כל מה שרציתם לדעת על ביטוח מסעדות

לא קל לנהל עסק, ועל אחת וכמה וכמה אם מדובר במסעדה או בבית קפה. כדי לשמור על מקור פרנסתכם במקרה כזה עליכם יהיה לרכוש ביטוח מסעדות שיכסה עבורכם נזקים שעלולים להיגרם לציוד, לסחורה, עובדים, ספקים, לקוחות ועוד. כך תעשו את זה נכון.

ביטוח עסק למסעדות

כמו בכל עסק שזקוק לביטוח גם למי שיש בבעלותו מסעדה, בית קפה או אפילו דוכן מזון, צריך לדעת מהם הסיכונים שניצבים מולו כדי להתאים לעצמו ביטוח הולם, כדי לא להגיע למצב שבו חלילה הוא מגיע לפשיטת רגל וכדי שהעסק ימשיך לתפקד כראוי וימשיך להיות רווחי.

על כל מסעדן מוטלת הרבה אחריות על הכתפיים: עליו לדאוג למכשור איכותי למטבח שיאפשר בישול בסדר גודל רחב, להזמין סחורה טרייה בזמנים קבועים ולהתעסק עם המלאי, לספק תשלומים לעובדים ולספקים, לדאוג שיהיו כלי הגשה איכותיים לאורחי המסעדה, לשלם חשבונות ובנוסף לכל אלה לטפל בהוצאות בלתי מתוכננות – כמו תנור ששבק חיים וכדומה.

הרבה מהתשלומים האלה חייבים לצאת בזמן, ללא כל התחשבות בתזרים המזומנים החודשי של המסעדן. כלומר, גם אם היה חודש יותר חלש, עדיין התשלומים חייבים להתבצע במועד הקבוע. עניין זה ממש מעמיד את בעל המסעדה כל הזמן בסיכון ולכן הוא פשוט חייב ביטוח שישמש כרשת ביטחון אם חלילה נגרם לו נזק משמעותי בגלל סיבה כלשהי. ביטוח מסעדות בדיוק נועד לשם כך.

מה מכסה ביטוח מסעדות?

ביטוח מסעדות כולל סעיפים בסיסיים המופיעים גם בפוליסת ביטוח לעסקים, אך גם כיסויים נוספים שכדאי להכיר ואף במקרים מסוימים לשקול להוסיף אותם לביטוח הבסיסי, כדי ליהנות משקט נפשי:

