כל מה שחשוב לדעת על ביטוח דירה מושכרת

בגלל יוקר המחייה בישראל, מצד אחד אנשים רבים מתגוררים בדירות שכורות, ומהצד שני לא מעט אנשים משכירים דירות לאחרים. לרוב, בחוזה השכירות קיים דגש על סעיף המחיר ואורך תקופת השכירות, אך חשוב לא פחות לשים את הדעת על ביטוח דירה מושכרת.

למה חשוב שיהיה לכם ביטוח דירה מושכרת?

הסטטיסטיקה לא משקרת. מסתבר שהרבה אנשים כלל לא מודעים לכך שיהיה להם ביטוח דירה מושכרת וגם אם הם מודעים, לא תמיד הם עושים ביטוח כזה כיוון שאינם מבינים את חשיבותו. במקרה שהדירה ניזוקה, הרכוש או שנגרם נזק לשכנים עקב שימוש בנכס, המצב יכול ברגע לגרום לכם להוצאות כלכליות כבדות על מנת לשקם את המבנה שניזוק, לחדש או לתקן אותו. לכן, אם אתם עומדים לפני חתימה על חוזה או מחדשים את הסכם השכירות, חשוב שתמשיכו לקרוא.

מי אחראי על מה בביטוח דירה מושכרת?

הן לשוכר והן למשכיר יש תחומי אחריות מסוימים ומגוון רחב של אפשרויות בכל הנוגע לביטוח דירה מושכרת. לכן חשוב לוודא היטב שכל אחד ממלא את חובותיו כראוי, על מנת למנוע בעתיד "פיצוצים" ולטעת בלבכם תחושת ביטחון ושקט נפשי.

ביטוח דירה למשכיר (בעל הנכס)

האינטרס החשוב ביותר של בעל הנכס הוא הרצון לשמור על שלמותו. הוא עצמו אינו מתגורר בנכס זה ואין ביכולתו לשמור עליו ולפקח על הדייר שנמצא בנכס מסביב לשעון. במקרה של התלקחות ושריפה או כל נזק אחר שייגמר לנכס עצמו, הוא יהיה הניזוק העיקרי, ולכן קודם כל חשוב שיהיה לו ביטוח מבנה. ביטוח זה יפצה אותו במקרה שקירות הנכס וכל שאר האלמנטים הקשורים אליו ינזקו (למשל, דלתות, חלונות וכדומה).

ביטוח דירה לשוכר (מי שמתגורר בנכס)

הדייר שמתגורר בנכס מחזיק בתוכו ציוד ושאר חפצים המשמשים אותו על בסיס יומיומי וקבוע. ביטוח מבנה, שיש לבעל הנכס, אינו מכסה כל נזק שייגרם לתכולת הדירה. לכן חשוב מאוד שלדייר יהיה ביטוח תכולה, שיספק לו פיצוי הולם במקרה של פריצה, גניבה, אסון שנגרם לדירה בעקבות שיטפון וכדומה. ביטוח זה נמצא באחריותו הבלעדית של השוכר, מאחר ומדובר באינטרס שלו להגן על הרכוש הפרטי שלו.

ויתור על זכות השיבוב

רצוי שבעל הנכס (המשכיר) ישלב במסגרת הפוליסה שלו סעיף ויתור זכות שיבוב כנגד הדייר (השוכר). כך הדייר יקבל הגנה במקרה שנגרם נזק לדירה המושכרת. למה זה חשוב? אם חלילה הדירה ניזוקה עקב שימוש בה, חברת הביטוח תפצה את בעל הנכס, אך עלולה לתבוע את הדייר עצמו על הסכום הזה. כדי להימנע מעוגמת נפש ולמנוע ממצב כזה לקרות, חשוב לוודא שבעל הנכס הכניס סעיף זה לחוזה.

אחריות משולבת

אחריות משולבת בביטוח דירה מושכרת היא אפשרות שחשוב בהחלט שתכירו. הסעיף הזה למעשה גורם לפוליסת הדירה להתנהג כמו פוליסת צד ג' – כלומר כל אחד מהצדדים, השוכר והמשכיר, נחשב לצד שלישי בעת תביעה הדדית, והפוליסה מעניקה פיצוי בהתאם.

לפני שחותמים – רוכשים ביטוח דירה מושכרת

הרבה אנשים חותמים על חוזי שכירות, מבלי שלאף אחד מהצדדים יש ידע משמעותי בתחום של דיני חוזים. נושאים רבים עלולים "ליפול בין הכיסאות", שהחשוב שבהם הוא סעיף ביטוח דירה מושכרת. מעבר לכך, גם אם הסעיף המדובר נמצא בחוזה, לעתם הוא אינו מנוסח כראוי, מה שעלול בהמשך לפגוע הן בשוכר והן במשכיר, ולגרום לעוגמת נפש ולנזק נפשי. אז לא משנה אם אתם שכורים דירה או משכירה אותה, חשוב להכיר את הזכויות והחובות של כל צד וצד. גם אם אתם מוותרים על שירותיהם של עורכי דין, חשוב להתייעץ עם סוכן ביטוח מקצועי שמכיר את עולם ביטוחי הדירות ויכול להמליץ לכם על ביטוח ראוי.

תחום ביטוחי הדירה מציע אינספור פוליסות בעלויות משתנות ובתנאים מגוונים, ולכן חשוב לערוך השוואה הן בין המחירים והן בין הכיסויים של כל פוליסה ופוליסה. אנו מציעים לכם לתת לנו לעשות את העבודה בשבילכם. אצלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח משתמשים בכלים טכנולוגיים מתקדמים המאפשרים לבצע השוואה חכמה ולהציע לכל אחד ביטוח דירה בהתאמה אישית. השאירו פרטים ונשמח לעמוד לשירותכם.

ביטוח דירה מושכרת
תוכן עניינים
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם
חשיבותו של ביטוח שריפה במסגרת ביטוח דירה

ביטוח שריפה הוא כיסוי חשוב בפוליסת ביטוח דירה שנועד על מנת להגן על אחד הנכסים היקרים ביותר שלכם מפני נזקי שריפות. לצערנו אנחנו נחשפים לאחרונה למקרים רבים של שריפות שגרמו לנזק כלכלי עצום. אז מה הביטוח מכסה, ומה צריך לקחת בחשבון לפני שרוכשים אותו?

קראו עוד »
צרו קשר
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

/ 5.