ההבדלים בין חיסכון בקופת גמל לחיסכון בבנק – היכן לנהל את החיסכון לילדיכם?

המוסד לביטוח לאומי פותח תוכנית חיסכון לכל ילד ומאפשר לכם ההורים לבחור אם לנהל את התוכנית בבנק או בקופת גמל להשקעה. מתלבטים איפה יותר עדיף לחסוך ?עשינו בשבילכם את העבודה וריכזנו את כל ההבדלים.

סוג החיסכון ואופיו

  • בקופת גמל להשקעה – אתם בוחרים מסלול השקעה שבו תחסכו את הכסף, ואז הוא יושקע בשוק ההון בהתאם למדיניות ההשקעות של הקופה. כך, מעבר לכסף שתשימו בצד לטובת החיסכון גם תתווסף התשואה של הקופה, שתתבסס גם אפקט הריבית דריבית שיגדיל את התשואה אפילו עוד יותר.
  • בחיסכון בנקאי – אתם בוחרים תוכנית חיסכון והכספים צוברים ריבית ידועה מראש, בהתאם למסלול החיסכון הנבחר. כך מובטח שהילד יקבל לכל הפחות את כספי ההפקדות שצברתם לזכותו.

מסלולי ההשקעה

  • בקופת גמל להשקעה – יש ברמת העיקרון בכל הקופות 3 מסלולים לחוסכים: מסלול למעדיפים סיכון מועט, מסלול למעדיפים סיכון בינוני ומסלול למעדיפים סיכון מוגבר. בחלק מהקופות קיימים גם מסלול הלכה יהודית או מסלול הלכה איסלמית.
  • בבנקים – יש 3 מסלולים לחוסכים: מסלול ריבית קבועה לא צמודה, מסלול ריבית משתנה ומסלול ריבית קבועה שצמודה למדד המחירים לצרכן. בכל אחד ממסלולי החיסכון אפשר לבחור אם להפקיד את הכסף ללא תחנות יציאה או עם אפשרות ליציאה מדי 5 שנים.

שינוי מסלול השקעה

  • בקופת גמל להשקעה – ניתן לשנות את מסלול ההשקעה למסלול השקעה אחר בכל עת, בהתאם למסלולי ההשקעה המוצעים ע"י קופת הגמל.
  • בחיסכון בנקאי – אם בחרתם במסלול חיסכון עם תחנות יציאה כל 5 שנים תוכלו לשנות את מסלול החיסכון שבחרתם למסלול חיסכון אחר, במועד תחנת היציאה. אם בחרתם במסלול חיסכון ללא תחנת יציאה, לא תוכלו לשנות את מסלול החיסכון לאורך כל תקופת החיסכון.

ניוד החיסכון

  • בקופת גמל להשקעה – ניתן להעביר את החיסכון לקופת גמל אחרת תחת ניהול של גוף אחר בכל עת במהלך תקופת החיסכון. לא ניתן להעביר את כספי החיסכון מקופת הגמל לבנק.
  • בחיסכון בנקאי – לא ניתן להעביר את כספי החיסכון מהבנק שבחרתם לבנק אחר או לקופת גמל אחרת לאורך כל תקופת החיסכון.

 דמי הניהול עבור החיסכון

  • בקופת גמל להשקעה עד גיל 21 המוסד לביטוח לאומי ישלם את דמי הניהול על החיסכון. לאחר מכן דמי הניהול ייגבו מתוך החיסכון עצמו.
  • בחיסכון בנקאי – עד גיל 21 המוסד לביטוח לאומי ישלם את עלויות תפעול החיסכון. לאחר מכן ישולמו עלויות תפעול בהתאם למקובל במערכת הבנקאית.

לסיכום אז איפה כדאי לחסוך?

בקופות גמל להשקעה קיים פוטנציאל גבוה יותר לתשואה בהשוואה לחיסכון הבנקאי, במיוחד אם מדובר על חיסכון ארוך טווח (לפחות 10 שנים). גם כיום בעידן של יוקר מחייה ואינפלציה שמשתוללת, הכסף בבנק נשחק בעוד שהיסטורית ניתן לומר כי השקעות ארוכות טווח בשוק ההון מצליחות להשיג תשואות הרבה יותר טובות.

המומחים שלנו בפתרונות עדיפים ישמחו להתאים לכם קופת גמל להשקעה שתעזור בעתיד לילדיכם ולספר לכם על פתרונות נוספים שיוכלו להבטיח להם עתיד ורוד יותר. אנו עובדים עם כל הגופים הפיננסים המובילים כבר שנים רבות ואף משתמשים בטכנולוגיה פורצת דרך המאפשרת להשוות בין כל הקופות תוך התייחסות לפרמטרים רבים וחשובים, ולא רק דמי ניהול ותשואות. אתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום ולקבל פרטים נוספים וייעוץ מקצועי.

ההבדלים בין חיסכון בבנק לבין חיסכון בקופת גמל לילד
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.