ביטוח סייבר: ביטוח הכרחי לבעלי עסקים במאה ה- 21

אם פעם היה מקובל לומר שרק חברות בינלאומיות או ארגונים גדולים צריכים לרכוש ביטוח סייבר, הרי שהיום הדברים השתנו. מתקפות סייבר הופכות לעניין שכיח יותר עם השנים, ודווקא בעלי עסקים קטנים ובינוניים נפגעים יותר והפגיעה היא בדרך כלל קטלנית.

הידעתם? ביטוח עסק אינו מכסה מתקפות סייבר

נכון להיום מרבית בעלי עסקים קטנים ובינוניים לרוב מסתפקים בביטוח עסק בסיסי בלבד שמכסה את הכיסויים הסטנדרטיים שכוללים בדרך כלל: ביטוח מבנה, ביטוח תכולה, חבות מעבידים, ביטוח צד שלישי וכדומה. אבל האמת היא שבעידן הנוכחי רוב בעלי העסקים, ולא משנה מהו גודלם, פשוט לא יכולים לוותר על ביטוח סייבר עסקי.

הסטטיסטיקה לא משקרת: בעלי עסקים קטנים הפכו להיות טרף קל בידי ההאקרים בשנים האחרונות. רובם לא מסוגלים לשאת בעלויות הפגיעה שההאקרים גורמים לה ובטח שלא לשאת בעלויות של מתקפות כופר. מתקפות סייבר הפכו להיות עניין ששומעים עליו חדשות לבקרים. אף סקטור אינו מוגן והנזקים עצומים.

בעוד בעולם קיימת נהירה אחר רכישת ביטוחי סייבר, הרי שישראל מדשדשת עדיין מאחור. לפי סקר של מערך הסייבר הלאומי מתחילת 2020 עלה שבישראל רק 13% מתוך 300 החברות שנבדקו רכשו כיסוי וזה מדאיג ביותר. דווקא בישראל, מדינה מוקפת אויבים שנתמכים בארגוני טרור מכל רחבי העולם, יש סיכוי רב יותר ליפול קורבן למתקפה שכזו.

לחברות בארץ עדיין אין מספיק מודעות לרגוש פוליסת ביטוח סייבר. בעלי עסקים מעדיפים לרוב לחשוב חיובי, להאמין שהסיכוי שזה יקרה להם קלוש עד אפסי או שהם מעדיפים לצמצם עלויות ולחסוך איפה שרק עכשיו. אבל דווקא הם, שבדרך כלל פחות משקיעים באבטחת מידע איכותית, חשופים לסיכון זה יותר מכולם.

מה הביטוח מכסה?

ביטוח סייבר לעסק כולל שלל כיסויים, חלקם ניתנים כבר ברמת הבסיס ואת חלקם ניתן לרכוש כהרחבות: בעת מתקפת סייבר, חברת הביטוח ישר מתייצבת לצדכם על מנת למזער את הנזק שנגרם לכם הן ברמה הכלכלית והן ברמת התדמיתית.

החברה מעמידה לשירותכם שורה ארוכה של מומחים בתחום הסייבר ומספקת לכם ייעוץ משפטי, צוות מיחשוב ואפילו אנשי יחסי ציבור. כל זאת תוך ניסיון לחסום את ההאקרים, למנוע מהם לגרום נזק נוסף וכו'. במידה והמשבר לא נשבר תוך פרק זמן של עד 72 שעות, החברה אפילו משלמת בשמכם את הכופר, מפצה אתכם על אובדן הכנסות ופועלת על מנת לשחזר את המידע והנתונים שאבדו.

כמה עולה ביטוח סייבר לעסק?

העלויות של ביטוח סייבר לעסק יכול לנובע בין כעשרת אלפים שקלים לשנה עם כיסוי של עד מליון שקלים לעסק קטן ועד מאות אלפי שקלים לחבר גדולה שצריכה לבטח כמה מאות מחשבים עם סכום פיצוי גדול יותר כמובן.

היום זה הזמן לדאוג למחר!

ביטוח סייבר לעסק הוא עניין מורכב שדורש הבנה מעמיקה בתחום. המומחים שלנו בסוכנות לביטוח פתרונות עדיפים מעמידים לשירותכם סוכנים מקצועיים וטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת השוואה מעמיקה ואיכותית בין שלל הפוליסות, תוך התאמה מושלמת לצורכיכם. פנו אלינו עוד היום לקבלת פרטים נוספים.

ביטוח סייבר הכרחי
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.