באילו מקרים נוצר כפל ביטוחי ואיך להימנע מכך?

כאשר יש כפל ביטוחים, במקרים רבים למעשה משלמים הרבה כסף על ביטוחים, שאם חלילה תזדקקו להם, לא תוכלו לקבל החזרים מכמה מקורות, אלא רק ממקור אחד. הסיבות להיווצרות מצב של כפל ביטוחי הן מגוונות. במאמר זה נסביר עליהן וגם ניתן טיפים כיצד להימנע ממצב כזה

למה נוצר מצב של כפל ביטוחי?

בעבר כדי לרכוש ביטוח חדש, היה צורך בפגישה מסודרת עם סוכן ביטוח, שאליה מתכוננים מראש, אוספים חומר רלבנטי ושוקלים את ההחלטה בכובד ראש. כיום הדברים שונים בעיקר בכלל חברות ביטוח ישירות, שמפעילות מוקדי מכירות טלפוניים. הנציגים במוקד יוזמים שיחות לאנשים ומפעילים עליהם את קסמיהם ולפעמים גם טיפה לחץ כדי לרכוש ביטוח כזה או אחר. מאחר ותהליך הרכישה בטלפון נחשב לקל יחסית, וגם נציגי המכירות בדרך כלל נחושים מאוד ומתקשרים אלינו שוב ושוב כדי שנרכוש את הביטוח שלהם, לא מעט אנשים משתכנעים ורוכשים ביטוח כזה או אחר.

העניין הוא שבדרך כלל מי שעובד במוקדי מכירות טלפוניים הם לרוב אנשים צעירים, רובם משוחררים טריים, ללא רישיון לעסוק בביטוח ואין להם שום ידע מעמיק בעולם הביטוח. הם למעשה אנשי מכירות לכל דבר ועניין, האינטרס שלהם זה למכור וכמה שיותר וזה בדיוק מה שהם עושים. לנציג טלפוני לא תמיד יש את הכלים (או את הרצון) לברר אם יש לכם כבר ביטוח שמספק לכם את אותם הכיסויים. מה שמעניין אותו זה לעמוד ביעדים שהציבו לו.

לעומת זאת, לסוכני ביטוח בעלי רישיון והסמכה, שעובדים עם כמה חברות ביטוח במקביל, ומרכזים תחת קורת גג מגוון רחב של ביטוחים, יש אינטרס אחר והוא טובת הלקוח. לסוכנים בפתרונות עדיפים יש את הידע הנדרש כדי להבין האם אתם צריכים ביטוח מסוים, האם הוא מתאים לכם ואיזה ביטוחים כבר יש לכם ואין טעם למכור לכם. אצלנו תוכלו לקבל מענה לגבי כל השירותים הנדרשים בנושא ביטוחים.

מעבר לחברות הביטוח הישירות, לצערנו יש גם סוכני ביטוח שאינם שולטים בכל תחומי הביטוח, או שעובדים רק עם חברה אחת או שאין להם את כל הידע והכלים כדי להעניק לכם המלצה אמיתית על הביטוחים המתאימים לכם.

מה ניתן לעשות כדי להימנע ממצב של כפל ביטוחי?

ראשית, לא להתפתות לרכוש ביטוחים ממוקדים טלפוניים! ביטוח הוא מוצר חשוב שיכול להיות לכם לעזר בשעת משבר, ויש להתייחס אליו ברצינות. אם בכל זאת קיבלתם הצעה טובה מחברה מסוימת, יש לבחון עם מי אתם מדברים ואם יש לו רישיון לעסוק בביטוח. במידה וכן, תבקשו ממנו שיציג לכם אותו, במייל או בוואטסאפ. זכרו שבדרך כלל נציג של חברה מסוימת לא ישווה עבורכם את התנאים של הביטוח שהוא מציע מול חברות אחרות, כיוון שהמשכורת שלו משולמת על ידי אותה החברה שהוא עובד עבורה.

איך יודעים אם גם אתם משלמים כסף על ביטוחים מיותרים?

לצערנו, אנחנו נתקלים בשנים האחרונות בתופעה של כפל ביטוחים. אנשים רבים משלמים כסף על ביטוחים כפולים (ולפעמים אפילו יותר) ואינם מודעים לכך שהם מבטחים מספרים פעמים את אותו הצורך, ושבזמן אמת לא יוכלו לקבל החזרים מכל הביטוחים שבידם.

תוכלו לברר אם יש לכם כפל ביטוחים באמצעות אתר הר הביטוח של משרד האוצר, שנותן לכם מידע אודות הביטוחים שיש לכם. עם זאת חשוב מאוד להיעזר בסוכן ביטוח מקצועי ואמין, כדי להבין מהי בדיוק כל ביטוח מכיל וכדי לא לבטל בטעות ביטוחים שרק נראים כפולים, אבל בפועל מכסים דברים אחרים.

כמו כן חשוב לדעת ישנם מקרים שכפל ביטוחים יוכל לשרת אתכם ואת יקיריכם, למשל בביטוחים מסוג פיצוי, כגון ביטוח מחלות קשות או ביטוח חיים. עם זאת, גם כאן ניתן לחסוך הרבה מאוד כסף. לצורך איתור וביטול ביטוחים כפולים כדאי לפנות לסוכן ביטוח מקצועי שבקי בכל סוגי הביטוחים ושעובדים עם מיטב חברות הביטוח בארץ כבר עשרות שנים, כמו המומחים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח.

נשמח לרתום את הידע והניסיון שלנו כדי לסייע לכם לעשות סדר בתיק הביטוחים שלנו ולחסוך לכם המון זמן וכסף!

איך נוצר כפל ביטוחי

תוכן עניינים

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
בדיקת תיק ביטוח
בדיקת תיק ביטוח – למה זה חשוב, מה זה כולל ולמי זה מתאים?

ביטוחים הם חלק בלתי נפרד מהחיים המודרניים. אנחנו משלמים עליהם מדי חודש כדי להגן על עצמנו ומשפחתנו במקרה של אירוע בלתי צפוי. עם זאת, לא תמיד אנחנו בטוחים שהביטוחים שלנו אכן מספקים לנו את הכיסוי שאנחנו צריכים. בדיקת תיק ביטוח מקצועית יכולה לעזור לנו להבטיח שהביטוח שלנו מותאם למצבנו האישי, משפחתי וכלכלי.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.