מה זה ביטוח עסק ובשביל מה צריך אותו?

אחת השאלות הבסיסיות ביותר שכל בעל עסק חדש שואל את עצמו היא מה זה ביטוח עסק ולמה בעצם הוא צריך שיהיה לו כזה. במאמר זה נענה על שאלה זו בהרחבה ונסביר מה הוא מכסה, איך הוא עובד ולמה חשוב לשים לב כשרוכשים אותו.

נתחיל מהבסיס: מה זה ביטוח בעצם?

כדי להבין מה זה ביטוח עסק, נסביר קודם כל בקצרה מה זה בכלל ביטוח. ביטוח הוא אמצעי שנועד לעזור לכם במקרה שנגרם לכם נזק כתוצאה מאירוע מפתיע ובלתי צפוי, במטרה למנוע מכם מעמסה כלכלית. הצד המבטח נוטל על עצמו את הסיכון שייגרם נזק כלשהו, ובמידה ואכן זה התרחש, מוטלת עליו האחריות להביא את המבוטח למצב הקרוב ביותר שהיה בו ערב קרות מקרה הביטוח.

 אז מה זה ביטוח עסק?

על מנת להסביר מה זה ביטוח עסק נסביר שהוא נועד בראש ובראשונה כדי להגן עליכם במקרה שבו חלילה העסק שלכם ניזוק כתוצאה ממגוון רחב של מצבים פתאומיים. כעצמאים חשוב מאוד להגן על העסק שלכם, אשר מהווה את מקור הפרנסה שלכם ובמקרים רבים גם את מקור פרנסתם של עובדיכם.

כשנגרם אירוע שמשתק את הפעילות העסקית שלכם, בין אם מדובר כתוצאה מנזק שנגרם לציוד, מלאי, סחורה או המבנה עצמו ובין אם מדובר מנזק שנגרמו כתוצאה מתביעה, פריצה של האקרים או כל דבר אחר, הרי שהמשמעות היא להתמודד עם נזקים כספיים משמעותיים שיכולים בקלות להגיע לעשרות אלפי שקלים ואף הרבה יותר מכך.           

ממה הפוליסה מורכבת?

אי אפשר לענות על השאלה מה זה ביטוח עסק מבלי להתייחס לאופן שבו הפוליסה מורכבת וכמובן גם לסעיפים שהיא מכסה: ברמת העיקרון כל חברת ביטוח שעוסקת בתחום העסקי מציעה פוליסת ביטוח עסק גנרית. מדובר בשכבת הגנה בסיסית ביותר שנועדה על מנת לספק מענה בסיסי לכל בעל עסק באשר הוא.

עם זאת, קריאה של האותיות הקטנה תחשוף בפניכם באופן מיידי, כי המענה הבסיסי שמספקת פוליסת היסוד משאירה אתכם פגיעים, וכי קיים צורך ברוב המקרים להוסיף שכבות הגנה נוספות על מנת לספק מענה הולם שיעזור לכם בשעת צרה. שכבות הגנה אלה נקראים הרחבות ביטוחיות בשפה המקצועית. כך כל בעל מקצוע יכול להוסיף כיסויים לפוליסה שלו על מנת להתאים אותה באופן מקסימלי לצורכיו. עם זאת חשוב לזכור כמובן שככל שיהיו יותר כיסויים, משמעות הדבר שחברת הביטוח נוטלת על עצמה סיכון, ולכן עלות הפוליסה עלולה להתייקר.

אילו כיסויים קיימים במסגרת הביטוח?

לא ניתן לדבר על מה זה ביטוח עסק מבלי להתייחס לכיסויים שהפוליסה כוללת כמובן. כפי שהסברנו, קיימים מספר כיסויים בסיסיים במסגרת הביטוח וניתן להוסיף הרחבות. חברות הביטוח מציעות פוליסות מעט שונות גם בגרסת הבסיסית שלהן, אך נציין את כל השכבות הנפוצות בשכבת היסוד:

 • ביטוח מבנה
 • ביטוח תכולה
 • ביטוח צד ג'
 • ביטוח אובדן הכנסות/רווחים
 • ביטוח חבות מעבידים

ואלה כמה מההרחבות הנפוצות:

 • ביטוח ציוד אלקטרוני
 • ביטוח סייבר
 • ביטוח אחריות מקצועית
 • ביטוח אחריות מוצר
 • ביטוח סיכונים מיוחדים
 • ועוד

איך לקבל הצעת ביטוח אטרקטיבית?

כאמור, כדאי מאוד קודם כל מה זה ביטוח עסק מבחינת כל חברת ביטוח, כי לא כל פוליסה זהה לרעותה ב- 100%. כמו כן ישנן מספר גרסאות של ביטוחי עסק, לרבות ביטוח משרד, ביטוח חנות, ביטוח בית מלאכה וכדומה. לכן חשוב מאוד לקרוא תמיד את האותיות הקטנות ולהבין מהם הכיסויים שמעניקים לכם ובאיזה מחיר.

מאחר וקיימים ניואנסים בין הפוליסות ומאחר זוהי ככל הנראה הפעם הראשונה שאתם רוכשים ביטוח עסק, כדאי לקבוע פגישה עם סוכן ביטוח שמתמחה בעולם הביטוח העסקי, כדי שיידע מצד אחד להתאים את הכיסויים הנדרשים לכם לצורך הגנה מקסימלית ומצד שני יעזור לכם לדעת אילו ביטוחים סתם מייקרים לכם את הביטוח ואין לכם בכלל צורך בהם.

בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח אנחנו עוסקים כבר שנים רבות בענף הביטוח העסקי, מלווים, מייעצים ומתאימים לבעלי עסקים מכל התחומים ובכל סדר גודל שהוא בבחירת הביטוח האידיאלי עליהם. אנו למודי ידע וניסיון רב, עובדים עם כל חברות הביטוח המובילות בישראל ומשתמשים במערכת מתקדמת המאפשרת התאמת ביטוח עסק תוך שקלול פרמטרים רבים. אז למה אתם מחכים? צרו קשר איתנו עוד היום ותיהנו משקט נפשי ומשירות מקצועי ובגובה העיניים.

מה זה ביטוח עסק
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.