשה נגדו (למשל – סחיטה, אובדן הכנסות, כופר, פגיעה כלכלית וכדומה)
  • כיסוי נזקים שנגרמו לצד שלישי (למשל חשיפה והפצה של פרטים אישיים ורגישים של לקוחות/ספקים ע"י ההאקר). כיסוי זה מהווה למעשה הגנה מפני תביעות צד שלישי.

מעבר לכך קיימת אפשרות להוסיף הרחבה לפוליסה הכוללת התייחסות להוצאות הנלוות שעמן בעל עסק צריך להתמודד לאחר מתקפת סייבר, כגון: יחסי ציבור, הוצאות הגנה מפני הליכים פלילייים / מנהליים, חברות אישית לעובדי החברה וכדומה.

מכאן שביטוח סייבר לעסקים, הוא ביטוח שיפוי שמהווה למעשה כמעין רשת ביטחון כלכלית, עניין קריטי לכל עסק שמעוניין להימנע ממצב של קריסה טוטאלית כתוצאה ממתקפת סייבר.

אל תיכנסו לסטטיסטיקה העגומה

בתחילת שנת 2020 מכון הסייבר הלאומי ערך סקר. לפי סקר זה רק ל- 13% מכל החברות והארגונים בישראל יש ביטוח סייבר לעסקים. בתקופת משבר הקורונה יותר עסקים לספק שירותים ומוצרים אונליין, ולצערנו אין להם מודעות לחשיבותו של ביטוח זה והם חשופים בפני סיכוני סייבר רבים.

אנו ממליצים לכם לתאם עוד היום פגישה עם סוכן ביטוח מטעם פתרונות עדיפים שיוכל להתאים לכם את הפוליסה לצורכיכם. אנחנו עובדים עם כל חברות הביטוח המובילות בארץ, משתמשים במערכת חכמה המשווה את התנאים והמחירים של הפוליסות, ומתמחים בעולם הביטוח העסקי. נשמח לעמוד לשירותכם ולהעניק לכם שקט נפשי!

ביטוח סייבר לעסקים
תרצו לחזור לנושא מסוים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.