  • ביטוח מבנה למסעדה – בין אם מדובר בנכס שכור או בנכס שרכשתם בכספכם, חשוב שיהיה מכוסה נגד נזקים מכל סוג שהוא – פריצה, גניבה, ונדליזם, נזקי טבע ועוד.
  • ביטוח תכולה למסעדה – בכל מסעדה יש ציוד יקר מאוד, הכולל בין היתר תנורים תעשייתיים, מכונות קפה משוכללות, מקררים גדולים, שולחנות וכיסאות, מלאי סחורה ועוד. שריפה עלולה לפרוץ בכל רגע ומכאן ועד לאובדן כל התכולה שרכשתם הדרך קצרה. לא יהיה מנוס מלהחליף את כל הציוד והסחורה במיידיות, כדי לשקם את העסק ולהשיבו לפעילותו. ביטוח תכולה מכסה נזקי אש, הצפה, רעידת אדמה ועוד. בשעת חירום, תוכלו להפעיל אותו ולקבל החזר על הציוד החדש, מבלי לסכן את תזרים המזומנים שלכם.
  • ביטוח צד שלישי למסעדה – ביטוח זה נועד כדי להגן עליכם מפני נזקים שעלולים להיגרם לאדם שביקר במסעדה שלכם (או לרכושו) – בין אם מדובר בלקוח, ספק, עובר אורח או עסק שכן. כיסוי זה מגן עליכם מפני תביעות נזיקין, שעלולים להגיע לסכומים אסטרונומיים ולפגוע בכם כלכלית בצורה בלתי הפיכה. במסגרת כיסוי זה חשוב מאוד לוודא שחברת הביטוח שלכם מכסה גם מפני גוף זר והרעלת מזון, ובמיוחד אם יש ברשותכם סושיה או מסעדת דגים.
  • ביטוח חבות מעבידים – המדינה מצפה מכל בעל עסק לדאוג לעובדיו ומטילה עליהם אחריות לפצות כל עובד במידה וחלילה נפצע או חלה או חלילה נהרג במסגרת עבודתו או בעקבותיה. כיסוי זה מגן עליכם במידה ועובד (או קרוב משפחה שלו) החליט לתבוע אתכם בגין נזק שנגרם לו, מעבר לתביעת הפיצויים שהוא רשאי להגיש למוסד לביטוח לאומי. מומלץ להתייעץ עם סוכן הביטוח ולבדוק את האפשרות לבטח את עצמכם לפי כמות העובדים שאתם מעסיקים או לפי שכר עבודה שנתי – וכך לחסוך הרבה כסף.
  • ביטוח אובדן רווחים – כיסוי זה נועד לשמש אתכם במקרה שבו קיים צורך לסגור את העסק לפרק זמן מסוים, על מנת לשפצו ולשקמו אחרי שקרה מקרה ביטוחי והסב לו נזק משמועתי.בעוד ביטוח מבנה מפצה אתכם על נזק שנגרם למבנה, ביטוח תכולה מפצה אתכם על נזק שנגרם לציוד ולסחורה, ביטוח אובדן רווחים נועד לפצות אתכם על ההכנסות שלא תקבלו לאורך תקופת שיקום העסק, כדי שתוכלו להמשיך לעמוד בתשלומים השוטפים שלכם.
  • ביטוח אחריות מוצר – סעיף זה רלבנטי רק למסעדות שמבצעות משלוחים. מהרגע שהמזון יוצא משטח המסעדה כיסוי צד ג' (לרבות ההרחבה לנזקי מזון) אינו תקף. ביטוח חבות מוצר נועד להגן עליכם באופן דומה לכיסוי צד ג', במידה ואתם מבצעים משלוחים.

רוצים לבטח את המסעדה? קודם כל התמגנו

חברת הביטוח דורשות מכל בעל מסעדה שיתקין מיגונים מסוימים כדי למנוע נזקים מסוימים או לצמצם אותם. כך למשל יתכן וחברת הביטוח תתנה את הביטוח שלכם בכך שתתקינו קולטי עשן, ספרינקלרים, מטפי כיבוי אש, מערכת אזעקה עם חיבור למוקד אבטחה, תריסי נעילה וכדומה. חשוב להיות מודעים לכך ולבדוק מהן הדרישות כיוון שהן משתנות מחברה לחברה, כדי לא להיכנס להוצאות מיותרות. זכרו שלמרות שמדובר בהוצאה, בסופו של דבר היא נועדה להגן עליכם.

איך לרכוש את הפוליסה המתאימה ביותר עבורכם?

באמצעות ביטוח למסעדה תוכלו להתמודד בקלות עם תרחישים בלתי צפויים וליהנות משקט נפשי. מומלץ לפנות לסוכן ביטוח שמתמחה בליווי עסקים ובליווי מסעדות בפרט, כדי שיאפיין את הצרכים האמיתיים שלכם. אנחנו בפתרונות עדיפים מעמידים לשירותכם סוכני ביטוח שמתמחים בתחום העסקי כבר עשרות שנים, ועובדים בצמוד לחברות הביטוח הגדולות בישראל. לאורך השנים יעצנו וליווי מסעדות מכל הסוגים והתאמנו להם פוליסה משתלמת ואיכותית. נדאג להשיג לכם הצעת ביטוח אטרקטיבית ועם דרישות מיגון המתאימות לפעילותכם העסקית.

ביטוח מסעדות
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.