מתפעל פנסיוני – מי צריך את זה ובשביל מה זה טוב?

החל מינואר 2023, מעסיקים המנהלים 3 עובדים ומעלה מחויבים להעביר את הדיווחים והתשלומים לקופות הפנסיוניות של העובדים באופן מקוון, באמצעות מתפעל פנסיוני – מה זה אומר בדיוק? כל מה שרציתם לדעת והתביישתם לשאול.

מהי המשמעות של הדרישה למתפעל פנסיוני?

המשמעות של דרישת מתפעל פנסיוני מכל מעסיק שתחתיו יש לפחות 3 עובדים, היא שכל המעסיקים בישראל, ללא יוצא מן הכלל, חייבים להעביר את הדיווחים והתשלומים לקופות הפנסיוניות של העובדים שלהם בצורה דיגיטלית, באמצעות תוכנה ייעודית.

מדוע היה צורך בדרישה זו ומהם יתרונותיה?

דרישת המתפעל הפנסיוני נועדה לשפר את השקיפות והיעילות של תהליך הפנסיה, ולספק הגנה טובה יותר על המידע של העובדים.

  • שקיפות ומעקב: הדיווחים והתשלומים יהיו זמינים באופן מיידי לכל הגורמים המעורבים, כולל העובדים עצמם, המעסיקים, חברות הביטוח ורשויות המס.
  • יעילות:  בעבר כשמעסיק הפקיד פנסיה לעובד היה נדרש שיוך ספציפי של הכסף לקופה של אותו עובד. פעולה זו נעשתה בשיטות חצי אוטומטיות שגרמו לפספוסים ושגיאות, אבל הדרישה החדשה עושה זאת בצורה אוטומטית שמצמצמת את הטעויות וכך מונעת בעיות לשיוכי כספי הפקדות הפנסיה של העובדים.
  • ביטחון: העברת הדיווחים והתשלומים של קרנות הפנסיה, קופות הגמל וקרנות ההשתלמות באופן דיגיטלי תהיה בטוחה יותר מאשר העברה ידנית, ותגן על המידע של העובדים.

מה ההבדל בין מתפעל פנסיוני לסוכן פנסיוני?

ההבדל העיקרי בין מתפעל פנסיוני לסוכן פנסיוני הוא שהמתפעל הפנסיוני אחראי על העברת הפרשות הפנסיה של העובדים של מעסיק באופן מקוון, בעוד שהסוכן הפנסיוני אחראי על ייעוץ פנסיוני לעובדים.

מתפעל פנסיוני מספק שירות למעסיקים המעבירים את הפרשות הפנסיה של העובדים שלהם באופן מקוון. השירותים כוללים את הדיווח והתשלום לקופות הפנסיוניות, וכן את השיוך של הכספים לעובדים הספציפיים.

סוכן פנסיוני הוא איש מקצוע המעניק ייעוץ פנסיוני לעובדים. הייעוץ כולל סיוע בבחירת מסלולי השקעה, הערכת כדאיות של מוצרים פנסיוניים, וכן מענה לשאלות לגבי הפנסיה.

בישראל, כל מעסיק המעסיק שלושה עובדים ומעלה חייב להשתמש בשירותי מתפעל פנסיוני. הדרישה הזו נועדה לשפר את השקיפות והיעילות של תהליך הפנסיה, ולספק הגנה טובה יותר על המידע של העובדים. סוכן פנסיוני אינו נדרש על ידי החוק, אך הוא יכול לספק לעובדים ייעוץ חיוני בנושא הפנסיה.

אם אתם מחפשים שירותי תפעול פנסיוני למעסיקים, חברות וארגונים – אנחנו הכתובת שלכם

אם אתם מעסיקים יותר משלושה עובדים, כדאי שתמהרו לבדוק את האפשרות לעבוד מול מתפעל פנסיוני שיסייע לכם בביצוע ההפקדות הפנסיוניות ובשיוך הכספים המגיעים לעובדים לפי חוק. ויתור על שירות זה עלול לגרום לבעיות שיוכי כספים, מה שעשוי להוביל לריביות, קנסות פיגורים וכדומה.

בפתרונות עדיפים אנחנו מציעים מעטפת שירותים ב- 360 מעלות לבעלי עסקים, מעסיקים ועצמאים וכן שירות מקצועי הניתן לשכירים. פנו אלינו עוד היום לקבלת פרטים נוספים ותיהנו משירות אישי וחם שיעניק לכם שקט נפשי.

מתפעל פנסיוני
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
מתי צריך לשלם פנסיה לעובד
מתי צריך לשלם פנסיה לעובד?

מתי צריך לשלם פנסיה לעובד היא שאלה שמטרידה מעסיקים רבים, ובעיקר מעסיקים שחווים צמיחה והרחבה של העסק, ולראשונה מתחילים להעסיק עובדים חדשים. במאמר זה ננסה לעשות עבורכם סדר בדברים.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.