מהי בדיקת כפל ביטוח?

תוכן עניינים

כולנו כבר יודעים שפוליסת ביטוח יכולה לעזור מאוד בשעת צרה, אבל לפעמים היא גם יכולה לעלות לנו ביוקר. טעות שכיחה בעולם הביטוחים היא לבטח את עצמכם פעמיים (ואפילו יותר) על פוליסות שמציעות כיסוי על אותו מקרה. אלא שלפעמים מדובר בתשלום מיותר, כי במקרה הצורך לא ניתן יהיה להפעיל את שני הביטוחים במקביל.

זה קורה כמעט לכולנו

כפל ביטוח הוא מצב שיכול לקרות לכל אחד מאיתנו, ובעיקר כשמדובר בפוליסות ביטוח שאנו משלמים עליהם כבר שנים ורוב הסיכויים שכבר הספקנו לשכוח מקיומן. מצב כזה של חוסר מודעות יכול בהחלט לגרום לנו לרכוש פוליסה נוספת, ויתכן שהיא מיותרת. כך למשל הרבה פעמים אנשים רוכשים ביטוח מחלות קשות ולא יודעים שהם מבוטחים בביטוח בריאות קולקטיבי הכולל בתוכו ביטוח חיים וביטוח מחלות קשות דרך מקום עבודתם. גם אם החפיפה לא מלאה, בעידן שבו הפוליסות בנויות באופן מודולרי, אפשר ורצוי להתאים את הפוליסה הפרטית למה שאינו מכוסה על ידי הפוליסה השנייה. התאמה שכזו יכולה לחסוך לכם בין מאות לאלפי שקלים בשנה.

איך בודקים אם יש כפל ביטוחים?

לצורך בדיקת כפל ביטוח חייבים קודם כל לאתר את כל הפוליסות הפעילות שלכם ולבחון אותם לעומק. יש לבדוק איזה תחומים הן מכסות ומהם הסעיפים הכתובים בכל פוליסה. מי שכל הביטוחים שלו מרוכזים באותה חברה ייהנה מבדיקה קצרה וקלילה, כיוון שברוב המקרים הסיכוי לכפל ביטוחי הוא קלוש עד אפסי. עם זאת, אין באמירה זו כדי לשכנע אתכם להעביר את כל הביטוחים שלכם לחברה אחת. חשוב לבדוק תמיד איזו חברה מציעה לכם פוליסה מקיפה יותר לצד מחיר הפרמיה החודשית.
עם יש לכם ביטוחים בחברות שונות וגם דרך מקום העבודה, קופת החולים ומקומות אחרים, תוכלו להשתמש באתר שיזם משרד האוצר בשיתוף עם רשות ההון, הביטוח והחיסכון. אתר זה נקרא הר הביטוח, והשימוש בו הוא חינם לחלוטין.

כל מה שצריך לעשות באתר הוא להקליד את הפרטים המזהים שלכם. לאחר מכן תקבלו רשימה שמרכז את כל הביטוחים הפעילים שלכם דרך כל חברות הביטוח. מאחר והרשימה מסודרת לפי קטגוריות, תוכלו די בקלות לבחון את מצבכם הביטוחי ולבדוק אם יש לכם פוליסה אחת בכל קטגוריה.

אם אכן יש לכם יותר מפוליסה אחת באחת הקטגוריות (או יותר), יש לבחון אותה היטב. ברמת העיקרון צריך לבדוק מי מבין הפוליסה משתלמת יותר. לשם כך תוכלו למשל להשתמש במחשבוני הביטוח שבאתר, כדי להבין מהם הסכומים המקובלים עבור מגוון סעיפי הביטוחים.

רגע לפני שאתם מבטלים פוליסה – עצרו!

שימו לב שאין להתבסס רק על גובה סכום הפרמיה החודשית שאתם משלמים על הפוליסה. עליכם לבדוק מה בדיוק אתם מקבלים מכל פוליסה בתמורה, כלומר איזה כיסויים היא מספקת לכם וגם כדאי להציץ בתנאים של כל אחד מהסעיפים ובדגש על תנאי חידוש בפוליסה. כמו כן שווה לתת את הדעת על השירות שאתם מקבלים מהחברה המבטחת, עד כמה אתם סומכים עליה, המוניטין של החברה וכדומה.

רוצים לעשות סדר בתיק הביטוחי? אנחנו כאן בשבילכם!

אתר הר הביטוח הוא כלי מעולה, אבל יש לו חסרונות רבים, שעליהם הרחבנו במאמר הזה. נשמח להקל עליכם, לחסוך לכם זמן וכסף ולערוך עבורכם את בדיקה יסודית ומקצועית של תיק הביטוח שלכם, תוך ביטול ביטוחים כפולים ומיותרים לצד המלצות לרכישת ביטוחים חסרים. ברשותינו ניסיון של עשרות שנים בתחום ואנו עובדים עם מירב ומיטב חברות הביטוח המובילות בארץ.

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
בדיקת תיק ביטוח
בדיקת תיק ביטוח – למה זה חשוב, מה זה כולל ולמי זה מתאים?

ביטוחים הם חלק בלתי נפרד מהחיים המודרניים. אנחנו משלמים עליהם מדי חודש כדי להגן על עצמנו ומשפחתנו במקרה של אירוע בלתי צפוי. עם זאת, לא תמיד אנחנו בטוחים שהביטוחים שלנו אכן מספקים לנו את הכיסוי שאנחנו צריכים. בדיקת תיק ביטוח מקצועית יכולה לעזור לנו להבטיח שהביטוח שלנו מותאם למצבנו האישי, משפחתי וכלכלי.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.