ביטוח נסיעות לחו"ל: מה צריך לבדוק?

נסיעה לחו"ל לטיול, לבילוי או למטרת עבודה בדרך כלל זכורה לנו כחוויה מהנה. אך לעתים במהלך השהייה מחוץ לישראל אנחנו יכולים לסבול ממחלה כלשהי או להיפגע בתאונה. אירועים כאלה לא רק שיפגעו בצורה משמעותי בחוויית הנסיעה שלנו, אלא גם יוסיפו עלות כלכלית משמעותית בהתמודדות עם המקרה מחוץ למדינת ישראל. לכן, ראוי שניערך בהתאם ונרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל שיעניק לנו הגנה לנו הגנה מפני מגוון רחב של תרחישים שעלולים לקרות לנו במהלך הנסיעה ואפילו עוד לפני שאנחנו עולים על המטוס.

מה מעניק לכם ביטוח נסיעות לחו"ל?

הבסיס של ביטוח הנסיעות לחו"ל מעניק הגנה כלכלית שתאפשר לכם להשתמש בכל המוסדות הרפואיים במדינה בה החלטתם לשהות לצורך הטיפול הרפואי שייתכן ותזדקקו לו. בנוסף לכך, מרבית חברות הביטוח מעניקות גם פתרון במקרים של צורך בחיפוש ובחילוץ וכן פגיעה בצד ג', למקרה שגרמנו נזק לגוף או לרכוש של אדם אחר.

למה חשוב להתייחס כאשר אנחנו רוכשים ביטוח נסיעות לחו"ל?

ראשית, אם אתם או יקירכם סובלים ממחלה כרונית קשה או החלמתם ממנה – יש צורך בהתאמת הביטוח, על מנת שאם חלילה במהלך הנסיעה שלכם תסבלו מסיבוך רפואי בחו"ל הנובע מהמחלה הקיימת, תקבלו לקבל את ההגנה המלאה מחברת הביטוח ממנה רכשתם את פוליסות הנסיעות שלכם.

נקודה נוספת שחובה עליכם להתייחס אליה היא אופי הפעילות שלכם בנסיעה. אם אתם מתכוונים לעשות פעילות חורף כגון, סקי, סנובורד, מזחלות שלג או פעילות אחרת שנחשבת כפעילות אקסטרים\ תצטרכו לרכוש הרחבה מיוחדת לכיסוי תאונות הנובעות מספורט אתגרי. כמו כן, אם אתם מתכננים פעילות מסוכנת, רצוי גם לבדוק את הנושא של ביטוח תאונות אישיות, שיעניק לכם ולמשפחתכם פיצוי עבור נכות מלאה וצמיתה.

ומה לגבי הכבודה שלכם? בעיקרון חברות התעופה אחראיות על המזוודות שהולכות לאיבוד אבל הן לא מפצות אותנו על שווי המזוודות שאבדו או אם הן "רק" איחרו בהגעתן. מומלץ לרכוש הרחבה זו,  שתעניק לכם פיצוי על כל מזוודה שאיחרה או שאבדה.

עוד נושא שצריך לקחת בחשבון הוא האם הייתם רוצים לבטח אובדן או גניבה של הסמארטפון שלכם, הנייד, הטאבלט או הלפטופ? ביטוח כבודה לרוב אינו כולל כיסוי למכשירים אלקטרוניים, ולכן יהיה חכם לבטח את הציוד היקר שלכם.

וטיפ אחרון – כדי גם לבדוק אם הביטוח כולל כיסוי לביטול או לקיצור הנסיעה, או שיש צורך בהרחבה כזו. אם אתם נדרשים לחזור לארץ מסיבות משפחתיות או שחלילה חליתם ואינכם יכולים לטוס, חברת הביטוח תפצה אתכם על עלות כרטיסי הטיסה של כל בני המשפחה, המלון והרכב השכור. 

סעו בראש שקט ושתהיה לכם טיסה נעימה!

מה לבדוק בביטוח נסיעות לחול (1)
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.