ביטול פוליסה למניעת כפל ביטוחי – כך תעשו את זה נכון

בעוד שרכישת ביטוח היא עניין פשוט וקל, ביטול פוליסה זה כבר סיפור אחר לגמרי. אז מה עושים אם גיליתם שיש לכם כפל ביטוחי והחלטתם לבטל פוליסה? המומחים שלנו מסבירים.

לפני ביטול פוליסה – חשוב שתדעו!

השתמשתם באתר הר הביטוח לצורך בירור כפל ביטוחי וגיליתם שיש לכם לכאורה ביטוחים מיותרים? לא תמיד מה שנראה הוא מה שנכון, אפילו אם האתר מתריע בפניכם על כפל ביטוחי. איך זה יכול להיות? כי הר הביטוח רק מזהה את הביטוחים שיש לכם, אבל לא את תוכנם. הוא לא יודע אילו כיסויים יש לכם בביטוח מסוים שאין לכם בשני.

כמו כן חשוב לשים לב שישנן פוליסות מסוג שיפוי (למשל ביטוח רכב, דירה, בריאות ועוד) לעומת פוליסות מסוג פיצוי (למשל ביטוח מחלות קשות, ביטוח חיים, תאונות אישיות ועוד). בעוד אם יש לכם שתי פוליסות זהות מסוג שיפוי, לא תוכלו לקבל דמי ביטוח משתי החברות המבטחות, אך לעומת זאת אם יש לכם שתי פוליסות זהות מסוג פיצוי, כן תוכלו לקבל דמי ביטוח משתי המבטחות. לכן מומלץ להתייעץ עם סוכן ביטוח לפני שמבטלים את הביטוח המיותר.

משימה אפשרית, אך מאתגרת

לכל אדם מותר לשנות את דעתו בכל עניין, גם אם הוא מחליט לבטל ביטוח בגלל סיבה כלשהי. עם זאת, לעתים נדמה כי חברות הביטוח אינן ממהרות לעזור למבוטחים לבטל פוליסות, בגלל סיבות מובנות. חברות רבות מערימות עליהם קשיים כגון זמני המתנה ארוכים, נציגים תוקפניים, או המשך גביית כספים, גם לאחר שהן לכאורה נענו לבקשה לבטל את הפוליסה. לכן ביטול פוליסה נחשב בעיניי רבים למשימה בלתי אפשרית.

אז מה בכל זאת ניתן לעשות לצורך ביטול פוליסה?

ברוב החברות קיימות 3 דרכים לביטול פוליסות ביטוח:

  • טלפון לשירות לקוחות – לשיטה זו יש יתרון ברור: ברגע שאתם מצליחים לתפוס נציג, הטיפול הוא מהיר יחסית. עם זאת, לעתים אתם עלולים למצוא את עצמכם ממתינים זמן ארוך לנציג שירות, ואף להיתקל ביחס לא נעים מצד הנציג עצמו.
  • פנייה דיגיטלית לחברה – לרוב, ניתן להיכנס לאזור האישי של החברה ולבחור באפשרות ביטול הפוליסה, בהתאם להנחיות או ניתן ליצור קשר עם החברה באמצעות מייל או מילוי טופס דיגיטלי באתר החברה. אמנם במצב כזה קיימות נוחות ולא צריכים להמתין על הקו, אך לעתים החברות בכוונה יוצרות ממשק אינטרנטי מסובך כדי שיהיה לכם קשה לבטל את הפוליסה.
  • להיעזר בסוכן ביטוח – כבר ציינו בתחילת המאמר את חשיבות הפנייה לסוכן ביטוח מקצועי. הסוכן יידע גם לבדוק עבורכם את התיק הביטוחי שלכם ולאתר ביטוחים מיותרים, וגם יטפל עבורכם בשלבי הבירוקרטיה ויהפוך את תהליך ביטול הפוליסות להרבה יותר קל, פשוט ונוח.

 למה כדאי להיעזר בסוכן ביטוח בתהליך?

כאמור סוכן ביטוח יודע לאתר מצב של כפל ביטוחי, מבטל ביטוחים מיותרים עבורכם ומקבל עליכם את הבירוקרטיה, אבל מעבר לכך הוא יכול להציע לכם ביטוחים עם כיסויים טובים יותר בפרמיה זולה יותר, וגם יכול לאתר חסרים בביטוחים חשובים. אז אם אתם רוצים שירות מקצועי ושקט נפשי, כל מה שעליכם לעשות הוא ליצור איתנו קשר. אנחנו נדאג לטפל בכל השאר, על הצד הטוב ביותר.

ביטול פוליסה
רוצים לחזור לנושא מסוים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
ההבדלים בין אנשי מקצוע בתחום הפיננסי והפנסיוני

בשנים האחרונים התחום של ניהול הון בתחום הפיננסי, הפנסיוני והביטוחי הולך ותופס תאוצה, וישנם אנשי מקצוע רבים בתחום שיכולים לעזור לכם לנהל יותר טוב את הכסף. אז איך בוחרים מתוך היצע את איש המקצוע המתאים ביותר לצורכיכם? אנחנו כאן כדי לעשות סדר.

קראו עוד »
בדיקת תיק ביטוח
בדיקת תיק ביטוח – למה זה חשוב, מה זה כולל ולמי זה מתאים?

ביטוחים הם חלק בלתי נפרד מהחיים המודרניים. אנחנו משלמים עליהם מדי חודש כדי להגן על עצמנו ומשפחתנו במקרה של אירוע בלתי צפוי. עם זאת, לא תמיד אנחנו בטוחים שהביטוחים שלנו אכן מספקים לנו את הכיסוי שאנחנו צריכים. בדיקת תיק ביטוח מקצועית יכולה לעזור לנו להבטיח שהביטוח שלנו מותאם למצבנו האישי, משפחתי וכלכלי.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.