ביטוח רעידות אדמה במסגרת ביטוח דירה – האם אתם מכוסים?

רעידות האדמה האחרונות בישראל מוכיחות את החשיבות שבעריכת ביטוח דירה עם כיסוי רעידת אדמה גם על מבנה וגם על ערך הקרקע. מה הביטוח בעצם מכסה ומה חשוב לדעת?

חשיבותו של ביטוח רעידות אדמה לדירה

מבוטחים רבים טוענים כי הם אינם מעוניינים לרכוש ביטוח רעידות אדמה, מאחר ובארץ אין רעידות אדמה. כמו כן רבים מהם חושבים כי המדינה אמורה לשלם להם ולעזור להם במציאת מקום מגורים חליפי במקרה ואכן רעידת אדמה תקרה.

אז זהו, שזה לא בדיוק נכון: אמנם קיים חוק פיצוי נפגעי אסון טבע והוא כולל בתוכו רעידת אדמה, אבל הוא מתייחס לנזקים לתשתית חקלאית בלבד, במילים אחרות המדינה לא מחויבת לפצות אזרחים עקב נזקים שנגרמו למבני מגורים.

אמנם הכיסוי מפני רעידת אדמה מגדיל את התשלום החודשי עבור ביטוח הדירה ותכולתה, אבל הסיכוי שתהיה רעידת אדמה גדול כפי שנוכחנו לראות ולהרגיש בזמן האחרון.

קצת סטטיסטיקות…

לפי פיקוד העורף ונתונים עדכניים של  המכון הגיאולוגי לישראל ומשרד האנרגיה רעידת אדמה בישראל היא רק עניין של זמן, מאחר וישראל נמצאת על אזור השבר הסורי האפריקאי. בעבר אירעו מספר רעידות אדמה במדינתנו שהביאו לחורבן ובשבועות האחרונים אנחנו מקבלים שוב ושוב תזכורות על כמה חשוב שיהיה ביטוח רעידות אדמה לדירה או לבית.

לדעת כל המומחים, זו רק עניין של זמן עד שרעידת אדמה חזקה תכה בנו בעוצמה. ועם זאת, למרות שהדירה היא לרוב הנכס המשמעותי ביותר של האדם הממוצע, לכ- 40% מבעלי הדירות בישראל אין ביטוח דירה בכלל, ובטח שלא כיסוי מפני רעידות אדמה!

מה כולל ביטוח רעידת אדמה לדירה?

חובתנו המקצועית הינה להעיר את תשומת ליבכם של לגבי היעדר הכיסוי בפוליסות ולהסביר לכם את המשמעות ולהציע להם להוסיף את הכיסוי באופן מיידי. עפ"י הוראות המפקח על הביטוח פוליסת ביטוח של דירה הנרכשת כיום, כוללת סיכון כנגד רעידות אדמה למבנה הדירה ולתכולתה. במידה ולקוח החליט לוותר על כיסוי לרעידת אדמה הוא מחויב עפ"י חוק בחתימת ויתור. מומלץ להשאיר כיסוי כנגד רעידות אדמה עם רכישת ביטוח דירה מבנה ותכולה. חשוב לציין כי בעלי משכנתא מחויבים ע"י הבנק ברכישת כיסוי לרעידת אדמה למבנה ולכן חשוב להימנע מכפל ביטוחים (דרך ביטוח הדירה או לחילופין דרך ביטוח המשכנתא).

פוליסת ביטוח דירה סטנדרטית מכסה נזקים שנגרמים לתשתיות עצמן בעקבות רעידות אדמה במסגרת ביטוח מבנה. עם זאת ביטוח דירה סטנדרטי (לרבות שהדירה עצמה מבוטחת עם ביטוח משכנתא) אינו כולל כיסוי נזקים כלכליים שעלולים להיגרם לתכולת הדירה – לכל החפצים והציוד היקר שלכם. לכן ביטוח רעידות אדמה הוליסטי צריך לכלול גם ביטוח תכולה, שניתן לרכוש אותו בנפרד או במסגרת ביטוח דירה.

מעבר לכך, חשוב לא פחות לבדוק האם הביטוח מכסה ממש גם את שווי הדירה או רק את ערך הקרקע. כי אם תקרה חלילה רעידת אדמה קטסטרופלית; והבניין יתמוטט בעקבותיה, צריך יהיה לקבל מחברת הביטוח פיצוי כזה, שיאפשר לרכוש דירה אחרת.

מה עוד כדאי לדעת בהקשר של רעידות אדמה וביטוחים?

  • פוליסת ביטוח רכב מקיף תקנית אינה כוללת כיסוי לנזקים הנגרמים כתוצאה מרעידת אדמה ויש לרכוש אותה בנפרד.
  • יש לכם עסק? בישראל זו לא חובה לבטח מבנים המשמשים לעסקים /מסחר/תעשיה ותכולתם כנגד סיכון רעידת אדמה אולם ניתן לבטח את המבנים ותכולתם מפני נזק תוצאתי בגין אובדן רווחים בשל הפסקת הפעילות לאחר השבתת העסק בעקבות סיכונים מסוימים לרבות רעידת אדמה.
  • שימו לב כי ביטוח רעידת אדמה למבנה כולל בתוכו נזקי צונאמי שנגרם עקב רעידת אדמה ומתאים גם לבתים על קו הים.

זה הזמן לדאוג לעצמכם לביטוח דירה עם כיסוי מפני רעידת אדמה

אם אין לכם ביטוח כנגד רעידות אדמה ובטח ובטח שאם לא רכשתם ביטוח דירה, אנו ממליצים לכם למהר לרכוש פוליסה כזו בהקדם ולא לוותר עליה. רעשי האדמה התכופים הם נורת אזהרה ומעידים על כך שעלולה לפקוד את אזורנו רעידה חזקה ומדובר בסכנה ממשית. אנחנו כאן כדאי לדאוג לכם לביטוח רעידות אדמה במסגרת פוליסה לדירה.

בפתרונות עדיפים אנו עובדים עם מערכת חכמה המאפשרת השוואה של פוליסות של כל חברות הביטוח המובילות תוך שקלול נתונים רבים על מנת להציע לכם את הפוליסה המשתלמת ביותר. אז צרו איתנו קשר עוד היום ותיהנו משקט נפשי ומשירות אמין ומקצועי.

ביטוח רעידות אדמה לדירה
תרצו לחזור לנושא מסוים?
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.