מה כולל ביטוח נסיעות לחו"ל?

ביטוח נסיעות לחו"ל הוא אחד הדברים החשובים ביותר שיהיו לכם אם אתם מתכננים נסיעת עסקים, טיול למדינה זרה או לבקר את המשפחה מעבר לים. מה כולל ביטוח נסיעות לחו"ל ולמה כדאי לשים לב לפני שרוכשים אחד כל הפרטים במאמר שלפניכם.

בשביל מה צריך ביטוח נסיעות?

גם אם אתם מתכננים נסיעה קצרה יחסית, חשוב שיהיה לכם ביטוח נסיעות לחו"ל, פשוט כי החיים לא צפויים: כל אחד מאיתנו עלול לחלות או חלילה להיפצע גם אם הנסיעה שלו לא מספקת לו אתגרי אקסטרים. ביטוח נסיעות מספק לכם שקט נפשי, כיוון שהוא מעניק לכם כיסוי בעבור הוצאות על שירותים וטיפולים רפואיים שאולי תזדקקו להם.

חשוב להבין, שלא כמו בארץ, אם אתם נמצאים במדינה זרה, ופתאום לא מרגישים טוב או חלילה נפצעתם או נפגעתם, תאלצו לשלם עבור כל טיפול רפואי. התשלום עבור כל טיפול יכול לעלות לא מעט כסף, גם אם מדובר בטיפול פשוט יחסית. סתם לדוגמה, אם תבקרו רופא משפחה תאלצו להיפרד מכמה מאות שקלים; טיפול רפואי כבר יעלה כמה אלפי שקלים ואם חלילה תאלצו להתאשפז, כבר תאלצו לשלם עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים. גם חילוץ ממקום תאונה, העברה לבית חולים, ניתוח מורכב או אשפוז ממושך ואפילו הטסה לישראל אם המדינה שבה אתם שוהים מציעה שירותים רפואיים בלתי מספקים, הם גם עניין לא זול שיכולים להגיע אפילו עד מליוני דולרים.

מה כולל ביטוח נסיעות לחו"ל בסיסי?

1) כיסוי רפואי – בעבור ביטוח נסיעות בסיס כולל בראש ובראשונה כיסוי בעבור טיפול רפואי בחו"ל:

  • בדיקת רופא
  • בדיקות אבחון
  • תרופות
  • הגעה לחדר מיון או ימי אשפוז
  • טיפולי חירום בשיניים
  • הריון שהתגלה במהלך השהייה בחו"ל (עד שבוע 12)
  • איתור, פינוי וחילוץ והעברה יבשתית או אווירית לבית חולים מקומי
  • הטסה ושהייה של מלווה למקום האשפוז בחו"ל
  • הטסת גופה לישראל
  • החזר הוצאות בעבור שהייה מעבר לתקופת הביטוח, עקב מחלה או אשפוז או אירוע רפואי אחר.

כיום בעידן הקורונה יש חברות הביטוח שמציעות גם סעיפים נוספים הכוללים פרוצדורות רפואיות הנוגעות לעניין הקורונה במסגרת הכיסוי הרפואי, כגון: בדיקות קורונה בחו"ל עקב חשש להדבקות, שירות רופא אונליין, הזמנת רופא למלון, אשפוז עקב הדבקות במחלה ועוד. שימוש לב שהוא לא כולל הוצאות מיוחדות לפני ואחרי היציאה לחו"ל עקב המגפה, אלא רק את ההוצאות הרפואיות.

מה כולל ביטוח נסיעות לחו"ל מורחב?

חשוב מאוד להתאים את הביטוח לאופי הנסיעה כלומר – אם אתם מתכננים פעילות ספורטיבית כלשהי, תצטרכו הרחבה לפעילויות אקסטרים.

חשוב להתאים את הביטוח גם למצבכם הרפואי הנוכחי. אם אתם חולים במחלה כרונית, נוטלים תרופות מסוימות באופן קבוע, חשוב להתאים לעצמכם ביטוח נסיעות עם הרחבה שלוקחת בחשבון אפשרות של החמרה במצבכם. גם לנשים בהריון יש הרחבה מיוחדת, שמכסה מגוון טיפולים רפואיים שהן עלולות להזדקק להם מהלך שהייתם בחו"ל

קיימת גם הרחבה שמכסה מקרים של אובדן או גניבה של מזוודות, חפצים, מכשירים דיגיטליים, כסף וכדומה. כמו כן אם מסיבה כלשהי אתם צריכים לבטל את הנסיעה, להאריך את לקצר אותה, אם אין לכם הרחבה מתאימה – תאלצו לשלם על כך לא מעט כסף, אלא אם כן תשלמו על הרחבה מיוחדת שמכסה מצבים אלו.

בנוסף לכך, קיימת גם הרחבה שמכסה אתכם במקרים של הוצאות מיוחדות לפני או אחרי יציאה לחו"ל עקב מגפה, כמו ביטוח או הארכת שהייה עקב מגיפה, ביטוח כרטיס טיסה למקרה של ביטול או שינוי, השתתפות עצמית לרכב שכור וכדומה. כיום, בעידן הקורונה היא חשובה במיוחד. שימו לב שהרחבה זו אינו זהה לכיסויים שיש לכם במסגרת ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה שהיא.

עוד הרחבה שכדאי לשקול היא הרחבת חבות כלפי צד שלישי. הרחבה זו נוגעת לפגיעה בצד שלישי, בגופו או ברכושו, במהלך שהותכם בחו"ל (אך אינו רלבנטי לפגיעות הנובעות עקב שימוש ברכב). כיסוי זה נועד לבטח אתכם במקרים של נזקי גוף, למשל: במידה ופגעתם באדם אחר שלא בכוונה, למשל – הפלתם את המזוודה שלכם על מישהו ברכבת וכדומה. כמו כן הכיסוי מבטח אתכם במקרים של נזקי רכוש, למשל: הדלקתם סיגריה או נר שגרם לשריפה בחדר המלון, גרמתם נזק בטעות לחנות שביקרתם בה ועוד.

מתלבטים מה לרכוש?

אנחנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח מתמחים בביטוחים בהתאמה אישית, כולל ביטוחי נסיעות לחו"ל והרחבות. אנחנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות, מתעדכנים בכל החידושים של ההרחבות בתחום ומשתמשים בסימולטורים מתקדמים שמשווים בין המחירים והתנאים המוצעים לכם כדי שתיהנו מכיסוי מקיף ומחיר אטרקטיבי. צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם.

מה כולל ביטוח נסיעות לחול
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.