תקיפות סייבר – מי תוקף, מדוע והיכן?

תקיפות הסייבר כיום מקורן על רקע מדיני ועל רקע עסקי. מדינות שחזקות ביכולת שלהם לייצר מתקפות סייבר כוללות את ארה"ב, סין רוסיה וישראל ואליהן הצטרפו בשנים האחרונות מדינות כמו וייטנאם, אוזבקיסטן ומדינות שונות במפרץ, שבאמצעות יבוא מומחים בינלאומיים מחזיקות ביכולות סייבר משמעותיות.

עלייה במספר מתקפות הסייבר

למדינות ולעסקים בתחומים רבים ומגוונים קיים צורך משמעותי היום למפות את איומי הסייבר האפשריים עליהם על מנת לבנות מערך הגנה להתמודדות עם אותן האיומים ולאתר את התוקפים.

בשנה האחרונה חלה עלייה משמעותית במספר תוקפי הסייבר עקב הנגישות למחשב ולידע זמין בנושא. קיים חשש לדוגמה שגם הצבעה בבחירות תושפע בעקבות תקיפות סייבר שימנעו את ההצבעה באמצעות פגיעה ברשת האינטרנט או באמצעות מחיקה של שמות של מצביעים.

המדינות משקיעות משאבים כלכליים משמעותיים במניעה והתמודדות עם אירועי סייבר ואילו עסקים משקיעים הרבה פחות וחשופים לפגיעה. חלק מהעסקים לרבות בנקים בעולם נפגעו בצורה קשה מתקיפות סייבר והמודעות לנושא אינה עולה באופן משמעותי שכן נפגעי סייבר עסקיים מנסים פעמים רבות להשתיק את הפגיעה בארגון וזאת על מנת למנוע פגיעה משמעותית במוניטין של החברה.

מבחינת האיום על עסקים בישראל קיימת עליה בעצימות בנחישות וביכולת הטכנולוגים של פורצים ממדינות ערב. כיוון שחלקם נתקל בקשיים משמעותיים לפגוע במערכי המחשב של המדינה הם מחפשים את "הבטן הרכה" בעסקים משמעותיים כדי לפגוע מורלית באקלים העסקי ובאזרחי המדינה.

תקיפות סייבר על בסיס עסקי

האקרים ממדינות שונות מנסים לחדור למחשבים במדינות אחרות על מנת לבצע בדיקות של מודיעין עסקי שיסייע להם דווקא משא ומתן לרכישת מוצרים ושירותים ויביא אותם מוכנים יותר למכרזים ועסקאות.


בנוסף לכך, קיימת מגמה של איסוף סודות מסחריים, התחקות לאחר פטנטים ומידע שיסייע לעסקים – בעיקר במזרח הרחוק לחקות את הטכנולוגיות המערביות . כך הם מנסים לחקות נוסחאות ופורמולות שיסייעו להם לבנות תשתית ולאחר מכן לייצר מוצרים מתחרים בעלות נמוכה יותר ובכך לקדם את עסקיהם ולפגוע בכלכלות ובעסקים מהם הצליחו לשאוב את המידע המודיעיני.

בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח אנחנו מציעים לכם את כל הפתרונות להגנה מירבית על העסק שלם. 

תקיפות סייבר- מי תוקף, מדוע והיכן?
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.