קופת גמל להשקעה לילדים – המדריך המלא

כהורים לילדים אנחנו רוצים תמיד את הטוב ביותר עבורם. אנחנו רוצים לעזור להם להגשים חלומות, לקנות דירה, לשלם על האוניברסיטה, לרכוש עבורם רכב, לממן את החתונה או טיול אחרי צבא או פשוט לאפשר להם לפתוח את החיים שלהם ברגל ימין. לכן כדאי לפתוח קופת גמל להשקעה לילדים

מהי קופת גמל להשקעה?

בשנת 2016, לאחר שהריביות בבנק צנחו לאפס וקופות הגמל הפכו למוצר פנסיוני שמאפשר משיכה רק בגיל פרישה, משרד האוצר השיק מוצר חדש – קופת גמל להשקעה. המוצר נולד במטרה לעודד את הציבור לחסוך את כספיו לטווח הבינוני והארוך, באמצעות שלל הטבות משמעותיות שממנה יכול ציבור החוסכים ליהנות, וכך הופיע גם הרעיון של קופת גמל להשקעה לילדים.

תוכנית חיסכון לכל ילד זה לא מספיק?

תוכנית חיסכון לכל ילד היא יוזמה ממשלתית מבורכת, אך עם זאת בסך הכול הממשלה מפקידה לכל ילד 50 ₪ בחודש ולכם, כהורים, יש את היכולת להכפיל את הסכום הזה ל- 100 ₪. מדובר במגבלה משמעותית מאוד, שתקשה עליכם להגשים לילדיכם את חלומותיהם בבוא היום – חתונה, דירה, רכב, השכלה גבוהה, כל אלה עולים עשרות אלפי שקלים ואף הרבה יותר.

למה כדאי לחסוך באמצעות קופת גמל להשקעה לילדים?

  • נזילות נוחה – קופת גמל להשקעה מציעה שילוב ייחודי בין נזילות כספים להבין האפשרות לייעד אותם לצורך הגדלת קצבת הפנסיה שלנו, לאחר גיל 60. כמו כן, היא אינה מוגבלת בגיל, וכל בעל תעודת זהות יכול לפתוח לעצמו קופה, ולהשקיע בה. לכן למעשה אפשר לפתוח קופת גמל להשקעה לילדים, גם אם זה עתה רק נולדו, ולהשקיע שם את הסכומים המותרים, לפי חוק. בזכות נזילות הקופה. אפשר למשוך את הכספים באופן מלא או חלקי בכל רגע נתון, ללא קנסות או עמלות פירעון מוקדם. הכסף יעבור לחשבונכם תוך מספר ימי עבודה אחדים.

    חשוב לדעת: משיכת כספים לפני גיל 60 תהיה חייבת במס רווח הון בשיעור של 25% על הרווח הריאלי, ממש כמו שנהוג במוצרי חיסכון אחרים. עם זאת, במידה ותתקבל החלטה למשוך את הכספים כקצבה חודשית לאחר גיל 60, המשיכה תהיה פטורה לחלוטין ממס רווחי הון.
  • גמישות ברמת הסיכון – קופת גמל להשקעה לילדים מאפשרת לכם להשקיע כספים במגוון מסלולי השקעה, בהתאם למשך הזמן המיועד לחיסכון, רמת הסיכון הרצויה ועוד. ניתן לשלב בין מספר מסלולים, המשלבים השקעות בארץ ובחו"ל ולפזר את הנכסים להקטנת רמת הסיכון ולהגדלת הסיכוי לתשואה טובה יותר.
  • מעבר חופשי סין מסלולים – ניתן להעביר בכל עת את הכספים בין המסלולים מבלי שהדבר ייחשב כאירוע מס.
  • ניהול מקצועי – כספכם נמצא בידיים של מקצוענים בתחום ההשקעות, ובפיקוח משרד האוצר.
  • עלות דמי ניהול אטרקטיבית – דמי הניהול נחשבים יחסית נמוכים במוצר זה בהשוואה למוצרי חיסכון דומים.
  • הלוואות אטרקטיביות – ניתן למנף סכום משמעותי מהכסף לצורך הלוואות בתנאים נוחים
  • חינוך פיננסי לילדים – חיסכון באמצעות קופת גמל להשקעה לילדים מאפשר להורים פלטפורמה ללמד אותם על חשיבותו של חיסכון ועל כסף. יחד עם הילדים תוכלו לעקוב אחר הביצועים שלה לאורך זמן, ללמוד מושגים פיננסים חושבים (הפקדה, תשואה, ריבית, יתרה וכו') ועוד.

