סוכנות ביטוח פנסיוני – למה צריך ואיך לבחור?

סוכנות ביטוח פנסיוני נועדה על מנת להעניק לכם עזרה, ייעוץ והכוונה לגבי אחד הנכסים החשובים שאי פעם יהיו לכם – החיסכון הפנסיוני שלכם. איך בוחרים סוכנות פנסיונית ומה צריך לדעת?

למה כדאי לפנות אל סוכנות ביטוח פנסיוני?

החיסכון הפנסיוני, זה שאתם חוסכים במשך רוב שנות חייכם בעמל רב, נועד על מנת להבטיח רווחה כלכלית ורמת חיים טובה לאחר שתגיעו לגיל פרישה ותחליטו לצאת לגמלאות. אך חשוב להבין שזהו לא חיסכון סטטי, אלא חיסכון שמושפע מפרמטרים רבים, לחיוב ולשלילה. פנייה אל סוכנות ביטוח פנסיוני יכולה לייעץ לכם בנושאים אלו ולסייע לכם לקבל החלטות חשובות בנושא.

האתגרים שניצבים בפני החוסך בעידן המודרני

בעידן שבו תוחלת החיים רק הולכת ועולה, חשוב יותר מאי פעם לפנות אל סוכנות ביטוח פנסיוני כדי להבין איזה מכשיר ישרת אתכם טוב יותר, איזה גוף מוסדי עדיף ואילו צעדים עליכם לעשות עוד על מנת למקסם את החיסכון שלכם.

מלבד תוחלת החיים שנמצאת במגמת עלייה, קיימים אתגרים נוספים שעלינו להתמודד עמם בעידן הנוכחי. הבולט שבהם הוא הקושי להישאר בשוק העבודה ככל שגילך מבוגר יותר. לכן רבים לא יוכלו לפרנס את עצמם מעבודה.  

מעבר לכך, בניגוד לתדמית האפרורית של העולם הפנסיוני, מדובר בתחום שלא מפסיק להתחדש ולהתעדכן ולעתים אף מתחוללים בו שינויים דרמטיים ורפורמות הרות גורל. כמו כן קיימים המון גופים מוסדיים – חברות ביטוח ובתי השקעות – שמציעים אפיקי חיסכון כשכל אחד מהם מכיל מגוון רחב של מסלולי השקעה לשכירים ולעצמאים, כנדרש בעידן השפע. עניין זה יוצר עבור חוסכים רבים תחושה של הצפה, התלבטות ובלבול בבחירת האפיק המשתלם ביותר.

על מנת להפיק את המיטב מהחיסכון הפנסיוני ולנצל את שפע הזמן הפנוי ללא דאגות כלכלית, כדאי לצבור סכום משמעותי ככל הניתן. אך על מנת לדעת כיצד למקסם את סכום החיסכון הפנסיוני שלכם במינימום סיכון, נדרש ידע מקצועי רב, הבנה של שוק ההון וגם לא מעט ניסיון. רק מי שמכיר את התחום על בוריו ודואג להתעדכן בו על בסיס קבוע, יכול לדעת איך לנהל את החיסכון שלכם באופן אידיאלי.

אז איך לבחור סוכנות ביטוח פנסיוני?

היות וכל סוכנות ביטוח פנסיוני מציעה שירות שמשפיע באופן ניכר על עתידכם ועל עתיד יקירכם, חשוב מאוד שתעמוד בסטנדרטים הכי גבוהים שיש.

בין היתר ניתן לבחון את טיבה של הסוכנות לפי 5 הפרמטרים הבאים:

 • מעסיקה מומחים בעלי רישיון פנסיוני מטעם רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון – רישיון כזה מעיד על הכשרה הולמת ועמידה בדרישותיו של משרד האוצר.
 • בעלת ניסיון רחב וידע עשיר בתחום – יש דברים שאפשר ללמוד רק מניסיון, ובמיוחד בתחום הפיננסי. ניסיון גם יוצר יכולת להתאים את תוכנית החיסכון הפנסיונית המתאימה למאפייניו הספציפיים של החוסך.
 • עובדת עם כל הגופים המובילים – רק סוכנות ביטוח פנסיוני שעובדת עם כל הגופים המוסדיים המובילים יכולים להציע לכם פתרונות אובייקטיבים ואמינים בהתאמה אישית
 • מרכזת את כל הפתרונות תחת קורת גג אחת – סוכנות ביטוח פנסיוני שמסוגלת לספק לכם ייעוץ והכוונה הוליסטיים גם בתחום הפיננסי והביטוחי מאפשרת לכם לחסוך זמן, כסף ואנרגיה
 • מחויבת לטובת הלקוח – רק סוכנות שמודעת היטב לאופן שבו כל החלטה עשויה להשפיע על החיים של לקוחותיה באופן משמעותי לאחר פרישתם מעבודתם, שמה את טובת לקוחותיה בראש מעיניה, פועלת למען האינטרסים שלהם ודואגת להנגיש את כל המידע הרלבנטי באופן פשוט וברור על מנת לסייע לו לקבל החלטה.

