חשיבותו של ביטוח שריפה במסגרת ביטוח דירה

ביטוח שריפה הוא כיסוי חשוב בפוליסת ביטוח דירה שנועד על מנת להגן על אחד הנכסים היקרים ביותר שלכם מפני נזקי שריפות. לצערנו אנחנו נחשפים לאחרונה למקרים רבים של שריפות שגרמו לנזק כלכלי עצום. אז מה הביטוח מכסה, ומה צריך לקחת בחשבון לפני שרוכשים אותו?

לפי נתוני משרד האוצר כ- 45% מהדירות בישראל לא מבוטחות בביטוח דירה

תופעת השריפות היא תופעה מסוכנת שבשנים האחרונות הולכת וגוברת בכל מיני מקומות ברחבי העולם. בעשור האחרון, ראינו שריפות נוראיות ומסוכנות משמעותית במספר מדינות, כולל ישראל. במקרים רבים, השריפות גורמות לנזק אדיר לבתים ורכוש, אך עדיין לא מעט אנשים מוותרים על ביטוח שריפה, בגלל האמונה שהם זהירים ושמדובר במצבי קיצון שהסיכוי שיקרו הוא קטן עד אפסי.

לכן רק לכ- 45% בלבד יש ביטוח דירה. לחצי מהאנשים שכן יש פוליסה, זה רק בגלל דרישת הבנקים בעת לקיחת משכנתא. עם זאת, שימו לב כי הבנקים דורשים אך ורק ביטוח מבנה ולא ביטוח תכולה (ביטוח שאי אפשר לרכוש ישירות דרכם). לכן, הרבה אנשים חושבים שכל הדירה מבוטחת (כלומר שיש להם גם ביטוח מבנה וגם ביטוח תכולה), למרות שבפועל יש להם רק ביטוח מבנה.

אל תגידו "לי זה לא יקרה"

אחד מהאסונות המצערים ביותר התרחש לאחרונה בעיר אשדוד, בו בית נשרפו לחלוטין ואנשים נפגעו בגלל שלא היו מבוטחים בצורה מספקת. כפי שניתן לקרוא פה, המשפחה שביתה נחרב בשריפה פנתה אל התקשורת, וביקשה נדבות לאחר האסון שפקד אותה. התמונות המזעזעות של המקרה שפורסמו בטלוויזיה, בעיתונות וברחבי הרשתות החבריות מעידות על הפגיעה האנושית והאובדן הכבד שנגרם למשפחה המסכנה, שנותרה ללא כל רכוש, למעט הפיג'מות שעימן נמלטו. אפילו התוכי, לצערנו הרב, נספה בשריפה. שש נפשות נותרו חסרי כל, רק כי לא היה להם ביטוח לדירה.

נשאלת השאלה – איך ביטוח דירה יכול לעזור?

שריפה יכולה להתפרץ משלל סיבות: החל ממזג אוויר שרבי המאופיין בחום קיצוני דרך משחק תמים של ילדים בגפרורים או קצר חשמלי בעקבות שימוש במכשירי חשמל תקולים ואפילו נזק שנגרם במהלך הבנייה בעקבות רשלנות של הקבלן. שריפה שפורצת בדירה עלול להתפשט במהירות ולכלות בתוך דקות הן את המבנה עצמו והן את הרכוש. נזק כזה יכול להגיע בקלות לכמה מאות אלפי שקלים ואף יותר, ולכן חשוב שיהיה לכם ביטוח דירה, בין אם מדובר בדירה שלכם ובין אם מדובר בדירה שכורה.

במסגרת כל ביטוח דירה קיימת התייחסות לנושא של נזקי אש ושריפות, ולעתים חלק זה נקרא פשוט ביטוח שריפה. הכיסוי ניתן אוטומטי לכל מי שרוכש ביטוח דירה והוא למעשה חלק אינטגרלי מפוליסת המבנה. כלומר, אם המבנה שבו מתגוררים ניזוק בעקבות שריפה בחלונות, בדלתות, בקירות וכו' – המבנה עצמו יהיה מכוסה ותקבלו פיצוי. מעבר לכך, אם רכשתם גם ביטוח תכולה, והציוד שיש בביתכם ניזוק בעקבות שריפה, תקבלו פיצוי נוסף מחברת הביטוח.

עלות מול תועלת

למרות חשיבותה של הבעיה, הרבה אנשים נמנעים לרכוש ביטוח שריפה משיקולים כלכליים. אך יש לזכור, כי ביטוח דירה אינו כזה יקר, בטח לא ביחס לעלות הדירה והנזק הכלכלי שעמו תצטרכו להתמודד אם חלילה תקלעו לסיטואציה כזו. זכרו כי אם מקור השריפה אינו כתוצאה מאירוע לאומני או אסון טבע שהוכרז ע"י המדינה, הרי שלא בהכרח תוכלו לקבל עזרה מהרשויות. לכן שווה להשקיע את הכסף בביטוח דירה, למען השקט הנפשי שלכם.

לסיכום – עדיף להימנע מלקחת סיכונים מיותרים

הדירה היא הנכס החשוב והמשמעותי ביותר שיש לכם, וחשוב לשמור עליה בקפדנות, ולהתגונן גם מפני אירועים בלתי צפויים כמו שריפות ואסונות טבע, ולשם כך כדאי לרכוש ביטוח שריפות שנכלל בתוך ביטוח דירה. כדי ליהנות ממחיר משתלם ותנאים מעולים כדאי לפנות לסוכן ביטוח מקצועי ומורשה מטעם רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון, שמכיר את הנושא על בוריו ויכול לערוך עבורכם השוואה מקיפה בין כל חברות הביטוח המובילות. כמו כן, אם חלילה תצטרכו לתבוע את חברת הביטוח, יהיה לצדכם סוכן שילווה אתכם לאורך כל התהליך ולייצג אתכם בנאמנות מולה. פנו אלינו עוד היום ותיהנו משקט נפשי ומשירות מקצועי.

תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.