למה כדאי לשקול לרכוש ביטוח מבנה צד ג?

הרבה פעמים כשמבררים על ביטוח מבנה צד ג' תשמעו תגובות בסגנון של "זה פחות קריטי", "תתמקדו בעיקר ולא בתפל" וכדומה. אבל האמת היא שמדובר בביטוח חשוב שבהחלט שווה לשקול לרכוש אותו בשביל השקט הנפשי שלכם.

מה זה בעצם ביטוח מבנה צד ג'?

לא כל כך נעים להודות, אבל זה הכי טבעי בעולם לומר לעצמנו "לי זה לא יקרה". אבל כמה פעמים באמת האמנתם שלכם זה לא יקרה, אבל בסופו של דבר מה שרציתם להימנע ממנו קרה בכל זאת? עם יד על הלב, כולנו חשופים כל הזמן לסיכונים. עם זאת, חשוב לשאול את עצמנו מה הסיכון שאנחנו לוקחים אם אנחנו לא נעזרים בכלים שיכולים לעזור לנו להתגונן מפני הסיכונים האלה בזמן אמת. לצערנו, לא הרבה שואלים את עצמם את השאלה הזו, וחבל. כך, למשל, למרות שכולנו חשופים לסיכון, לא כולנו רוכשים ביטוח מבנה צד ג', ולכן מדובר בדוגמה קלאסית לעניין זה.

ביטוח מבנה צד שלישי מאפשר לכם לארח בביתכם ללא כל דאגות. במקרה של פגיעה או נזק, ההוצאות הרפואיות ופיצוי על רכוש שניזוק לאדם ששהה אצלכם יתגלגלו לחברת הביטוח ואתם תוכלו לנשום לרווחה.

זה שלא רואים את זה, לא אומר שזה לא קיים

בביטוח דירה קיימת התייחסות בעיקר לפגיעות שעלולות להיגרם לנו, אבל פחות מזכירים את החשיבות של כיסוי מפני פגיעות שעלולות להיגרם כביכול באשמתנו. למשל: שליח שהחליק ונפצע קשה על המדרגות שלנו, אורח שנפגע בראש מנפילת חפץ כבד בדירה, טכנאי או אישר שירות שטיפס אצלנו על סולם ונפל ועוד. יש אינספור דוגמאות לפגיעות באנשים שאינם מתגוררים אצלנו שנגרמו בעודם ביקרו אצלנו. מצב כזה עלול לא רק לגרום לנו תחושת אי-נעימות, אלא גרוע לכך – אותו אדם עלול לתבוע אותנו ולדרוש פיצוי על הנזק שנגרם לו.

מה באשר למצבי קיצון, למשל שריפה בדירה?

שריפות עלולות לפגוע הן במבנה עצמו שהוא מקור השריפה והן במבנים סמוכים. ביטוח תכולה הוא עניין חשוב ביותר על מנת להתמגן מפני נזקים של שריפה, אבל לא כולם יודעים שגם ביטוח מצנה צד שלישי הוא חשוב, בעיקר אם בזמן השריפה לא היינו לבדנו, אלא אירחנו אורחים או אנשי שירות והשריפה גרמה לנזק לרכושם, או חלילה לגופם. ביטוח מבנה צד שלישי נועד גם למקרים כאלה ותוכלו להשתמש בו, בהתאם לדוח של שמאי מוסמך, שיעריך את הנזק שנגרם לצד השלישי.

האם כדאי לרכוש ביטוח מבנה צד ג גם אם מתגוררים בשכירות?

על מנת להימנע מחיכוכים ואי הבנות בנוגע לנזקים שנגרמו לצד ג' בדירה שהושכרה, כדאי לרכוש ביטוח מבנה, תכולה וביטוח מבנה צד ג', על מנת להתגונן מפני כל צרה שלא תגיע. כך תוכלו לכסות את עצמכם וליהנות משקט נפשי.

עדיין מתלבטים אם לרכוש? לא בטוחים איפה כדאי? יש לכם שאלות נוספות? המומחים של פתרונות עדיפים עומדים לשירותכם. צרו קשר עוד היום ונשמח להציע לכם ייעוץ אובייקטיבי ופוליסה איכותית שתאפשר לכם להוריד לפחות דאגה אחת מהראש.

ביטוח מבנה צד ג
תרצו לחזור לנושא מסוים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
חשיבותו של ביטוח שריפה במסגרת ביטוח דירה

ביטוח שריפה הוא כיסוי חשוב בפוליסת ביטוח דירה שנועד על מנת להגן על אחד הנכסים היקרים ביותר שלכם מפני נזקי שריפות. לצערנו אנחנו נחשפים לאחרונה למקרים רבים של שריפות שגרמו לנזק כלכלי עצום. אז מה הביטוח מכסה, ומה צריך לקחת בחשבון לפני שרוכשים אותו?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.