איך זה עובד?

בקופת גמל להשקעה לילדים כספי החיסכון למעשה נרשמים ישירות על שם כל ילד. ניתן להפקיד לקופה על בסיס חודשי באופן שוטף או סכומים חד פעמיים מעת לעת, עד לתקרה שנתית של כ -71,000 (נכון לשנת 2021). אם משפחתכם מונה 4 נפשות משמעות הדבר שתוכלו להשקיע כ- 285,000 ₪ בשנה בקופות נפרדות. סכום זה מצטבר לסכומים משמעותיים ביותר שיכולים לעזור מאוד בעתיד לילדכם.

כשפותחים קופת גמל להשקעה לקטין, חשוב לדעת שניהול ושחרור הכספים ינוהל על ידי אותו אדם שעל שמו קיימת הקופה, אלא אם כן מדובר בקופה של קטינים. כלומר, פתיחת הקופה תתבצע על ידי ההורים בשמו של הילד, וכן ביצוע של כל פעולה כמו העברה בין מסלולים או משיכה מצריכה אישור וחתימה של שני ההורים, עד שהילד יהיה בן 18.

במקרים מסוימים קרוב משפחה אחר מעוניין לתת קופת גמל להשקעה לילדים. במקר כזה, מי שמעניק את המתנה, למשל הסבא או הסבתא, יכול לפתוח קופה ולהפקיד בה כספים, ויהיה עליו לבחור שני מורשים שיוכלו לפעול בחשבון שיוכל לבצע פעולות (למשל העברה בין מסלולים, משיכת כספים ועוד). מקנה המתנה יוכל למנות את עצמו ועוד אדם או להעביר את הזכות להוריו של הקטין.

גם במקרה של הורים פרודים או גרושים ניתן להשתמש בפתרון של מקנה המתנה. כך, יוכל כל אחד מההורים לפתוח חסכון לילדיו, ללא צורך בהסכמה של ההורה השני בביצוע פעולות בחשבון.

מתי להתחיל לחסוך לילדים? מוקדם ככל האפשר!

מכירים את המושג "ריבית דריבית" או ריבית מצטברת? לדבריו של אלברט איינשטיין: "זהו הפלא השמיני בתבל, ומי שמבין זאת – מרוויח". דמיינו שקיבלתם תשואה על החיסכון בשנה הראשונה. אותו סכום שיש לכם כעת בחיסכון, מושקע ומייצר תשואה נוספת, וכל שנה הרווח גדל בזכות זה. כך למשל תשואה של 7% בשנה שנפרש על לפני עשר שנים לא יניב 70% רווח אלא 97%. במילים אחרות, ככל שמקדימים לפתוח תוכנית חיסכון לילדים ומתמידים בה לאורך זמן, נהנים יותר מריבית דריבית.

קופת גמל להשקעה לילדים – משקיעים חכם

חיסכון לילדים מגיל מוקדם הוא הכרחי על מנת לאפשר להם עתיד טוב יותר. חשוב לבחון את כל האופציות שעומדות לפניכם, בין אם תבחרו לפתוח קופת גמל להשקעה לילדים על שמם או על שמכם. כמו בן שכדי לבחור קופה טובה, חשוב לערוך השוואת קופות גמל להשקעה. אנחנו כאן בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח משקללים עבורכם את כל הפרמטרים כדי לאתר את הפתרון המושלם עבורכם ועבור ילדיכם. אתם מוזמנים להשאיר פרטים בטופס ואנחנו נחזור אליכם בהקדם.

קופת גמל להשקעה לילדים
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
להצטרפות לקופת גמל להשקעה
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.