אילו החלטות תוכלו לקבל בעזרת סוכנות לביטוח פנסיוני?

בעת הצטרפות לאפיק פנסיוני כלשהו תצטרכו לקבל מגוון רחב של החלטות שבסופו של דבר ישפיע על הסכום שיצטבר לכם בחיסכון לאורך חייכם, ואף יספק לכם במקרים מסוימים רשת ביטחון כלכלית במצבים שלא תוכלו לפרנס את עצמכם ולתוך במשפחתכם עוד לפני גיל פרישה. לשם כך יש צורך בהשוואה מעמיקה בין האפשרויות הפרוסות בפניכם הכוללת התבוננות על דמי הניהול, התשואות, מדד שארפ, מדד השירות, יתרת הנכסים, תמהיל ההשקעות ועוד לצד איפיון מעמיק של צורכיכם ורצונכם והבנתו.

סוכנות ביטוח פנסיוני תוכל להעניק לכם ייעוץ, הכוונה וסיוע בקבלת מגוון החלטות הנוגעות לעתידכם, כגון:

 • בחירת מוצר פנסיוניקרן פנסיהקופת גמל, או ביטוח מנהלים
 • בחירת מסלול השקעה – כשהאפשרויות המרכזיות הן מסלול מניות, מסלול אג"ח, מסלול מותאם גיל, מסלול מחקה מדד ומסלול כשר (מסלול הלכה)
 • בחירת גוף מוסדי שינהל עבורכם את החיסכון – כיום קיים מבחר גדול למדי, שכולל חברות רבות, ביניהן: אלטשולר שחם, הפניקס, הראל, מגדל, מיטב דש, מנורה מבטחים, כלל, מור, אינפיניטי ועוד.
 • הגדרת סכום ההפקדה החודשית – החלטה חשובה בעיקר לעצמאים ולשכירים בעלי שכר גבוה (שעבורם מומלצת האופציה של פיצול החיסכון בין קרן פנסיה מקיפה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל
 • בחירת הכיסויים הרלבנטיים בחיסכון הפנסיוני שלכם – אובדן כושר עבודה וכיסוי מקרה פטירה אפשריים בקרן פנסיה ובביטוח מנהלים, אך לא הכרחיים
 • ועוד

באילו מצבים כדאי במיוחד לפנות לסוכנות ביטוח פנסיוני?

החיים שלנו מאוד דינמיים: שינויים במצב המשפחתי, שינויים בהכנסות שלנו, שינויים במצבנו הבריאותי, שינויים בשוק ההון וביוקר המחייה, כל אלה עשויים להשפיע על החיסכון הפנסיוני שלנו ולהוות סיבה לצורך בשינוי התוכנית הנוכחית שלנו. מעבר לכך, שווה לבחון אחת לשנתיים-שלוש את מצב החיסכון ולבחון את הצורך בשינוי.

חשוב לא לפעול בפזיזות בחיסכון המהותי של חיינו ולהתייעץ עם סוכנות ביטוח פנסיוני. שווה לבדוק את איכות החיסכון ואת התאמתו לצורכינו. כמו כן, ככל שמתקרבים למועד הפרישה מהעבודה חשוב עוד יותר לפעול באחריות ולפנות לסוכנות לצורך תכנון פנסיוני, וככל שתעשו זאת מוקדם יותר כך מצבכם יהיה טוב, ובמיוחד אם חציתם את גיל 50.

פתרונות עדיפים היא סוכנות ביטוח פנסיוני. אנו מעמידים לשירותכם נבחרת של סוכנים מורשים, מקצועיים, שפועלים מתוך תחושת שליחות ומחויבות לכל אחד ואחת מלקוחותינו, שבאמתחתם ידע רב וניסיון עשיר בהתאמת פתרונות לשכירים ולעצמאים כאחד. כולנו עובדים מול כל הגופים המובילים בתחום, ומשתמשים בטכנולוגיה מתקדמת שמאפשרת השוואה מקיפה של כל הפרמטרים הנדרשים לצורך קבלת החלטות מיטבית ומתן ייעוץ אמין ואובייקטיבי. אנחנו כאן כדי לתת לכם שקט נפשי ולוודא שהחיסכון שלכם יהיה אופטימלי. השירות ניתן בחינם. פנו אלינו עוד היום לתיאום שיחה או פגישת ייעוץ.

סוכנות ביטוח פנסיוני
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
ההבדלים בין אנשי מקצוע בתחום הפיננסי והפנסיוני

בשנים האחרונים התחום של ניהול הון בתחום הפיננסי, הפנסיוני והביטוחי הולך ותופס תאוצה, וישנם אנשי מקצוע רבים בתחום שיכולים לעזור לכם לנהל יותר טוב את הכסף. אז איך בוחרים מתוך היצע את איש המקצוע המתאים ביותר לצורכיכם? אנחנו כאן כדי לעשות סדר.

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.