ביטוח נזקי טבע – על הכיסויים שניתנים לבעלי עסקים ולבעלי דירות

ביטוח נזקי טבע הוא ביטוח חשוב במיוחד לבעלי עסקים ולבעלי דירות בישראל, מאחר ואנו חיים במדינה עם מזג אוויר שיכול לעתים להפוך לקיצוני ולגרום לנזקים משמעותיים. אז מה בדיוק הביטוח מכסה ומה חשוב לבדוק?

מהו ביטוח נזקי טבע?

מדובר בפוליסה שמכסה נזקים שנגרמים לעסק כתוצאה מאירועי מזג אוויר קיצוני, כגון:

 • גשמים עזים
 • רוחות חזקות
 • שיטפונות והצפות
 • רעשי אדמה
 • ועוד

בשנת 1991 התרחשו בישראל שיטפונות כבדים, שהיו מהחמורים ביותר שחוו במדינה מאז הקמתה. השיטפונות גרמו לנזקים עצומים בבתים ובעסקים, וגרמו גם למותם של 20 בני אדם.

השיטפונות החלו ב-24 בינואר, 1991, כתוצאה מגשמים עזים ורוחות חזקות, והם גרמו להצפות נרחבות ברחבי הארץ, במיוחד באזורים הרריים כמו הרי יהודה, הרי השומרון והגליל.

במהלך השיטפונות, זרמה כמות גדולה של מים מההרים אל העמקים. המים שטפו עימם לכלוך, חול ובוץ, והם גרמו נזק רב לבתים, עסקים ורכוש.

במושב כוכב יאיר, שבהרי השומרון, נהרגו בשיטפונות 20 בני אדם, בהם 18 ילדים. הילדים נהרגו כשביתם, שנבנה על קרקע סלעית, התמוטט בעקבות השיטפונות.

בנוסף לחיי אדם, השיטפונות גרמו לנזקים עצומים לרכוש. ברחבי הארץ, נהרסו או ניזוקו אלפי בתים, עסקים ורכבים. הנזק הכלכלי הכולל נאמד בכ-3 מיליארד ש"ח.

השיטפונות הגדולים של 1991 היו תזכורת לכך שאסונות טבע עלולים לגרום לנזקים כבדים לרכוש ולחיי אדם. חשוב לנקוט בצעדים כדי להגן על עצמנו מפני אסונות טבע כאלה.

כיסויים נפוצים במסגרת הפוליסה

ביטוח נזקי טבע שמיועד לבעלי עסקים כולל בדרך כלל את הכיסויים הבאים:

 • נזק למבנה העסק, לרבות קירות, תקרה, רצפה, חלונות, דלתות, גג, מערכת האינסטלציה והחשמל
 • נזק לתכולת העסק, לרבות ריהוט, ציוד, חומר גלם, סחורה ועוד
 • אובדן הכנסות כתוצאה מסגירת העסק

בדומה לכך ביטוח המיועד לספק מענה לבעלי דירות, כולל בדרך כלל את הכיסויים האלה:

 • נזק למבנה הדירה, לרבות קירות, תקרה, רצפה, חלונות, דלתות, גג, מערכת האינסטלציה והחשמל.
 • נזק לתכולת הדירה, לרבות ריהוט, ציוד, חפצים אישיים ועוד.

אילו נזקים שאינם מכוסים?

חשוב לדעת כי לכל פוליסה של ביטוח נזקי טבע ישנם חריגים, כלומר נזקים שאינם מכוסים על ידי חברת הביטוח. בין החריגים הנפוצים:

 • נזקים שנגרמו כתוצאה מרשלנות של המבוטח.
 • נזקים שנגרמו כתוצאה ממעשה זדון של אדם.
 • נזקים שנגרמו כתוצאה מאירוע מלחמה או פעולות איבה.

כיצד לבחור ביטוח נזקי טבע?

חשוב לדעת כי ביטוח נזקי טבע אינו בהכרח חלק אינטגרלי מביטוח עסק או מביטוח דירה. כאשר בוחרים ביטוח נזקי טבע, יש לקחת בחשבון את הצרכים הייחודיים של העסק. חשוב לבדוק את ההגדרות של הכיסויים והחריגים בפוליסה, ולוודא שהפוליסה אכן מתאימה לפעילות העסק. לשם כך מומלץ להתייעץ עם סוכן ביטוח, שיוכל לסייע לכם לערוך רשימה של כל הנכסים שלכם, ולוודא שכולם מכוסים, ואם קיימים כל מיני חריגים שדורשים התייחסות. כמו כן חשוב שהסוכן יעבוד עם מספר חברות ביטוח במקביל, על מנת להעניק לכם ייעוץ מקצועי ואובייקטיבי בעת השוואת פוליסות, הכוללת תנאים ומחירים.

במסגרת פגישה עם סוכן מטעם סוכנות ביטוח פתרונות עדיפים אנחנו מלווים אתכם מ- א' ועד ת' בבחירת הפוליסה המתאימה לצורכיכם. אז אם אתם רוצים להגן על עצמכם מפני נזקי טבע, כדאי להתייעץ עם סוכן ביטוח מנוסה, אמין ואובייקטיבי שיעניק לכם יחס אישי ושקט נפשי

ביטוח נזקי טבע
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
חשיבותו של ביטוח שריפה במסגרת ביטוח דירה

ביטוח שריפה הוא כיסוי חשוב בפוליסת ביטוח דירה שנועד על מנת להגן על אחד הנכסים היקרים ביותר שלכם מפני נזקי שריפות. לצערנו אנחנו נחשפים לאחרונה למקרים רבים של שריפות שגרמו לנזק כלכלי עצום. אז מה הביטוח מכסה, ומה צריך לקחת בחשבון לפני שרוכשים אותו?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.