באילו מקרים כדאי לעשות ביטוח צד ג' לרכב?

הרבה אנשים בוחנים כיצד ניתן להוזיל את עלויות ביטוח הרכב שלהם. יש לא מעט אנשים שמתלבטים אם כדאי לעשות ביטוח מקיף או ביטוח צד ג', איזה הרחבות להוסיף וכדומה. אנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר ולהסביר מה כדאי לעשות ועל מה אפשר לוותר, במקרים מסוימים

שאלת המפתח: מה מכסה הביטוח?

אם אנחנו צריכים לתת לכם כלל אצבע שילווה אתכם תמיד ברכישת ביטוח, מכל סוג שהוא, אז הוא יהיה – מה בדיוק מכסה הביטוח? חברות הביטוח בדרך כלל מתמרצות את לקוחותיהם לרכוש ביטוח חובה בשילוב כל הביטוחים, הן ביטוח מקיף והן ביטוח צד ג'.

מה מכסה ביטוח חובה?

אז קודם כל חשוב להבין שיש את ביטוח החובה לרכב. כל הנהגים בישראל מחויבים לנהוג ברכב עם ביטוח זה, שנועד כדי לכסות נזקי גוף שעלולים להיגרם במהלך תאונת דרכים לנהג עצמו, לנוסעים ברכב ולכל מי שנפגע כתוצאה מכך. כל חברות הביטוח מציעות ביטוחי חובה זהים לחלוטין, ועדיין ייתכנו פערים במחירים בין חברה לחברה. לכן, במקרה זה כדאי לבחור בחברה שמציעה לכם את הביטוח הזה במחיר האטרקטיבי ביותר. ומצד שני – רוב האנשים אינם מספקים בביטוח זה, ומעוניינים להעניק לעצמם שקט נפשי בשילוב ביטוחי רכב נוספים, וההתלבטות היא בדרך כלל בינן ביטוח צד ג' לבין ביטוח מקיף או לחלופין – שילוב של שניהם.

מה מכסה ביטוח צד ג'?

פוליסה זו נועדה כדי לכסות נזקים שנגרמו לרכוש של צד שלישי בעקבות תאונה כלשהי, חוסר זהירות או תשומת לב וטעות אנוש. אם חלילה פגעתם ברכב של מישהו, בגדר של השכן או ברכוש אחר שלו, חברת הביטוח תשלם על הנזק שנגרם לו, אם יש לכם ביטוח צד שלישי לרכב. חשוב להבהיר – חברת הביטוח אינה תכסה נזקים שנגרמו לרכבכם או לרכוש שלכם, אלא רק לאדם שגרמתם לו נזק.

מה מכסה ביטוח מקיף?

בעוד ביטוח צד ג' לרכב כולל כיסוי רק על נזקים שגרמתם לצד שלישי, ביטוח מקיף נועד כדי לספק לכם מענה עבור שלל נזקים שעולים להיגרם לרכבכם. כך למשל, הפוליסה מכסה מקרה של גניבת רכב, נזק שנגרם כתוצאה מתאונה, מהשחתה או ממפגע טבע ועוד. בכל מקרה כזה תוכלו לקבל פיצוי מחברת הביטוח שלכם, אם כי ישנם לא מעט מקרים חריגים שאינם מכוסים במסגרת ביטוח זה, ודורשים הרחבות מתאימות לצורך כיסוי הרמטי יותר, למשל: שירותי גרירה, תיקון פנצ'רים, תיקון שמשות ומראות וכדומה.

האם אפשר לוותר על ביטוח צד ג' לרכב?

אם אתם מעוניינים להוזיל עלויות ושוקלים לוותר על ביטוח צד שלישי, ולרכוש רק ביטוח חובה ומקיף, חשוב שנבהיר:  כדאי לוותר על ביטוח צד ג' רק אם הוא כלול במסגרת הביטוח המקיף. הסיבה לכך פשוטה: אם חלילה תגרמו נזק לרכוש של אדם אחר, והוא ידרוש מכם פיצוי, אתם תאלצו לשלם אותו מכיסכם. לעתים מדובר על סכומים משמעותיים ביותר, ולכן לא כדאי לוותר על ביטוח צד ג' אלא אם כן הוא נכלל בתוך פוליסת הביטוח המקיף שרכשתם.

אז איך בכל זאת ניתן להוזיל את עלות ביטוח הרכב?

חברות הביטוח מציעות פוליסות שונות של ביטוח צד ג' עם סכומי פיצוי מקסימליים לצד גובה השתתפות עצמית שונה. חשוב לערוך השוואת מחירי ביטוח רכב, ולבחון לעומק מה כל חברה מציעה ובאילו תנאים. לצורך הוזלת ביטוח הרכב יש את מחשבון ביטוח הרכב, שיש לו יתרונות אך גם לא מעט מגבלות. לכן חשוב להיפגש עם סוכן ביטוח שיש לו כלים מתקדמים המאפשרים השוואה איכותית ומעמיקה לצורך התאמת ביטוח הרכב האידיאלי בשבילכם. צרו קשר לקבלת פרטים נוספים.

באיזה מקרים כדאי לעשות ביטוח צד ג לרכב
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.