כספים אבודים – זו הדרך הקלה והבטוחה לאתר אותם

מי מאיתנו לא חולם למצוא כספים אבודים, שבכלל הוא כבר הספיק לשכוח מהם? אם גם אתם חולמים לגלות פיקדונות שלא הייתם מודעים לקיומם, יש מספר כלים שיכולים להפוך את הדרך שלכם לקלה יותר, למשל הר הכסף, הר הביטוח ומסלקה פנסיונית.

משרד האוצר עוזר לכם באיתור כספים אבודים

משרד האוצר הקים כל מיני פלטפורמות המאפשרות לכם לקבל תמונה מלאה של כל הכסף שנמצא בידיכם, גם מבלי שזכרתם בכלל שהוא שם:

1) הר הכסף – מאפשר איתור כספים אבודים בקלות, באמצעות מנוע חיפוש שמופעל על יד משרד האוצר ובנק ישראל. מטרתו לאתר חשבונות בנק, פיקדונות, פוליסות ביטוח חיים וחסכונות פנסיונים בלתי פעילים, כלומר שלא מפקידים אליהם כספים. באמצעותו ניתן להפיק מידע שמאפשר לכם לדעת בדיוק היכן נמצא הכסף שהצלחתם לחסוך. החיסרון שלו הוא שאתם לא יכולים לדעת כמה כסף יש לכם, איזה מוצרים פיננסיים או פנסיוניים יש ברשותכם, מהי התשואה של כל מוצר, מהם דמי הניהול שאתם משלמים וכדומה. רמת הדיוק שלו נמוכה יחסית והוא גם אינו תמיד מציג את כל החסכונות שרשומים על שמכם. הר הכסף הוא אמנם חינמי אך ניתן לשימוש רק עד 10 פעמים.

2) המסלקה הפנסיונית – מערכת שמספקת מידע על חשבונות חיסכון פעילים ובלתי פעילים, ומידע מפורט לגבי מצב החיסכון שלכם: איזה מוצרים בדיוק יש לכם, היכן, כמה אתם משלמים, מה התשואה הצפויה ועוד. השימוש במסלקה הפנסיונית אמנם כרוך בתשלום, אך תוכלו להשתמש בה כמה פעמים שרק תרצו. הטכנולוגיה של המסלקה הפנסיונית שונה מזו של הר הביטוח, ולכן היא מדויקת ואמינה יותר, מסוגלת להציג את כל המידע על החסכונות שלכם. למעשה, החוק דורש מבעלי מקצוע בתחום הפיננסי והפנסיוני לעשות בה שימוש לפני שהם מבצעים כל פעולה שהיא.

3) הר הביטוח – מאפשר לאתר את כל ביטוחים הרשומים על שמכם בכל חברות הביטוח בארץ – החל מביטוח רכב ודירה ועד ביטוח בריאות, ביטוח סיעודי, ביטוח חיים ועוד. שימו לב שהוא אפקטיבי בעיקר לצורך איתור כפל ביטוחי, הפוליסות שברשותכם וכתבי השירות. תוכלו באמצעותו לדעת על אילו ביטוחים אתם משלמים, אך המידע חלקי יחסית. השימוש באתר חינמי, אך כדאי מאוד להיעזר בסוכן ביטוח שיידע לחלץ מהמידע המופק מאתר את המיטב כדי שתדעו בדיוק כמה אתם משלמים, לאיזו חברה וכדי שחלילה לא תהיו בחוסר ביטוחי בעת הצורך ושאכן יש לכם אך ורק את הביטוחים שאתם צריכים.

הכסף מחכה לכם!

לפי כל ההערכות של המומחים, כיום יש כ- 5 מיליארד שקלים, שאין להם אף דורש. לכן חשוב לא להתעצל ולבדוק אם במקרה גם לכם יש כספים אבודים שמגיעים לכם לפי חוק. אבל לפני שאתם ניגשים למלאכת החיפוש, חשוב שתהיו מודעים לכל ההבדלים החשובים בין המערכות השונות, כפי שציינו קודם. כמו כן, כמו בכל דבר שאין את הידע המקצועי כדי להבין אותו לעומקו, כדאי מאוד להיעזר באיש מקצוע מורשה, שמבין את התחום לעומקו.

איתור כספים אבודים – רק עם המומחים

עם יד על הלב, רוב האנשים מחליפים במהלך חייהם מספר מקומות עבודה ולא זוכרים לגבי כל מקום לאיזו חברה כספם הופרש. ומה לגביכם?… אל תוותרו על כספים אבודים שמגיעים לכם. אמנם מדובר בהליך מורכב לאדם פשוט, אבל הסוכנים שלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח מבצעים זאת כבר שנים רבות, ונוכל לסייע לכם ולהתנהל מול כל הגופים הרלבנטיים כדי להפיק מהתהליך את המיטב. צרו איתנו קשר עוד היום.

כספים אבודים
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
לאיתור כספים אבודים חינם
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.